سئو محتوا

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 11 دقیقه مطالعه کنید

سئو محتوا چیست؟ شاید بارها کلمه ی سئو به گوشتان خورده باشد و یا بارها برایتان سوال شده باشد که چرا بعضی محتواها در صفحه ی اول موتور جستجو دیده می شوند. به اطراف خود نگاه کنید به نظر شما روزانه چند نفر به دنبال پاسخ پرسش هایشان در موتورهای جستجو هستند و روزانه چند نفر در حال بارگذاری محتوا در فضای وب سایتشان هستند؟ چند درصد از این محتواها دیده و خوانده می‌شوند؟ در این میان محتوای شما چقدر شانس دیده شدن دارد؟ اینجاست که سئو محتوا به کمک شما می آید.

 

سئو محتوا (SEO content) چیست؟

روزانه میلیون ها محتوای متنی در سایت های مختلف منتشر شده و در این میان برخی محتواها بیشتر دیده و خوانده می شوند؛ این محتواها دقیقا همان محتواهای سئو شده هستند.
SEO مخفف search engine optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو یا فرآیند بهینه سازی وب سایت جهت دیدن شدن آن، در سرچ موتورهای جستجو مانند گوگل است.
محتوا، هر نوشته و اطلاعات درون وب سایت است. حالا با این تعاریف سئو محتوا، نوشته و اطلاعات آنلاینی است که به هدف جذب ترافیک(بازدید کنندگان) بیشتر در موتورهای جستجو، نوشته می شود.

۹۳ درصد از افراد فقط نتیجه صفحه یکِ گوگل را بررسی می‌کنند پس حالا در نظر بگیرید اگر محتوای شما در ۱۰ نتیجه ی اول گوگل ظاهر شود، چقدر محتوای شما کلیک می‌خورد و ترافیک سایت شما چقدر بالا می رود.
همانطور که اشاره کردیم هدف از سئو، افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو است. حالا هدف از کسب رتبه بهتر چیست؟ افزایش ترافیک(بازدید کنندگان) به سایت و جلب نظر مخاطب. این افزایش ترافیک، به سایت و محتوای شما اعتبار می بخشد و بدون هزینه اضافه به برندینگ شما کمک میکند.

 

طبق گزارش HubSpot کسب و کارهایی که به طور مرتب محتوا منتشر می کنند ۳۵۰٪ بیشتر از سایر وب سایت ها ترافیک دریافت می کنند.

 

صرف نظر از اینکه وبلاگ شما در مورد چیست و مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند، مخاطبان شما، با جستجوی کلمات کلیدی مورد نظرشان از موتورهای جستجو مانند گوگل استفاده می کنند، اینجاست که سئو سایت کمک می کند تا کاربران هدف به سایت شما راهنمایی شوند.

 

چطور یک محتوای سئو شده بنویسیم؟

نوشتن یک محتوای سئو شده و کاربر پسند، هر دو با هم یک مهارت است و نیاز به تمرین و ممارست دارد و تنها به نوشتن یک محتوای خوب منتهی نمی‌شود بلکه همه ی بخش های محتوا را در بر میگیرد، از عنوان گرفته تا زمان انتشار محتوا. بدین منظور در ادامه مهم ترین اقدامات برای بهینه سازی محتوا ارائه شده است:

 

۱.پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب(keyword research)

کلمه کلیدی، کلمات یا عبارتی هستند که کاربران در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند تا محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. کلمه کلیدی، مهم ترین نقش را در سئو محتوا و جذب بازدید کننده ایفا می کنند و می توان گفت همه ی تلاش های شما در سئو و افزایش ترافیک سایتتان، به انتخاب درست این کلمه برمی‌گردد پس در انتخاب آن ها باید نهایت دقت را به خرج داد ولی این کار به همین راحتی هم نیست!


برای آشنایی بیشتر با این موضوع به شما توصیه می کنم حتما مقاله‌ی  “راهنمای جامع تحقیق کلمات کلیدی در استراتژی سئو سایت” از دست ندهید.


بهترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی برای سئو
انتخاب کلمه ی کلیدی مناسب و رتبه گرفتن در آن، کار بسیار مشکلی است. به همین دلیل ابزارهایی برای پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب و کمک به سئو کاران به وجود آمده‌اند.

 

Google Keyword Planner

این ابزار یکی از دقیق‌ترین و محبوب‌ترین ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی (keyword research) می باشد. داده های این ابزار مستقیما از google تهیه می‌شوند زیرا با Google ads ادغام شده است و بخشی از آن هم به طور رایگان در دسترس عموم قرار‌گرفته‌است. در Google Keyword Planner  امکان جستجوی کلمات به صورت کلمات، عبارات یا آدرس وب سایت فراهم شده است و همچنین ارائه ی پیش بینی از عملکرد کلمات کلیدی در آینده و امکان دانلود لیست کلمات کلیدی در قالب فایل اکسل به مزیت های این ابزار جهت سئو محتوا افزوده است.

 

SEMrush

این ابزار چیزی فراتر از یک ابزار جستجوی کلمه ی کلیدی است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین ابزارها نزد کارشناسان سئو می باشد. برای مثال در SEMrush با وارد کردن نام سایت، تمام کلمات کلیدی که آن سایت بابت آنها رتبه گرفته است را می توان مشاهده کرد و می توان یک فهرست از کلمات کلیدی پر طرفدار و ترند شده( منظور از کلمات ترند شده کلمات و عباراتی هستند که در یک بازه ی زمانی، تعداد سرچ آنها در موتورهای جستجو بالا می رود) را در اختیار داشت.
این ابزار قسمتی به اسم traffic analytics دارد که به کمک آن می توانید جایگاه خود را نسبت به رقبا بسنجید. مدت زمان ماندگاری کاربر در سایت( time on page)، نرخ پرش(bounce rate)، میزان سرمایه گذاری رقبا روی کلمات کلیدی و چندین امکانات دیگر از مزایای این ابزار است.

 

KWFinder

این ابزار این امکان را در اختیار سئو کاران قرار داده است که کلمات کلیدی را در هر زبانی و با توجه به موقعیت جغرافیایی جستجو کنند و کلید واژه های سؤالی و پیشنهادی را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. در kwfinder شاهد پیش بینی های کاربردی هستیم از جمله در بخش DA این ابزار، نوع عملکرد دامنه شما با دامنه ی دیگر رقبا مقایسه و پیش بینی می شود و یا در قسمت CF میزان اعتبار دامنه براساس بک لینک ها تخمین زده می شود و نیز در بخش EV تخمین میزان بازدید در ماه بر اساس جایگاه در نتایج جستجو در اختیار کاربر قرار می گیرد و چندین بخش دیگر. شما می توانید از این ابزار به صورت رایگان ولی فقط به مدت 10 روز استفاده کنید.

 

Ahrefs

این ابزار میزان سختی کلمات کلیدی( هر چه سختی یک کلمه بالاتر باشد، رتبه گرفتن محتوای شما در آن کلمه زمان بر تر است ) را نیز در اختیار شما قرار می دهد و همچنین به شما نشان می دهد که چرا رقبایتان رتبه ی بالاتری کسب کرده‌اند و تمام وب سایت هایی که به رقبای شما لینک داده اند را معرفی می کند. مزیت فوق العاده Ahrefs تشخیص مشکلات سئو سایت و کمک در برطرف کردن آنهاست پس در تسریع بهبود رتبه سایت شما بسیار موثر است. این ابزار همچنین محتواهای مورد توجه مخاطبان در یک موضوع خاص را معرفی می کند.

 

MOZ

ابزار MOZ یکی از کامل‌ترین ابزارها برای کمک به متخصصان سئو  است. این ابزار دارای بخش های رایگانی است که می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای از آن بهره ببرید. امکانات رایگان این ابزار شامل پیدا کردن کلمات و عبارات کلیدی، بررسی لینک های مرتبط به سایت شما و تعداد بک لینک های دریافتی، سنجش اعتبار دامنه(DA)، سنجش اعتبار صفحه( PA) و … می باشد و همانطور که قابل پیش بینی است این امکانات به صورت پیشرفته تر در بخش های غیر رایگان این ابزار در دسترس قرار می گیرد.یکی از ابزارهای جالب MOZ که غیر رایگان است ، ابزار crawl diagnostic می باشد که نقاط ضعف و نقاط قوت صفحه و محتوا را شناسایی کرده و در اختیار ما قرار می دهد.

سئو محتوای متنی

۲.عنوان(Title)

اولین چیزی که از یک محتوا میبینیم، عنوان محتوا است پس لازم به ذکر نیست که عنوان چه نقش مهمی را در سئو محتوا و در برانگیختن و جذب کاربر ایفا می کند. شما در عنوان محتوا این فرصت را دارید که نشان دهید چقدر نیاز کاربر را شناسایی کرده و چقدر آن را برطرف می کنید. در ادامه به چند نکته مهم که شما می بایست در نگارش عنوان رعایت کنید، خواهم پرداخت:

• محتوا درباره ی چیست: شما در عنوان باید به این سوال پاسخ دهید که کاربر با خواندن این محتوا چه اطلاعاتی را کسب می‌کند؛ این مهم ترین اصل عنوان نویسی است.
• مخاطب شما کیست: مخاطب باید حس کند محتوا مناسب و مختص او نوشته شده است.
• ساده و شفاف بیان کنید: به یاد داشته باشید کاربران مختصر و ساده سرچ می کنند.
• به سئو دقت کنید: از کلمه کلیدی در عنوان استفاده کنید، طولانی ننویسید، عناوین قابل پیش بینی ولی منحصر به فرد بنویسید.

۳.ساختار محتوا

ساختار استاندارد محتوا به خواندن راحت تر آن کمک می‌کند و در نتیجه به مخاطبان تان کمک می کند محتوا و مفهوم را بهتر متوجه شوند و بازدیدکنندگان شما به مرور افزایش می‌یابند.
حال چطور یک محتوای ساختاریافته بنویسیم؟ ابتدا فکر کنید در مورد چه چیزی قصد دارید بنویسید و کلمات کلیدی و تیتر های مربوط به آن را یادداشت کنید و سپس بهترین آنها را انتخاب کنید و شروع به نوشتن کنید.

ساختار یک محتوای استاندارد شامل:

• مقدمه و معرفی موضوع محتوا.
• بدنه ی محتوا،که همان اصل مطالبی است که قصد انتقال آنها را داریم.
• نتیجه گیری، که به طور خلاصه به شرح مطالب گفته شده می پردازیم.

 

۴.طول محتوا

محتواهای طولانی شانس بیشتری برای کسب رتبه ی بهتر توسط موتورهای جستجو دارند. زمانی که محتوای شما طولانی است(بیش از ۱۰۰۰ کلمه) گوگل راحت تر می تواند تشخیص دهد که محتوا درباره ی چه چیزی نوشته‌ شده‌است، دست نویسنده برای استفاده از عبارات کلیدی بازتر است. در متن طولانی تر می توان از تیترها، عکس ها و لینک های بیشتری استفاده کرد. بنابراین با جای دادن همه ی این نکات یک متن طولانی از کیفیت بالاتری برخوردار می شود و ترافیک بیشتری را کسب خواهد کرد.
دیگر مزیت متن طولانی، ظرفیت بیشتر در ایجاد لینک داخلی است؛ به راحتی می توانید با استفاده از لینک دادن به دیگر محتواهای وب سایتتان باعث افزایش اعتبار آنها نیز شوید.

 

۵.بهینه سازی تصاویر محتوا

استفاده از تصاویر به تعداد مناسب و در سایز و حجم مناسب، نقش مهمی در سئو محتوا و رتبه گرفتن آن دارد ولی چند نکته در استفاده از تصاویر باید رعایت شود.

چطور محتوا را سئو کنیم

پیدا کردن تصاویر

مشخص است که اکثر اوقات برای پیدا کردن تصاویر مناسب، باید به سایت های دیگر و موتور های جستجو رجوع کرد ولی هر عکسی و در هر سایتی قابلیت دانلود و قرار گرفتن در صفحه ی ما را ندارند؛ برای مثال ممکن است برای سایت و محتوای دیگری شخصی سازی شده باشند. ولی در این میان سایت هایی نیز وجود دارند که عکس های با کیفیت و به صورت فایل های باز psd و Ai را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند؛ در این صورت شما می‌توانید به راحتی تغییراتی در عکس لحاظ کنید، لوگو خود را در آن قرار دهید و به صورت فرمت مورد نظرتان سیو کنید. Freepik سایت پیشنهادی ما به شماست که دارای میلیون ها عکس و گرافیک است.

 

فرمت تصاویر

فرمت های زیادی برای تصاویر وجود دارند ولی پرکاربرد ترین این فرمت ها به خصوص برای کاربران وردپرس jpg و png و webP است. 

حالا به تفاوت این سه فرمت می پردازیم:
JPG فرمت عکس های اکثر تلفن های همراه و دوربین های دیجیتال است و برای عکس های پیچیده و دارای چندین رنگ مختلف مناسب است. این فرمت قابلیت کاهش حجم بسیار بالایی دارد ولی در این کاهش حجم شاهد افت کیفیت نیز هستیم؛ وب سایت های دارای این فرمت عکس، دارای سرعت مناسبی هستند.
PNG فرمت مناسب تری است اگر کیفیت بالای عکس، تصاویر دقیق و گرافیک های پیچیده را ترجیح می دهید و یا قصد استفاده از لوگو بر روی عکس را دارید.
WebP تصاویر با حجم کمتر ولی بدون افت کیفیت را در دسترس قرار می دهد ولی از آنجایی که از سیسنم عامل ios  پشتیبانی نمی کند استفاده از این فرمت را با محدودیت هایی مواجه کرده است.

 

کاهش حجم تصاویر

زمانی که سرعت یک سایت پایین باشد کاربران سریع از سایت خارج می شوند و به همین ترتیب رتبه ی سایت ما کاهش پیدا می کند. یکی از عوامل خیلی تاثیر گذار در سرعت سایت، حجم تصاویر هستند.شما می توانید به راحتی با بارگذاری تصاویر مورد نظر خود در سایت compressjpeg.com و compresspng.com حجم آنها را تا درصد قابل توجهی کاهش دهید.

 

تگ alt یا متن جایگزین

این ویژگی باعث می شود کاربران از طریق جستجوی عکس نیز وارد محتوا و سایت شما شده و شما ترافیک و در نهایت رتبه ی سئو بهتری را بدست آورید. جایگاه نوشتن این تگ در وردپرس مشخص شده است.


محتوای هرآنچه که باید در مورد متن جایگزین تصویر(alt image) در سئو بدانید! را حتما مطالعه کنید.


۶. آدرس محتوا یا URL

URL به معنای Uniform Resource Locator همان آدرس یکتای هر وب سایت است که هر وب سایت را از دیگری متمایز می کند. هر صفحه، عکس یا ویدیوی وب سایت، یک URL جداگانه دارد.URL پایدار(evergreen URL) آدرسی است که تغییر نکند و همیشه ثابت باشد برای مثال URL کمپین ها، ناپایدارند و پس از اتمام مدت کمپین، تغییر می کنند یا بلا استفاده می شوند.ما در یک صفحه تولید محتوا میکنیم، لینک های خارجی می دهیم و به مرور زمان لینک های ورودی زیادی به این محتوا ایجاد می شود و اعتبار و رتبه ی این صفحه ، توسط موتور جستجو افزایش پیدا می کند؛ این مزیت URL پایدار است.

 

۷.لینک سازی داخلی

لینک های داخلی، لینک هایی هستند که از یک صفحه ی دامنه به صفحه ی دیگری در همان دامنه متصل می شوند. کلمات یا عبارات لینک شده(anchor text)، معمولا کلمات کلیدی صفحه ی مقصد و یا صفحه ی فرود( Landing page) می باشند که حتما باید با رنگ متفاوت از رنگ متن مشخص شوند. این لینک ها باعث می شوند کاربر در سایت شما از صفحه ای به صفحه ی دیگر منتقل شود و زمان بیشتری در وبسایت شما باقی بماند و نرخ ماندگاری در سایت( time on site) افزایش یافته و نرخ پرش (bounce rate) کاهش می یابد؛ بنابراین بر سئو سایت موثر است.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد صفحه ی فرود محتوای “دو روش عالی برای لینک سازی داخلی مقالات جدید که من استفاده می کنم” را مطالعه کنید.


 

نکته: Neigbor content عبارت است از: محتوایی که در همسایگی کلمات کلیدی یا کلمات و عبارات لینک شده استفاده می شود. کلمات کلیدی این محتوا معرف هویت و توصیف کننده ی آن عبارات هستند.
امضای محتوایی عبارت است از: جمله، جمله واره یا پاراگراف متنی که معنای مستقلی از متن قبل و بعد خودش دارد و امضای نویسنده به حساب می‌آید چون مختص آن نویسنده است و کس دیگری از آن عبارت در محتوا استفاده نمی‌کند.

 

۸.لینک سازی خارجی

لینک های خارجی، لینک هایی هستند که از یک صفحه ی دامنه، به صفحه دامنه ی دیگری متصل می شوند. کلمات یا عبارات لینک شده، معمولا کلمات کلیدی صفحه ی مقصد و یا صفحه ی فرود( Landing page) سایت دیگری می باشند که حتما باید برجسته شده و با رنگی متفاوت متمایز شوند.
دادن لینک خارجی به سایتی دیگر، باعث ایجاد اعتبار برای هر دو سایت می‌شود و رتبه ی هر دو سایت نیز در موتور جستجو بالا می‌برد. توجه داشته باشید تاثیر لینک خارجی که دیگران به سایت ما می دهند به مراتب بیشتر از لینک داخلی است.

به لینک خارجی که باعث اعتبار سایت دیگر می شوند، اصطلاحا لینک فالو می گویند ولی گاهی کارشناسان سئو از این انتقال اعتبار جلوگیری کرده و لینک خارجی را نوفالو می کنند.
نکته:با نصب افزونه هایی می توان به راحتی لینک خارجی را نوفالو کرد ، یکی از معروف ترین این افزونه ها، افزونه ی Nofollow for external link که در وردپرس به ثبت رسیده است.

 

۹. Schema

حتما در صفحه موتور جستجو با وب سایت هایی مواجه شده اید که دارای ساعات کار، لوکیشن و یا عکس، کنار آدرس وب سایت هستند و یا سوال هایی که در زیر آدرس سایت نمایش داده می شوند(FAQ) و …؛ همگی این ها اسکیما هستند و یک نوع تگ به حساب می آیند، که در بعضی ورژن های وردپرس قابلیت پیاده سازی دارند و در برخی دیگر نیاز به نصب افزونه است. اسکیما، یک ارزش افزوده برای مخاطب است و گوگل متوجه این ارزش افزوده می شود و از طرفی اسکیما باعث نرخ کلیک بیشتر و در نهایت بهبود رتبه ی وب سایت می شود. برای مثال در قسمت FAQ شما این شانس را دارید تا سوالات متداول مخاطبان را مطرح کنید و کلیک بگیرید. اسکیما در موتورهای جستجوی Googleو Bingو Yahooو Yandex شناخته شده است.

 

۱۰.توضیحات meta

Meta description یا توضیحات meta همان توضیحات دو خطی زیر عنوان سایت ها، در صفحه ی جستجوی گوگل است. این توضیحات با دادن اطلاعات جزئی در مورد محتوا فرصتی برای تبلیغ محتوا و افزایش نرخ کلیک(CTR) را فراهم می کنند و باعث افزایش ترافیک سایت می شوند.
باید توجه داشت تنها ۱۶۰-۵۰ کاراکتر از توضیحات meta در صفحه ی جستجو نمایش داده می شود که بهتر است در آن از کلمات کلیدی و مزیت های محتوا، جهت جذب مخاطبان استفاده کرد و به یاد داشته باشید زمان به اشتراک گذاری وب سایت در شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، توضیحات meta نیز دیده می‌شود. بدون درج این توضیحات، خط اول محتوایتان به عنوان توضیحات meta نمایش داده می شود که بازدهی مناسبی ندارد.

 

اهمیت بروز‌رسانی محتوا

به روزرسانی محتوا مساوی است با crwal و index(ایندکس به معنای دیده شدن و ثبت شدن توسط گوگل است)مجدد محتوا توسط گوگل. زمانی که شما محتوای خود را بروز می کنید، موتور جستجو بار دیگر آن را ارزیابی می کند و شما این فرصت را دارید تا با ارائه ی محتوای بهتر، رتبه ی خود را در موتور جستجو افزایش دهید. از طرفی، بعضی محتواها نیاز به بروز رسانی دارند و آپدیت کردن این محتواها، اعتبار وبسایت را نزد مخاطبان افزایش می‌دهد و باعث افزایش ترافیک و بهبود رتبه ی آن در موتورهای جستجو می‌شود.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله ی “راهنمای جامع بروزرسانی مقالات برای بهبود سئو سایت” را مطالعه بفرمایید.


 

روش های سنجش سئو سایت

در ادامه قصد داریم روش هایی را به شما ارائه کنیم که با استفاده از آن نتایج عملکرد خود در سئو محتوا را مشاهده کنید و بتوانید جایگاه خود را نسبت به رقبایتان بررسی کنید.

سئو متن

۱.جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو

شما به راحتی با استفاده از ابزار تحلیلی search console یا به طور دستی می‌توانید رتبه و جایگاه وب سایت یا محتوایتان را در موتورهای جستجو پیدا کنید.

۲.ترافیک ارگانیک

به بازدیدکنندگانی که مستقیما از طریق سرچ در موتورهای جستجو وارد وبسایت شما می‌شوند، بازدیدکنندگان ارگانیک می گویند. بنابراین کسانی که از طریق تبلیغات و یا سایت های دیگر وارد وبسایت شما می‌شوند، جزئی از ترافیک ارگانیک به شمار نمی روند. این ترافیک با ابزار گوگل آنالیتیکس(google analytics)ارزیابی می شود.

 

۳.سرنخ ارگانیک

کسانی که مستقیما به دنبال محصولات و خدمات وب سایت مشخصی هستند، سرنخ(lead) ارگانیک آن وبسایت به شمار می‌روند. سرنخ های ارگانیک نیز از طریق ابزار تحلیلی google analytics  قابل ارزیابی هستند.(پس تنها وب سایت هایی که خدمات و محصولاتی برای ارائه دارند، دارای سرنخ ارگانیک هستند.)

 

جمع بندی

ما در این مقاله هر چه را برای سئو محتوا و سئو متن نیاز دارید، جمع آوری کرده و در اختیارتان قرار داده ایم. در این میان انتخاب کلمه کلیدی مناسب، عنوان، ساختار محتوا و طول محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردارند. لازم به ذکر است که در سئو، شما در رقابت با سایت های بی شمار دیگری هستید و پیروزی در این رقابت نیازمند وقت گذاشتن و استفاده از ابزارهای موثر این حوزه است.

 

در نگارش این متن مقاله از منابع معتبر زیر استفاده شده است: blog.hubspo ،yoast ،ahrefs ،backlinko

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش تخصصی و پروژه محور سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

انتخاب نام دامنه

۱۰ نکته مهم برای انتخاب نام و دامنه وبسایت

پس از راه اندازی کسب و کارتان به صورت اولیه یا حتی روی کاغذ، انتخاب اسم برای شرکت و همچنین آدرس سایت یکی از حساس ترین و پر وسواس ترین…

زیرشاخه های سئوخارجی

سئو خارجی (off-page SEO) چیست؟ (راهنمای جامع)

سئو خارجی یا off-page SEO، به صورت کلی به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می‌شود که یک کارشناس سئو و یا وبمستر در خارج از سایت (پیشخوان مدیریت سایت) برای بهبود…

تعریف بردکرامب

بردکرامب (Breadcrumb) چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

برد کرامب یکی از اجزا بسیار مهم هر سایتی است در طراحی سایت به برد کرامب ها نیاز داریم آنها نقش بسیار مهمی در سئو سایت ایفا می کنند همچنین…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین بازخورد
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات
امیر
امیر
3 ماه‌ گذشته

خیلی مرتب و ساختارمند نوشته شده بود

تاییدیه ها

تهران - ستارخان، خیابان کوثر دوم، پلاک ۱۰، واحد ۳

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش تخصصی و پروژه محور سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...