// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

بزرگترین اشتباهات مبتدیان در سئو

بزرگترین اشتباهات مبتدیان در سئو

فرض کنید شما تازه وارد دنیای سئو شده اید؛ و سعی کرده اید با استفاده از منابع مفید سئو و بهترین روش های بهینه سازی سایت، صفحه خود را رشد دهید. با وجود همه تلاش های شما، به نظر می رسد که رتبه بالایی ندارید. این امکان وجود دارد که شما یکی از چندین اشتباهات مبتدیان در سئو را مرتکب شده باشید.
در این مقاله، بزرگترین اشتباهات مبتدیان در سئو را مرور می کنیم؛ تا شما بدانید در سفر به صفحه اول گوگل باید از چه کارهایی پرهیز کنید.

عدم بهینه سازی سرعت بارگذاری صفحه

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مبتدیان در سئو بارها و بارها مرتکب می شوند، اهمیت ندادن به سرعت بارگذاری صفحه است. سرعت بالای وبسایت شما، یک عامل اساسی برای گرفتن رتبه خوب در گوگل است. در حقیقت، گوگل وبسایت های با سرعت بالا را در اولویت قرار می دهد. گفته می شود، یادگیری نحوه بهینه سازی سرعت سایت می تواند برای مبتدیان یک چالش باشد. به همین دلیل به کمک برخی منابع آنلاین مفید نیاز خواهند داشت.

 

سرعت بارگذاری سایت

 

 

مفیدترین ابزاری که می توانیم در بهینه سازی سرعت سایت به مبتدیان سئو پیشنهاد کنیم،Google Pagespeed Insights است. این ابزار فوق العاده مفید است؛ زیرا کلیه فاکتورهای مهمی را که در سرعت سایت حائز اهمیتند، به شما ارائه می دهد.
بزرگترین اشتباهی که مبتدیان در این زمینه دارند، عدم بهینه سازی تصاویر است. بسیاری از وبسایت ها دارای تصاویری هستند که نسبتا بزرگ هستند و در نتیجه نرخ بارگذاری طولانی دارند. تغییر اندازه تصاویر برای بهینه سازی سرعت کلی وبسایت شما ضروری است.

 

کاربران را به بازدید از سایت خود دعوت نمی کنید

هدف از سئو بالا آمدن وبسایت در نتایح جستجو، افزایش بازدید، افزایش نرخ کلیک و ترافیک است. با این که روش های تکنیکال (فنی) متفاوتی برای رتبه بندی در گوگل وجود دارد، بسیاری از مبتدیان سئو یک روش نسبتا ساده را فراموش می کنند؛ که ارتباط زیادی با اینکه آیا کاربران روی وبسایت شما کلیک می کنند دارد: فراداده (متا دیتا).
متادیتا همان چیزی است که در صفحات نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. فرا داده شامل دو مؤلفه اصلی است: عنوان صفحه و توضیحات متا.

 

call to action

 

 

عنوان صفحه از مهمترین عوامل برای رتبه بندی گوگل است. بنابراین ضروری است که هر یک از صفحات شما به درستی عنوان بندی شوند. چند روش برای بهینه سازی عنوان صفحه برای نتایج جستجو استفاده می شود. از جمله اضافه کردن کلمه کلیدی اصلی مربوط، به عنوان صفحه و اطمینان از طولانی نبودن آن. اگر عنوان صفحه شما خیلی طولانی باشد، به طور کامل نمایش داده نمی شود. بسیار مهم است که کاربران بتوانند عنوان صفحه شما را به طور کامل مشاهده کنند؛ زیرا از این طریق به موضوع محتوا پی خواهند برد.

اگرچه توضیحات متا به خودی خود یک عامل رتبه بندی نیست؛ اما در بهینه سازی برای نرخ کلیک نقش مهمی دارد. توضیحات متا شما باید شامل چکیده ای واضح، مختصر و جذاب درباره محتوای صفحه باشد. این امر باعث می شود تا کاربران برای کلیلک کردن بر روی سایت شما تصمیم بگیرند.
از توصیف متا برای توصیف محتوا و به منظور دعوت کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر بهره بگیرید.

 

تمرکز بر روی کلمات کلیدی اشتباه

انتخاب کلمه کلیدی امری بسیار مهم در سئو به شمار می رود. اگر در این مرحله اشتباه کنید، عواقب سنگینی در انتظار شما خواهد بود. از این گذشته، اگر می خواهید در گوگل رتبه بالایی داشته باشید؛ باید اطمینان حاصل کنید که از بهترین کلمات کلیدی برای هر صفحه وب سایت خود استفاده می کنید.
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که به عنوان یک مبتدی در سئو انجام می دهید، بهینه سازی محتوای برای کلمات کلیدی بسیار گسترده و عمومی است.

کلمه کلیدی

 

اگر سایتی در زمینه رستوران دارید، تلاش برای افزایش رتبه در کلمه کلیدی “رستوران” به تنهایی ممکن است کار دشواری باشد. از این گذشته، میلیون ها نتیجه جستجو برای کلمه کلیدی “رستوران” وجود دارد؛ و رسیدن به رتبه نخست نتایج جستجوی گوگل برای این کلمه بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

سعی کنید از کلمات کلیدی خاص تری که محتوای سایت شما را توصیف می کنند، استفاده کنید. در غیر این صورت، خود را در حال رقابت با رستوران های سراسر جهان خواهید یافت!
بهترین کار این است که علاوه بر کلمه کلیدی، منطقه رستوران خود را نیز بگنجانید. به این یک کلمه کلیدی دم بلند (long tail) گفته می شود؛ که گرفتن رتبه بالا در آن آسان تر است. همچنین باعث می شود دید بهتری برای مخاطبان هدف شما ایجاد شود. به یاد داشته باشید: هرچه کلمات کلیدی شما مشخص تر باشد، کسب رتبه نیز آسان تر خواهد بود!

 

عدم ارائه محتوای با کیفیت به کاربران

قدرت محتوای با کیفیت در سئو غیر قابل توصیف است. اغلب اوقات، مبتدیان در سئو تلاش های خود را بر روی جنبه های فنی تر سئو متمرکز می کنند، و از ارائه ارزش به مشتریان بالقوه غافل می شوند. محتوای وبسایت شما چیزی بیش از جمع کردن مطالب در کنار هم و ارسال آن هاست. بلکه هر یک از صفحات محتوا که شما ایجاد می کنید باید با توجه به اصول سئو تولید شوند.

 

محتوای با کیفیت

 

 

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که، شما محتوا را برای گوگل ایجاد نمی کنید، بلکه آنها را برای مخاطبین هدف خود تولید می کنید. مخاطب مورد نظر شما چه سؤالاتی دارد؟ چه کالاهایی را ارائه می دهید و مخاطبانتان چگونه می تواند از آنها سود ببرد؟ مخاطب مورد نظر شما در مورد چه چیزی کنجکاو است؟ این ها سوالات مهمی هستند که باید هنگام ایجاد محتوا در ذهن داشته باشید.

 

ریسپانسیو نبودن سایت در تلفن همراه

برای درک اهمیت موبایل ، لازم است یک واقعیت را در نظر داشته باشید: ۵٧ درصد از کل ترافیک وب در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود. با توجه به این نکته، می توان به راحتی فهمید که چرا باید اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما برای کاربرانی که از دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها استفاده می کنند بهینه شده باشد.

بهینه سازی نسخه موبایل

 

اگر وب سایت شما برای برای تلفن همراه بهینه نشده باشد، درصد زیادی از مشتریان بالقوه خود را از دست خواهید داد. هنگامی که گوگل قصد رتبه بندی سایت شما را دارد، یکی از فاکتور تعیین کننده در این امر، نسخه موبایل وبسایت شما خواهد بود. این بدان معناست که حتی اگر نسخه دسک تاپ وب سایت شما به صورت استادانه تنظیم شده باشد؛ ولی نسخه موبایل نیز موجود نباشد؛ سایت شما جایگاه درخوری کسب نخواهد کرد.

آیا نمی دانید نسخه موبایل وب سایت شما مطابق با استانداردهای گوگل است یا نه؟ خوشبختانه گوگل تستی ارائه می دهد تا شما از این موضوع با خبر شوید. این آزمایش را می توان در Google Search Console یافت که نشانه ای از بهینه سازی وبسایت شما برای دستگاه های تلفن همراه را نشان می دهد.
گفته می شود، بهترین راه برای آزمایش واقعی وبسایت در تلفن همراه، بررسی آن به عنوان یک کاربر تلفن همراه است. وبسایت خود را روی دستگاه تلفن همراه باز کرده و از خود بپرسید که آیا یک تجربه خوب تلفن همراه را ارائه می دهد یا خیر.

 


اکنون که با برخی از رایج ترین اشتباهات مبتدیان در سئو  (و حتی کارشناسان) آگاه شدید، وقت آن است که از این اطلاعات برای جلوگیری از روش های نامناسب در سئو استفاده کنید. لازم به ذکر است که تمامی این اشتباهات رایج و نحوه رفع و جلوگیری از آن در در کلاس های آموزش سئو خدمت دانشجویان ارائه می‌گردد.


 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
عارفه ضیائی

من عارفه ضیایی هستم دانشجوی برتر دوره ۵ آموزش سئو آکادمی آمانج مارکتر، مهندس و اغلب در حال جستجو

1 دیدگاه

  1. بسیار مطلی آموزنده و مفیدی بود ۱
    چطوری یه کلمه اشتباه رو پیدا کنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *