(function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')
تکنیک های سئو مدرن- تکنیک های سئو مدرن در سال 2022

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 6 دقیقه مطالعه کنید   منتشر شده در تاریخ: اردیبهشت ۱۳ام, ۱۴۰۱   آخرین بروزرسانی: آذر ۲ام, ۱۴۰۱


گوگل سالیانه الگوریتم های خود را صدها بار به روز می کند و تغییر می دهد. پیگیری تمام این تغییرات برای ما به عنوان متخصص سئو، غیرممکن است. به همین دلیل یک استراتژی سئو که سال گذشته جواب داده، ممکن است امسال جواب ندهد و یا استراتژی که امروز جواب می دهد ممکن است سال بعد کار نکند. اما در این میان اگر از برخی از بزرگ ترین روندها و تکنیک های سئو مدرن در سال ٢٠٢٢ آگاه باشید، یک سر از رقبای خود بالاتر خواهید بود.
شما باید به این محیط همیشه در حال تغییر، به عنوان یک فرصت عالی برای بهبود سئو و تجربه کاربری وب سایت خود نگاه کنید، نه به عنوان تهدیدی برای جایگاه سایتتان.
طبق آمار حدود ٧۵ درصد از کاربران هرگز از صفحه اول نتایج جستجو عبور نمی کنند. بنابراین مهم است که بفهمیم چگونه می توان از این به روز رسانی های الگوریتم موتورهای جستجو، به نفع سایت خود استفاده کرد و در صفحه اول نتایج موتور جستجو باقی ماند.
در این مقاله از سری مقاله های آموزش سئو، ما بهترین تکنیک‌های سئو مدرن را در سال ٢٠٢٢ معرفی کرده ایم. برای آشنایی با این تکنیک ها با ما همراه باشید.

 

توجه به Core Web Vitals

Core Web Vitals یا هسته حیاتی گوگل، یک اصطلاح نسبتا جدید سئو است که در سال ٢٠٢٢، ضروری است که با معنا و معیارهای آن آشنا شوید.

 


پیشنهاد می کنیم برای آشنایی عمیق تر و بهتر با Core Web Vitals، مقاله «Core web vitals چیست؟+راهنمای جامع بهینه سازی معیارها برای سئو سایت» را مطالعه فرمایید.Core Web Vitals مجموعه ای از معیارهاست که سرعت، پاسخگویی و ثبات بصری را اندازه گیری می کند. معیارهای اساسی Core Web Vitals عبارتند از:

Largest Contentful Paint (LCP) : سرعت صفحه را اندازه می گیرد. به عبارت دیگر LCP مدت زمانی است که برای بارگذاری محتوای اصلی صفحه لازم است. حداقل LCP ٢/۵ ثانیه است.

First Input Delay (FID) : پاسخگویی صفحه را اندازه گیری می کند. FID مدت زمانی است که طول می کشد تا اولین تعامل کاربر با صفحه اتفاق بیفتد. حداقل FID ١٠٠ میلی ثانیه است.  

Cumulative Layout Shift (CLS) : ثبات المان های تصویری را اندازه گیری می کند. به عبارت دیگر CLS میزان تغییر چیدمان محتوای صفحه است. CLS ایده آل کمتر از ٠/١ است.

برای اندازه گیری این معیارها برای وب سایت، گوگل بسیاری از ابزارهای موجود خود را به‌روزرسانی کرده است تا قابلیت اندازه‌گیری Core Web Vitals را در بر داشته باشند. هر یک از این ابزارها گزارش هایی را نمایش می دهند که جزئیاتی را در مورد وضعیت Core Web Vitals سایت ارائه می دهند. این ابزارها عبارتند از:

  •       Google search console
  •       PageSpeed ​​Insights
  •       Lighthouse
  •       Chrome DevTools

 

تمرکز بر featured snippets

featured snippets چیست

 

featured snippets باید در سال ٢٠٢٢ به بخشی از استراتژی سئو شما تبدیل شوند. روش کار featured snippets به این صورت است که گوگل یک تکه از اطلاعاتی را که به نظر می‌رسد مد نظر کاربر است، را در کادری در قسمت بالای صفحه نتایج نمایش می‌دهد. به این ترتیب، کاربران بدون نیاز به سر زدن به وب سایت، پاسخ خود را دریافت می کنند.
برخی از سئوکاران تصور می کنند که featured snippets به نرخ کلیک آن ها آسیب برساند، در حالی که اگر از این قابلیت هوشمندانه استفاده شود، می تواند باعث جلب توجه کاربران و جذب آن ها به وب سایت شوند.

 

سئو محتوا برای E-A-T

در دنیای سئو، E-A-T مخفف Expertise، Authority و Trust است. E-A-T یکی از معیارهای اندازه‌گیری شهرت برند شما در وب است. گوگل سایت های دارای اعتبار بیشتر را بالاتر از سایت های ناشناخته قرار می دهد. به بیان دیگر هدف E-A-T اعتبار بخشیدن به محتوای نوشته شده توسط یک متخصص واقعی است و در نتیجه احتمال حضور سایت های غیر معتبر در صفحه اول گوگل کاهش می یابد.

 


در مقاله «E-A-T در سئو» به طور کامل به مفهوم E-A-T پرداخته شده است.


 

تولید محتوای جدید

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما گاهی اوقات بازاریابان و متخصصان سئو بیش از حد درگیر جزئیات سئوی وب سایت خود می شوند و از اهمیت تولید محتوای با کیفیت و جدید برای مخاطبان غافل می شوند. جالب است بدانید که روزانه بیش از ۴/۴ میلیون پست وبلاگ منتشر می شود. بنابراین اگر به طور منظم محتوای جدیدی تولید نکنید، احتمال آن که رقبایتان از شما سبقت بگیرند، وجود دارد. استمرار در تولید محتوای جدید، به خودی خود یک عامل رتبه بندی است. هرچه محتوای با کیفیت بیشتری منتشر کنید، گوگل سریع تر صفحات شما را ایندکس می کند و محتوای شما سریع تر رتبه بندی می شود.
محتوای جدید از نظر کاربران ارزشمندتر از محتوای قدیمی است. هنگامی که افراد به دنبال پاسخی برای یک سوال هستند، اغلب به تاریخ انتشار و به روز رسانی محتوا نگاه می کنند. اگر محتوای شما دارای تاریخ و اطلاعات قدیمی باشد، به سرعت افت رتبه خواهد داشت.

 

به روز رسانی محتواهای قدیمی

در کنار تولید محتوای جدید، نباید از به‌روزرسانی محتوای قدیمی خود غافل شوید. به روز رسانی محتوای قدیمی یک تکنیک ضروری سئو مدرن در سال ٢٠٢٢ است. اگر فقط محتوای جدید منتشر کنید، محتوای قدیمی شما از دور خارج می شود. از آنجایی که برای تولید محتواهایی که زمانی بسیار مفید بوده اند، زمان و انرژی زیادی گذاشته شده، بهتر است از این فرصت استفاده کنید.
هنگام به روز رسانی محتوای قدیمی، به لینک سازی های داخلی و خارجی نیز توجه کنید. لینک های خارجی را که قدیمی یا خراب شده را رفع و به روزرسانی کنید. همچنین لینک سازی داخلی خود را نیز به روز کنید. هنگامی که محتوای جدید تولید می کنید، فراموش نکنید که به محتوای قدیمی مرتبط نیز برگردید و لینک سازی های داخلی آن انجام دهید. این به گوگل می‌گوید که بین این صفحات ارتباط وجود دارد و به گوگل کمک می‌کند صفحات جدید شما را سریع‌ تر ایندکس کند. این نه تنها تجربه کاربری شما را بهبود می بخشد، بلکه سایت شما را از جریمه شدن توسط گوگل به دلیل داشتن لینک های خراب بیش از حد حفظ می کند.

 

بک لینک با کیفیت

بک لینک ها قلب سئو هستند. شما نمی توانید در سال ٢٠٢٢ در استراتژی سئو مدرن، از لینک سازی با کیفیت بالا چشم پوشی کنید.
بک لینک ها روشی حیاتی برای ایجاد اعتبار برند هستند. هنگامی که یک سایت با اعتبار بالا به سایت شما لینک می دهد، معیار E-A-T که کمی قبل به آن اشاره شد، افزایش می یابد و بنابراین گوگل سایت شما را به عنوان یک سایت معتبر برای کاربران می شناسد.

 


بیشتر بخوانید: «آموزش جامع ساخت بک لینک های ارزشمند و رایگان برای سئو سایت [۲۰۲۲]»


تمرکز بر تجربه کاربری

سئوی مدرن یعنی یک تجربه کاربری عالی. در سئو مدرن هر تاکتیکی باید به نوعی با بهبود تجربه کاربری مرتبط باشد. شما دیگر وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه نمی کنید، بلکه آن را برای تجربه ای که کاربران پس از ورود به صفحات شما خواهند داشت، بهینه می کنید.
علاوه بر آن، گوگل نرخ پرش، زمان ماندن کاربر در سایت و درصد کلیک را نیز در نظر می‌گیرد. هدف این است که کاربر روی سایت شما در صفحه نتایج گوگل کلیک کند، زمانی را صرف کلیک کردن روی صفحات مختلف کند و حداقل ٣ دقیقه را در سایت شما بگذراند.
به عبارت دیگر تمام تلاش متخصصان سئو در سال ٢٠٢٢ این است که با تکنیک های مختلف، در نهایت تجربه کاربری را بهبود بخشند.

برای تجزیه و تحلیل وضعیت تجربه کاربری سایت خود موارد زیر را در نظر بگیرید:

  •       سازگاری با موبایل : آیا سایت شما طراحی ریسپانسیو برای موبایل دارد؟
  •       ناوبری سایت : آیا کاربران می توانند به راحتی صفحات دیگر سایتتان را پیدا کنند؟
  •       سرعت صفحه : مدت زمان بارگذاری سایت شما چه مقدار طول می کشد؟
  •       تعامل : آیا ویژگی هایی در سایت خود دارید که کاربران را وادار به تعامل با محتوای شما کند؟
  •       کیفیت محتوا : آیا در سایت اشتباه تایپی، لینک های شکسته یا محتوای ضعیف دارید؟

با بهبود برخی از این موارد، خواهید دید که کاربران مدت زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد.

 

نتیجه گیری

سئو در طول زمان کامل و کامل تر می شود، به طوری که صاحبان کسب و کارها، بازاریابان و متخصصان سئو را مجبور می کند خود را با آخرین تغییرات سئو و الگوریتم های موتورهای جستجو وفق دهند. همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، تکنیک های سئو مدرن در سال ٢٠٢٢ بیشتر متمرکز بر بهبود تجربه کاربری یا UX است.
در سئو عوامل بسیار زیادی وجود دارد که باید حواسمان به آن ها باشد. اما عاقلانه تر این است که زمان و انرژی خود را بر روی مواردی متمرکز کنیم که در نهایت باعث بهبود تجربه کاربری و پس از آن سئو سایت در موتورهای جستجو می شود.

 

برای تهیه این مقاله از منابع زیر استفاده شده است:

singlegrain.com

madisonmarketing.com

 

 

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

wordpress plugins

۱۰تا از مهم‌ ترین و کاربردی‌ ترین افزونه‌ های وردپرس [۲۰۲۲]

دوستی دارم که کارشناس سئو است. مدت‌هاست این کار را انجام می‌دهد. خاطرات جالبی هم دارد. شاید باور نکنید که موفق‌ترین سایت فروشگاهی که سئو کرده برای شرکت سازنده‌ی انواع…

الگوریتم پیج لایوت گوگل چیست

۷ نکته درباره‌ی Page Layout Algorithm گوگل

در دنیای سئو سایت هیچ‌چیز به‌اندازه‌ی الگوریتم‌های موتورهای جستجو، مخصوصا الگوریتم‌های گوگل که محبوب‌ترین موتور جستجو در جهان است، کارشناسان سئو را نمی‌ترساند. چون هر آپدیت جدید در الگوریتم‌ها ممکن…

اینفلوئنسر مارکتینگ در سئو

۴ مزیت‌ اینفلوئنسر مارکتینگ برای سئو سایت

من خیلی اهل خریدهای اینترنتی نیستم. یعنی نمی‌توانم چیزی را بخرم که ندیده‌ام و ازنزدیک لمس نکرده‌ام. طبیعتا از اینستاگرام هم خیلی چیزی نمی‌خرم. حالا شاید یک‌وقتی شال یا روسری،…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات

تاییدیه ها

تهران - ستارخان، خیابان کوثر دوم، پلاک ۱۰، واحد ۳

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...