// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

راهنمای تخصصی سئو محتوا (آموزش جامع محتوا سئو شده)

سئو محتوا

سئو محتوا چیست؟ چرا محتوای سئو شده مهم است؟ آیا بدون محتوای سئوشده می‌شود وبسایتی را برای موتورهای جستجو بهینه کرد؟ محتوای سئو شده چه ویژگی‌هایی دارد و چطور می‌شود یک محتوا را سئو کرد؟ 

 

شاید بارها کلمه‌ی سئو سایت به گوشتان خورده باشد و یا بارها این سؤال برای شما پیش آمده باشد که «چرا بعضی محتواها در صفحه‌ی اول موتورجستجو دیده می‌شوند؟». به‌نظر شما روزانه چند نفر پرسش‌هایشان را از موتورهای جستجو، مخصوصا گوگل، می‌پرسند؟ چند درصد محتواهایی که در فضای وب منتشرشده است، در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند و کاربران آن‌ها را می‌بینند؟ در این میان محتوای شما چقدر شانس دیده‌شدن دارد؟ اینجاست که سئو و سئو محتوا به کمک شما می آید. 

برای اینکه موتور‌های جستجو محتواهای شما را قبل‌از رقبایتان به کاربران نشان دهند، وبسایت و محتواهای آن باید ویژگی‌های مشخصی داشته باشند- یعنی سئو شده باشند. سئو سایت به ۳ بخش تقسیم می‌شود: سئو تکنیکال (Technical SEO)، سئو داخلی (On-site SEO) و سئو خارجی (Off-site SEO). 

بهینه‌سازی محتوا برای موتورهای جستجو موضوع اصلی سئو داخلی است. به‌عبارت‌دیگر، طراحی‌کردن محتوا با ویژگی‌هایی مشخص برای کاربران و مو‌تورهای جستجو کاری است که کارشناس سئو در بخش مربوط به سئو داخلی انجام می‌دهد. 

در این راهنمای تخصصی و جامع تمام مواردی را که یک کارشناس سئو باید درباره سئو محتوا بداند، آورده شده است:

  • تعریف سئو محتوا 
  • اهمیت سئو محتوا در سئو سایت 
  • مراحل تولید محتوای سئو شده 
  • اهمیت به‌روزرسانی محتواهای سئو شده 
  • معرفی ابزار سنجش محتواهای سئو شده 

 

سئو محتوا (SEO content) چیست؟

روزانه میلیون‌ها محتوای متنی در وبسایت‌های مختلف منتشر و در این میان برخی محتواها بیشتر دیده و خوانده می‌شوند؛ این محتواها دقیقا همان محتواهای سئو شده هستند. SEO مخفف search engine optimization به معنای بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا فرآیند بهینه‌سازی وب سایت جهت دیدن شدن آن، در سرچ موتورهای جستجو مانند گوگل است. و محتوا به تمامی نوشته‌ها و اطلاعات درون یک وبسایت گفته می‌شود. حالا با این تعاریف سئو محتوا، متن‌‌ها و اطلاعات آنلاینی است که با هدف جذب ترافیک (بازدید کنندگان) بیشتر در موتورهای جستجو، طراحی و نوشته می‌شود.

 

اسکرین شات از صفحه نتایج گوگل که برای سرچ عبارت سئو کانتنت مارکتینگ نمایش داده شده است.

 

 

چرا سئو محتوا در سئو سایت مهم است؟

بسیاری از کاربران فقط نتیجه صفحه یکِ گوگل را بررسی می‌کنند. پس حالا در نظر بگیرید اگر محتوای شما در ۱۰ نتیجه‌ی اول گوگل ظاهر شود، چقدر محتوای شما کلیک می‌خورد و ترافیک سایت شما بالا می‌رود.

همانطور که اشاره کردیم هدف از سئو، افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو است. حالا هدف از کسب رتبه بهتر چیست؟ افزایش ترافیک(بازدیدکنندگان) به سایت و جلب نظر مخاطب. این افزایش ترافیک، به سایت و محتوای شما اعتبار می‌بخشد و بدون هزینه اضافه به برندینگ شما کمک می‌کند.

 

طبق گزارش HubSpot کسب و کارهایی که به طور مرتب محتوا منتشر می کنند ۳۵۰٪ بیشتر از سایر وب سایت ها ترافیک دریافت می کنند.

 

صرف نظر از اینکه وبلاگ شما در مورد چیست و مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، مخاطبان شما، با جستجوی کلمات کلیدی مورد نظرشان از موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می‌کنند، اینجاست که سئو سایت کمک می‌کند تا کاربران هدف به سایت شما راهنمایی شوند.

 

چطور یک محتوای سئو شده بنویسیم؟

نوشتن یک محتوای سئو شده و کاربر پسند، هر دو با هم یک مهارت است و نیاز به تمرین و ممارست دارد و تنها به نوشتن یک محتوای خوب منتهی نمی‌شود بلکه همه ی بخش‌های محتوا را دربرمی‌گیرد، از عنوان گرفته تا زمان انتشار محتوا. بدین منظور در ادامه مهم ترین اقدامات برای بهینه سازی محتوا ارائه شده است:

 

۱.پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب (keyword research)

کلمه کلیدی، کلمات یا عبارتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند تا محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. کلمه کلیدی، مهم‌ترین نقش را در سئو محتوا و جذب بازدید کننده ایفا می‌کنند و می‌توان گفت همه‌ی تلاش‌های شما در سئو و افزایش ترافیک سایتتان، به انتخاب درست این کلمه برمی‌گردد پس در انتخاب آن‌ها باید نهایت دقت را به خرج داد ولی این کار به همین راحتی هم نیست!

 


برای آشنایی بیشتر با این موضوع به شما توصیه می کنم حتما مقاله‌ی  “راهنمای جامع تحقیق کلمات کلیدی در استراتژی سئو سایت” از دست ندهید.


 

بهترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی برای سئو
انتخاب کلمه‌ی کلیدی مناسب و رتبه گرفتن در آن، کار بسیار مشکلی است. به همین دلیل ابزارهایی برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب و کمک به سئوکاران به وجود آمده‌اند.

 

Google Keyword Planner

این ابزار یکی از دقیق‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی (keyword research) است. داده‌های این ابزار مستقیما از google تهیه می‌شوند زیرا با Google ads ادغام شده است و بخشی از آن هم به طور رایگان در دسترس عموم قرار‌ گرفته‌ است. در Google Keyword Planner  امکان جستجوی کلمات به صورت کلمات، عبارات یا آدرس وب سایت فراهم شده است و همچنین ارائه‌ی پیش بینی از عملکرد کلمات کلیدی در آینده و امکان دانلود لیست کلمات کلیدی در قالب فایل اکسل به مزیت‌های این ابزار جهت سئو محتوا افزوده است.

 

SEMrush

این ابزار چیزی فراتر از یک ابزار جستجوی کلمه ی کلیدی است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین ابزارها نزد کارشناسان سئو است. برای مثال در SEMrush با وارد کردن نام سایت، تمام کلمات کلیدی که آن سایت بابت آن‌ها رتبه گرفته است را می‌توان مشاهده کرد و می‌توان یک فهرست از کلمات کلیدی پر طرفدار و ترند شده (منظور از کلمات ترند شده کلمات و عباراتی هستند که در یک بازه‌ی زمانی، تعداد سرچ آن‌ها در موتورهای جستجو بالا می‌رود) را در اختیار داشت.
این ابزار قسمتی به اسم traffic analytics دارد که به کمک آن می‌توانید جایگاه خود را نسبت به رقبا بسنجید. مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت (time on page)، نرخ پرش (bounce rate)، میزان سرمایه‌گذاری رقبا روی کلمات کلیدی و چندین امکانات دیگر از مزایای این ابزار است.

 

KWFinder

این ابزار این امکان را در اختیار سئوکاران قرار داده است که کلمات کلیدی را در هر زبانی و با توجه به موقعیت جغرافیایی جستجو کنند و کلید واژه‌های سؤالی و پیشنهادی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. در kwfinder شاهد پیش‌بینی‌های کاربردی هستیم از جمله در بخش DA این ابزار، نوع عملکرد دامنه شما با دامنه ی دیگر رقبا مقایسه و پیش بینی می‌شود و یا در قسمت CF میزان اعتبار دامنه براساس بک لینک‌ها تخمین زده می شود و نیز در بخش EV تخمین میزان بازدید در ماه بر اساس جایگاه در نتایج جستجو در اختیار کاربر قرار می گیرد و چندین بخش دیگر. شما می توانید از این ابزار به صورت رایگان ولی فقط به مدت ۱۰ روز استفاده کنید.

 

Ahrefs

این ابزار میزان سختی کلمات کلیدی (هر چه سختی یک کلمه بالاتر باشد، رتبه گرفتن محتوای شما در آن کلمه زمان بر تر است) را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد و همچنین به شما نشان می‌دهد که چرا رقبایتان رتبه‌ی بالاتری کسب کرده‌اند و تمام وبسایت‌هایی که به رقبای شما لینک داده‌اند را معرفی می‌کند. مزیت فوق العاده Ahrefs تشخیص مشکلات سئو سایت و کمک در برطرف کردن آن‌هاست پس در تسریع بهبود رتبه سایت شما بسیار موثر است. این ابزار همچنین محتواهای مورد توجه مخاطبان در یک موضوع خاص را معرفی می‌کند.

 

MOZ

ابزار MOZ یکی از کامل‌ترین ابزارها برای کمک به متخصصان سئو است. این ابزار دارای بخش‌های رایگانی است که می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از آن بهره ببرید. امکانات رایگان این ابزار شامل پیدا کردن کلمات و عبارات کلیدی، بررسی لینک‌های مرتبط به سایت شما و تعداد بک لینک‌های دریافتی، سنجش اعتبار دامنه(DA)، سنجش اعتبار صفحه( PA) و … می باشد و همانطور که قابل پیش بینی است این امکانات به صورت پیشرفته‌تر در بخش‌های غیر رایگان این ابزار در دسترس قرار می‌گیرد. یکی از ابزارهای جالب MOZ که غیر رایگان است، ابزار crawl diagnostic است که نقاط ضعف و نقاط قوت صفحه و محتوا را شناسایی کرده و در اختیار ما قرار می‌دهد.

 

۲.عنوان(Title)

اولین چیزی که از یک محتوا میبینیم، عنوان محتوا است پس لازم به ذکر نیست که عنوان چه نقش مهمی را در سئو محتوا و در برانگیختن و جذب کاربر ایفا می‌کند. شما در عنوان محتوا این فرصت را دارید که نشان دهید چقدر نیاز کاربر را شناسایی کرده و چقدر آن را برطرف می‌کنید. در ادامه به چند نکته مهم که شما باید در نگارش عنوان رعایت کنید، خواهم پرداخت:

• محتوا درباره ی چیست: شما در عنوان باید به این سوال پاسخ دهید که کاربر با خواندن این محتوا چه اطلاعاتی را کسب می‌کند؛ این مهم ترین اصل عنوان نویسی است.
• مخاطب شما کیست: مخاطب باید حس کند محتوا مناسب و مختص او نوشته شده است.
• ساده و شفاف بیان کنید: به یاد داشته باشید کاربران مختصر و ساده سرچ می‌کنند.
• به سئو دقت کنید: از کلمه کلیدی در عنوان استفاده کنید، طولانی ننویسید، عناوین قابل پیش بینی ولی منحصر به فرد بنویسید.

 

۳.ساختار محتوا

ساختار استاندارد محتوا به خواندن راحت‌تر آن کمک می‌کند و در نتیجه به مخاطبانتان کمک می‌کند محتوا و مفهوم را بهتر متوجه شوند و بازدیدکنندگان شما به مرور افزایش می‌یابند.
حال چطور یک محتوای ساختاریافته بنویسیم؟ ابتدا فکر کنید در مورد چه چیزی قصد دارید بنویسید و کلمات کلیدی و تیترهای مربوط به آن را یادداشت کنید و سپس بهترین آن‌ها را انتخاب کنید و شروع به نوشتن کنید.

ساختار یک محتوای استاندارد شامل:

• مقدمه و معرفی موضوع محتوا.
• بدنه‌ی محتوا،که همان اصل مطالبی است که قصد انتقال آن‌ها را داریم.
• نتیجه‌گیری، که به طور خلاصه به شرح مطالب گفته شده می‌پردازیم.

 

۴.طول محتوا

محتواهای طولانی شانس بیشتری برای کسب رتبه‌ی بهتر توسط موتورهای جستجو دارند. زمانی که محتوای شما طولانی است (بیش از ۱۰۰۰ کلمه) گوگل راحت‌تر می‌تواند تشخیص دهد که محتوا درباره‌ی چه چیزی نوشته‌ شده‌ است، دست نویسنده برای استفاده از عبارات کلیدی بازتر است. در متن طولانی‌تر می‌توان از تیترها، عکس‌ها و لینک‌های بیشتری استفاده کرد. بنابراین با جای دادن همه‌ی این نکات یک متن طولانی از کیفیت بالاتری برخوردار می‌شود و ترافیک بیشتری را جذب خواهد کرد.
دیگر مزیت متن طولانی، ظرفیت بیشتر در ایجاد لینک داخلی است؛ به راحتی می‌توانید با استفاده از لینک دادن به دیگر محتواهای وبسایتتان باعث افزایش اعتبار آن‌ها شوید.

 

۵.بهینه‌سازی تصاویر محتوا

استفاده از تصاویر به تعداد مناسب و در سایز و حجم مناسب، نقش مهمی در سئو محتوا و رتبه گرفتن آن دارد ولی چند نکته در استفاده از تصاویر باید رعایت شود.

 

پیدا کردن تصاویر

مشخص است که اکثر اوقات برای پیدا کردن تصاویر مناسب، باید به سایت‌های دیگر و موتورهای جستجو رجوع کرد ولی هر عکسی و در هر سایتی قابلیت دانلود و قرار گرفتن در صفحه‌ی ما را ندارند؛ برای مثال ممکن است برای سایت و محتوای دیگری شخصی سازی شده باشند. ولی در این میان سایت‌هایی نیز وجود دارند که عکس‌های با کیفیت و به صورت فایل‌های باز psd و Ai را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند؛ در این صورت شما می‌توانید به راحتی تغییراتی در عکس لحاظ کنید، لوگو خود را در آن قرار دهید و به صورت فرمت مورد نظرتان سیو کنید. Freepik سایت پیشنهادی ما به شماست که دارای میلیون‌ها عکس و گرافیک است.

 

فرمت تصاویر

فرمت‌های زیادی برای تصاویر وجود دارند ولی پرکاربردترین این فرمت‌ها به خصوص برای کاربران وردپرس jpg و png و webP است. 

حالا به تفاوت این سه فرمت می‌پردازیم:
JPG فرمت عکس‌های اکثر تلفن‌های همراه و دوربین‌های دیجیتال است و برای عکس‌های پیچیده و دارای چندین رنگ مختلف مناسب است. این فرمت قابلیت کاهش حجم بسیار بالایی دارد ولی در این کاهش حجم شاهد افت کیفیت نیز هستیم؛ وب سایت‌های دارای این فرمت عکس، دارای سرعت مناسبی هستند.
PNG فرمت مناسب‌تری است اگر کیفیت بالای عکس، تصاویر دقیق و گرافیک‌های پیچیده را ترجیح می‌دهید و یا قصد استفاده از لوگو بر روی عکس را دارید.
WebP تصاویر با حجم کمتر ولی بدون افت کیفیت را در دسترس قرار می‌دهد ولی از آنجایی که از سیستم عامل ios  پشتیبانی نمی‌کند استفاده از این فرمت را با محدودیت‌هایی مواجه کرده است.

 

کاهش حجم تصاویر

زمانی که سرعت یک سایت پایین باشد کاربران سریع از سایت خارج می‌شوند و به همین ترتیب رتبه‌ی سایت ما کاهش پیدا می‌کند. یکی از عوامل خیلی تاثیرگذار در سرعت سایت، حجم تصاویر هستند. شما می‌توانید به راحتی با بارگذاری تصاویر مورد نظر خود در سایت compressjpeg.com و compresspng.com حجم آن‌ها را تا درصد قابل توجهی کاهش دهید.

 

تگ alt یا متن جایگزین

این ویژگی باعث می‌شود کاربران از طریق جستجوی عکس نیز وارد محتوا و سایت شده و ترافیک و در نهایت رتبه‌ی سئو وب سایت شما را بهبود دهند. جایگاه نوشتن این تگ در وردپرس مشخص شده است.

 


محتوای هرآنچه که باید در مورد متن جایگزین تصویر(alt image) در سئو بدانید! را حتما مطالعه کنید.


 

۶. آدرس محتوا یا URL

URL به معنای Uniform Resource Locator همان آدرس یکتای هر وب سایت است که هر وب سایت را از دیگری متمایز می‌کند. هر صفحه، عکس یا ویدیوی وبسایت، یک URL جداگانه دارد. URL پایدار (evergreen URL) آدرسی است که تغییر نکند و همیشه ثابت باشد برای مثال URL کمپین‌ها، ناپایدارند و پس از اتمام مدت کمپین، تغییر می‌کنند یا بلااستفاده می‌شوند. ما در یک صفحه تولید محتوا می‌کنیم، لینک‌های خارجی می‌دهیم و به مرور زمان لینک‌های ورودی زیادی به این محتوا ایجاد می‌شود و اعتبار و رتبه‌ی این صفحه، توسط موتور جستجو افزایش پیدا می‌کند؛ این مزیت URL پایدار است.

 

۷.لینک‌سازی داخلی

لینک‌های داخلی، لینک‌هایی هستند که از یک صفحه‌ی دامنه به صفحه‌ی دیگری در همان دامنه متصل می‌شوند. کلمات یا عبارات لینک شده (anchor text)، معمولا کلمات کلیدی صفحه‌ی مقصد و یا صفحه‌ی فرود (Landing page) هستند که حتما باید با رنگ متفاوت از رنگ متن مشخص شوند. این لینک‌ها باعث می‌شوند کاربر در سایت شما از صفحه‌ای به صفحه‌ی دیگر منتقل شود و زمان بیشتری در وبسایت شما باقی بماند و نرخ ماندگاری در سایت (time on site) افزایش یافته و نرخ پرش (bounce rate) کاهش می‌یابد؛ بنابراین بر سئو سایت موثر است.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صفحه‌ی فرود محتوای “دو روش عالی برای لینک سازی داخلی مقالات جدید که من استفاده می کنم” را مطالعه کنید.


 

نکته: Neighbor content عبارت است از: محتوایی که در همسایگی کلمات کلیدی یا کلمات و عبارات لینک شده استفاده می‌شود. کلمات کلیدی این محتوا معرف هویت و توصیف کننده‌ی آن عبارات هستند.
امضای محتوایی عبارت است از: جمله، جمله واره یا پاراگراف متنی که معنای مستقلی از متن قبل و بعد خودش دارد و امضای نویسنده به حساب می‌آید چون مختص آن نویسنده است و فرد دیگری از آن عبارت در محتوا استفاده نمی‌کند.

 

۸.لینک سازی خارجی

لینک‌های خارجی، لینک‌هایی هستند که از یک صفحه‌ی دامنه، به صفحه دامنه‌ی دیگری متصل می‌شوند. کلمات یا عبارات لینک شده، معمولا کلمات کلیدی صفحه‌ی مقصد و یا صفحه‌ی فرود (Landing page) سایت دیگری هستند که حتما باید برجسته شده و با رنگی متفاوت متمایز شوند.
دادن لینک خارجی به سایتی دیگر، باعث ایجاد اعتبار برای هر دو سایت می‌شود و رتبه‌ی هر دو سایت نیز در موتور جستجو بالا می‌برد. توجه داشته باشید تاثیر لینک خارجی که دیگران به سایت ما می ‌دهند به مراتب بیشتر از لینک داخلی است.

به لینک خارجی که باعث اعتبار سایت دیگر می‌شوند، اصطلاحا لینک فالو می‌گویند ولی گاهی کارشناسان سئو از این انتقال اعتبار جلوگیری کرده و لینک خارجی را نوفالو می‌کنند.
نکته:با نصب افزونه‌هایی می‌توان به راحتی لینک خارجی را نوفالو کرد، یکی از معروف‌ترین این افزونه‌ها، افزونه‌ی Nofollow for external link که در وردپرس به ثبت رسیده است.

 

۹. Schema

حتما در صفحه موتور جستجو با وب سایت‌هایی مواجه شده‌اید که دارای ساعات کار، لوکیشن و یا عکس، کنار آدرس وبسایت هستند و یا سوال‌هایی که در زیر آدرس سایت نمایش داده می شوند (FAQ) و …؛ همگی این‌ها اسکیما هستند و یک نوع تگ به حساب می‌آیند، که در بعضی ورژن‌های وردپرس قابلیت پیاده‌سازی دارند و در برخی دیگر نیاز به نصب افزونه است. اسکیما، یک ارزش افزوده برای مخاطب است و گوگل متوجه این ارزش افزوده می‌شود و از طرفی اسکیما باعث نرخ کلیک بیشتر و در نهایت بهبود رتبه‌ی وب سایت می‌شود. برای مثال در قسمت FAQ شما این شانس را دارید تا سوالات متداول مخاطبان را مطرح کنید و کلیک بگیرید. اسکیما در موتورهای جستجوی Google و Bing و Yahoo و Yandex شناخته شده است.

 


بیشتر بخوانید: “راهنمای جامع اسکیما و تاثیر آن بر سئو سایت


 

۱۰.توضیحات meta

Meta description یا توضیحات meta همان توضیحات دو خطی زیر عنوان سایت‌ها، در صفحه‌ی جستجوی گوگل است. این توضیحات با دادن اطلاعات جزئی در مورد محتوا فرصتی برای تبلیغ محتوا و افزایش نرخ کلیک(CTR) را فراهم می‌کنند و باعث افزایش ترافیک سایت می‌شوند.
باید توجه داشت تنها ۱۶۰-۵۰ کاراکتر از توضیحات meta در صفحه‌ی جستجو نمایش داده می‌شود که بهتر است در آن از کلمات کلیدی و مزیت‌های محتوا، جهت جذب مخاطبان استفاده کرد و به یاد داشته باشید زمان به اشتراک گذاری وبسایت در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، توضیحات meta نیز دیده می‌شود. بدون درج این توضیحات، خط اول محتوایتان به عنوان توضیحات meta نمایش داده می شود که بازدهی مناسبی ندارد.

 

اهمیت به‌روز‌رسانی محتوا

به روزرسانی محتوا مساوی است با Crawl و index (ایندکس به معنای دیده شدن و ثبت شدن توسط گوگل است) مجدد محتوا توسط گوگل. زمانی که شما محتوای خود را به‌روز می‌کنید، موتور جستجو بار دیگر آن را ارزیابی می‌کند و شما این فرصت را دارید تا با ارائه‌ی محتوای بهتر، رتبه‌ی خود را در موتور جستجو افزایش دهید. از طرفی، بعضی محتواها نیاز به به‌روزرسانی دارند و آپدیت کردن این محتواها، اعتبار وبسایت را نزد مخاطبان افزایش می‌دهد و باعث افزایش ترافیک و بهبود رتبه ی آن در موتورهای جستجو می‌شود.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی “راهنمای جامع بروزرسانی مقالات برای بهبود سئو سایت” را مطالعه بفرمایید.


 

روش‌های سنجش سئو سایت

در ادامه قصد داریم روش هایی را به شما ارائه کنیم که با استفاده از آن نتایج عملکرد خود در سئو محتوا را مشاهده کنید و بتوانید جایگاه خود را نسبت به رقبایتان بررسی کنید.

 

۱.جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو

شما به راحتی با استفاده از ابزار تحلیلی search console یا به طور دستی می‌توانید رتبه و جایگاه وب سایت یا محتوایتان را در موتورهای جستجو پیدا کنید.

۲.ترافیک ارگانیک

به بازدیدکنندگانی که مستقیما از طریق سرچ در موتورهای جستجو وارد وبسایت شما می‌شوند، بازدیدکنندگان ارگانیک می‌گویند. بنابراین کسانی که از طریق تبلیغات و یا سایت‌های دیگر وارد وبسایت شما می‌شوند، جزئی از ترافیک ارگانیک به شمار نمی‌روند. این ترافیک با ابزار گوگل آنالیتیکس(google analytics) ارزیابی می‌شود.

 

۳.سرنخ ارگانیک

کسانی که مستقیما به دنبال محصولات و خدمات وب سایت مشخصی هستند، سرنخ(lead) ارگانیک آن وبسایت به شمار می‌روند. سرنخ های ارگانیک نیز از طریق ابزار تحلیلی google analytics قابل ارزیابی هستند. (پس تنها وب سایت‌هایی که خدمات و محصولاتی برای ارائه دارند، دارای سرنخ ارگانیک هستند.)

 

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری 

ما در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش سئو، هر چه را برای سئو محتوا و سئو متن نیاز دارید، جمع آوری کرده و در اختیارتان قرار داده ایم. در این میان انتخاب کلمه کلیدی مناسب، عنوان، ساختار محتوا و طول محتوا از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. لازم به ذکر است که در سئو، شما در رقابت با سایت‌های بی شمار دیگری هستید و پیروزی در این رقابت نیازمند وقت گذاشتن و استفاده از ابزارهای موثر این حوزه است.

 

در نگارش این متن مقاله از منابع معتبر زیر استفاده شده است: ،yoast ،ahrefs ،backlinko

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
فاطمه سلحشور

من فاطمه سلحشور هستم کارشناس ارشد بازاریابی محتوایی

2 دیدگاه

  1. خیلی مرتب و ساختارمند نوشته شده بود

    1. ممنون از نظرتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *