ثبت نام

دوره آموزش طراحی UI (طراحی رابط کاربری)

شروع دوره
۱۴ آبان‌ماه ۹۹
پایان دوره
۲۹ دی ماه ۹۹
زمان دوره
۵۷ ساعت
تعداد جلسات
۳۰ جلسه

روز

ساعت

دقیقه

ثانیه

تا پایان ۱۵ درصد تخفیف به تعداد محدود

اتمام ظرفیت مجاز دوره

معرفی دوره

طراحی رابط کاربری (UI) چیست؟

طراحی رابط کاربری یا طراحی UI که مخفف واژه User Interface است در اصل اهرمی برای بهبود تعامل کاربر با سیستم شما می باشد. رابط کاربری در فضای دیجیتال هرآن‌ چیزی است که شما با بازکردن یک اپلیکیشن، یک سایت و یا یک سیستم عامل با آن مواجه می‌شوید. یک طراح UI می‌تواند با شناخت کامل از جامعه هدف یک کسب و کار و طراحی یک رابط کاربری بی نظیر نقش مهمی در ایجاد ارتباط موثر با کاربر، ارائه یک تجربه بکر و در نهایت بالا بردن نرخ تبدیل، ایفا کند.

البته لازم به ذکر است که طراحی رابط کاربری به هیچ وجه موضوع جدیدی نیست و قبل از گسترش فضای دیجیتال نیز به عنوان یک موضوع بسیار مهم، همواره مورد توجه صاحبان کسب و کار بوده است. اما در دو دهه اخیر با گسترش فضای دیجیتال و ورود کسب و کارها به فضای آنلاین، رقابت بسیار سختی بین برندهای مختلف برای ارائه خدمات و محصولات به کاربران شکل گرفت. رقابتی که بسیاری را در بازاری خاص یکه تاز کرد و برخی را به مرز ورشکستگی رساند.

چرا کسب و کارهای دیجیتال به دنبال جذب متخصصان UI هستند؟

همانطور که گفته شد طراحی رابط کاربری در دهه اخیر نقش بسیار مهم و تعیین کننده ای در رشد کمپانی های بزرگ به خصوص در شرایط بحرانی داشته است. در کشورما یکی از عوامل رشد نیاز بازار به جذب طراح رابط کاربری، رشد چشم گیر استفاده از اپلیکیشن های تلفن همراه و جهت گیری جامعه به استفاده از وبسایت ها برای انجام کارهای مختلف بوده است.

اما موضوعی که باید به آن توجه شود این است که طراحی UI در دنیای امروز چیزی بیش از یک المان چینی و طراحی ساده است. همین موضوع موجب شده تا آموزش هایی که در گذشته در حوزه طراحی رابط کاربری توسط موسسات مختلف ارائه شده و هنوز هم برخی همان را دنبال می‌کنند، بی اعتبار شود.

برای یادگیری طراحی رابط کاربری چه کار کنیم؟

برای یادگیری و آموزش طراحی UI شما چند راه اساسی در پیش دارید:

۱) از وبسایت های آموزشی خارجی استفاده کنید و به صورت خودآموز اقدام به یادگیری کنید.

۲) از دوره های آنلاین طراحی رابط کاربری استفاده کنید.

۳) در کلاس های حضوری طراحی UI ثبت نام کنید.

این سه روش به نوعی تمام راه های شما برای ورود به جمع متخصصین UI  می‌باشد اما هرکدام مزایا و ایرادات بزرگ و کوچکی دارند که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

از مزایای دوره های خودآموز طراحی UI می‌توان به انعطاف پذیری بالا برای دانشجو اشاره کرد. در این میان وبسایت های خارجی نسبت به ویدئوهای داخلی از کیفیت محتوایی بالاتری برخوردارند و می‌‌توانند شما را تا حدی با اصول کلی طراحی رابط کاربری آشنا سازند.

با فرض آشنایی شما به زبان انگلیسی برای بهره مند شدن از دوره های خودآموز طراحی UI، از ایرادات مهم این دوره ها می‌توان به عدم  دسترسی به اساتید برای پرسش به سوالات، عدم وجود جامعه متخصصان برای رفع ابهامات شما (برخلاف برنامه نویسی)، عدم مشارکت در پروژه های کاربردی، هزینه نسبتا بالا و در برخی موارد عدم ارائه مدرک (به عنوان کوچک ترین نقص آن) اشاره نمود.

از طرفی دوره های تخصصی آموزش طراحی UI نیز اگر سرفصل های بروز، متناسب با نیازبازارکار و پروژه محور نداشته باشند، شما را دست خالی به بازارکار خواهند فرستاد.

پس بهتر است قبل از هراقدامی زمان بیشتری را به تحقیق در مورد دوره های آموزشی طراحی رابط کاربری اختصاص دهید. سعی کنید اساتید را بشناسید، سرفصل های آموزشی را مقایسه کنید، ویژگی هایی همچون دسترسی به منابع آموزشی و پروژه های عملی را ملاک قرار دهید و در انتها، آنچه به بهترین شکل شما را رسیدن به هدف خودتان که یادگیری یک مهارت خاص و یا ورود به بازارکار می‌باشد، انتخاب کنید.

خروجی دوره آموزش طراحی رابط کاربری (UI)

شما پس از طی کردن دوره آموزشی طراحی رابط کاربری بر روی پروژه های شخصی خود (که با راهنمایی اساتید در طول دوره مشخص شده است) فعالیت کرده و تمام آنچه که در دوره آموزش UI فراگرفته اید را پیاده سازی خواهید نمود، پس از آن اساتید دوره با نقد و بررسی پروژه های شما به طور کامل، نظرات و پیشنهادات خود را به شما ارائه داده تا شما بتوانید با تکمیل پروژه رزومه خوبی برای خود در حوزه طراحی UI تدوین کنید.

با اخذ مدرک معتبر آمانج آکادمی (کانون کارآفرینی دانشگاه تهران) و ساخت یک روزمه بی نقص، شما قادرخواهید بود برای همکاری در پروژه های مختلف اقدام کنید. البته نفرات برتر دوره توسط اساتید و مجموعه آمانج حمایت شده و فرصت های کاری متنوع برای گذراندن دوره کارآموزی، از سوی آکادمی آمانج به آن‌ها پیشنهاد خواهد شد.

بازارکار متخصص طراحی رابط کاربری

در کشور ما کمتر از یک دهه است که بازار نیاز خود به متخصصان طراحی UI را به طور کامل درک کرده است این موضوع وقتی برای شما روشن می شود که گشتی در سایت های کاریابی بزنید. درایران بسیاری از شرکت ها به دنبال متخصصان UI/UX هستند چرا که یک دیزاینر حرفه ای باید از تجربه کاربری نیز سررشته داشته باشد.

اما نباید از این نکته غافل شد که شرکت های بزرگ و مطرح، اغلب به دنبال جذب متخصصان تک شاخه ای هستند و برای این دست از موقعیت های شغلی معمولا درامدهای جالب توجهی در نظر دارند.

از آنجایی که یک متخصص UI می‌تواند به صورت دورکار (freelance) نیز به فعالیت بپردازد، دست شما برای پذیرش پروژه های خارجی و بالطبع کسب درامد ارزی کاملا باز خواهد بود. لازم به ذکر است که درامد یک طراح رابط کاربری نیز در ایران با سابقه کار حدود ۳ سال بین ۸ تا ۱۵ میلیون تومان (بسته به شرکت و پروژه) و در خارج کشور نیز سالیانه ۷۰ هزاردلار می‌باشد.

دوره های غیرحضوری آموزش طراحی رابط کاربری

در حال حاضر آکادمی آمانج بدلیل تقاضای بالای شما عزیزان و همراهی هرچه بیشتر با دوستانی که توانایی حضور در کلاس ها در تهران بدلیل رفت و آمد دشوار از شهرستان تا تهران را ندارند و همینطور عدم امکان پیشبینی وضعیت بحران کرونا در فصل جاری، برای برگزاری آموزش غیر حضوری و آنلاین طراحی رابط کاربری پیش قدم شده است.

در دوره آموزش UI غیر حضوری تمام تلاش ما بر این است بدون کاهش کیفیت آموزش و بهره وری شما عزیزان، دوره های آموزشی در آرامش کامل و به صورت ویدئویی،وبینار و جلسات متعدد رفع اشکال و پرسش و پاسخ و تعریف پروژه های متعدد طراحی رابط کاربری کلاس ها برگزار گردد.

روند کلی کلاس آموزش UI غیرحضوری نیز به اینگونه است که شما در یک سری از جلسات ویدئوهایی را دریافت کرده و شروع به آموزش و تمرین میکنید. در یک سری جلسات نیاز است تا آموزش آنلاین و در حضور استاد و به صورت کلاس وبینار ببیند تا شکل آموزش برای شما تثبیت شود. در برخی از جلسات نیاز است که مشکلات خود را از مدرس دوره پرسیده و از سوالات دانشجویان دیگر نیز مطلع شوید و بار علمی و توانایی فنی خود را در این حوزه بالا ببرید

سرفصل‌های دوره حضوری با دوره غیر حضوری UI هیچگونه تفاوتی ندارد و تمامی سرفصل های آموزش UI حضوری را در دوره غیرحضوری  فراخواهید گرفت. در طول دوره تعدادی پروژه عملی را برای یادگیری هرچه بهتر مطالب انجام خواهید داد و در جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ مشکلات خود را برطرف خواهید کرد.

دوره آموزش UI غیر حضوری همانند دوره حضوری ، برای بازدهی هرچه بیشتر دانشجویان دارای ظرفیتی محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت توانایی تکمیل ظرفیت رو نداریم. پس بهتر است همین حالا نسبت به ثبت نام در دوره طراحی UI آمانج آکادمی اقدام کنید.

سرفصل‌ها و جلسات دوره

پس از برگزاری دوره‌های غیرحضوری موفق، تیم آکادمی آمانج این دوره جامع و کاربردی را برگزار مینماید. بهره‌وری بالای دانشجویان و عدم وجود اختلال در روند یادگیری آنان در هر صورتی اولویت اول آکادمی و اساتید میباشد و در این زمینه تمامی تمهیدات لازم، برنامه ریزی و فراهم شده است. در نتیجه به هیچ عنوان نگران یادگیری خود نبوده و به برنامه ریزی دقیق آکادمی و دلسوزی و پیگیری اساتید اعتماد کنید. تمامی ویدیوها و منابع هر جلسه در پنل آموزشی اختصاصی شما در تاریخ های ذکرشده قرارخواهد گرفت و جلسات انلاین نیز جهت آموزش و رفع اشکال، با سیستم های فراهم شده به طور منظم برگزار خواهند شد. محتوای این دوره با دوره حضوری یکسان بوده و تمامی پروژه های عملی دوره حضوری نیز در این دوره آموزش داده خواهند شد.

پس از برگزاری دوره‌های غیرحضوری موفق، تیم آکادمی آمانج این دوره جامع و کاربردی را برگزار مینماید. بهره‌وری بالای دانشجویان و عدم وجود اختلال در روند یادگیری آنان در هر صورتی اولویت اول آکادمی و اساتید میباشد و در این زمینه تمامی تمهیدات لازم، برنامه ریزی و فراهم شده است. در نتیجه به هیچ عنوان نگران یادگیری خود نبوده و به برنامه ریزی دقیق آکادمی و دلسوزی و پیگیری اساتید اعتماد کنید. تمامی ویدیوها و منابع هر جلسه در پنل آموزشی اختصاصی شما در تاریخ های ذکرشده قرارخواهد گرفت و جلسات انلاین نیز جهت آموزش و رفع اشکال، با سیستم های فراهم شده به طورمنظم برگزار خواهندشد. محتوای این دوره با دوره حضوری یکسان بوده و تمامی پروژه های عملی دوره حضوری نیز در این دوره آموزش داده خواهند شد.

مدرسین دوره

افشین محمدی

طراح رابط کاربر

ایشان در حوزه UI Design دارای سال ها تجربه کار در ایران و خارج از کشور هستند و با شرکت های معتبری همچون تپسی، ابرآروان، آپ، سینماتیکت، بانی مد و... همکاری داشته اند. درحال حاضر اقای محمدی از اعضای اصلی تیم piqo Design بوده و به صورت فریلنس با شرکت های خارجی همکاری میکنند.
آیدی اینستاگرام: [email protected]

علی بابایی

طراح رابط و تجربه کاربر

ایشان با بیش از ۱۵ سال سابقه در حوزه دیزاین، یکی از صاحبنظران و متفکران این رشته بوده و سال هاست به عنوان دیزاینر و مشاور در شرکت ها و پروژه های معتبر بزرگی فعالیت دارند و بیش از ۴ سال است که تجربیات ارزشمند خود را در دوره های تخصصی به علاقمندان این رشته آموزش میدهند.

آرمان رکنی

طراح رابط کاربر

ایشان در حوزه UI Design دارای سال ها تجربه کار در ایران و خارج از کشور هستند و با شرکت های معتبری همچون اسنپ تریپ، استودیو بوفالو، ریبال و ... همکاری داشته اند. درحال حاضر اقای رکنی از اعضای اصلی تیم piqo Design بوده و به صورت فریلنس با شرکت های خارجی همکاری میکنند.
آیدی اینستاگرام: [email protected]

ویژگی های دوره

متخصصین باتجربه و سرفصل های کاربردی

سرفصل های دوره به صورت کاملا کاربردی، پروژه محور و متناسب با نیاز بازارکار حال حاضر جامعه چیده شده اند و در این دوره خبری از مباحث غیرکاربردی نیست

برنامه ریزی دقیق و ظرفیت محدود

ظرفیت هردوره متناسب با شیوه آموزش و سبک برگزاری کلاس و با رعایت تمامی استاندارد ها آموزشی از سمت مدرس و آکادمی مشخص خواهد شد و این ظرفیت محدود خواهد بود.

بورسیه دانشجوی برتر دوره

با ارزیابی پروژه های ارائه شده دانشجویان توسط استاد دوره، مبلغ شهریه دانشجوی برتر دوره به طور کامل عودت داده خواهد شد.

مشاوره و پشتیبانی

روش های متفاوت پشتیبانی و رفع اشکال به طور کامل برنامه ریزی شده است و شما میتوانید به صورت متنی، صوتی و تصویری با استاد دوره در ارتباط بوده و مشکلات خود را برطرف نمایید.


دسترسی به منابع

در طول دوره و همچنین تا ۶ ماه پس از اتمام دوره به تمامی فایلها، منابع و ویدیوهای جلسات دوره در پروفایل اختصاصی خودتان دسترسی خواهید داشت و قابلیت تمدید مدت دسترسی نیز فراهم شده است

ایجاد رزومه

در طول دوره شما پروژه های متنوعی را به عنوان تمرین طراحی میکنید و همچنین یک پروژه برای انتهای دوره درنظر گرفته میشود که میتوانید بعد از اتمام دوره، بعنوان رزومه داشته باشید.

مدرک معتبر

دانشجویان با تحویل پروژه نهایی دوره،میتوانند مدرک نمره دار آکادمی آمانج را دریافت نمایند. گرچه مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصصی است که با آن میتوانید در شرکتها و پروژه ها مشغول به کار شوید.

مشاوره بازارکار

در انتهای دوره تکنیک های ورود به بازارکار و مشاوره و راهنمایی دقیق در مورد اخذ پروژه، استخدام، عقد قرارداد و سایر نکات مهم که حاصل تجربیات کاری استاد دوره میباشد به شما ارائه خواهد شدپنل آموزشی اختصاصی دانشجویان


  • دسته بندی منظم منابع و آموزش های هر جلسه
  • دسترسی بلندمدت به منابع دوره در پنل
  • امکان مشاهده ویدیوهای آموزشی با کیفیت بالا
  • دسترسی جزوات، اسلایدهای استاد و فایل های موردنیاز
  • امکان مشاهده منابع بیشتر در هر جلسه
  • تعریف تمرین و پروژه و امکان ارسال تمرینات در پنل با بازه زمانی مشخص
  • بررسی و ارائه نظر استاد و هم دوره ای ها روی تمرینات ارسالی دانشجویان

سوالات متداول

ما در این دوره ویدیو نمیفروشیم! این دوره، یک دوره کامل است که به صورت غیر حضوری برگزار میشود و بهره وری و خروجی های آن برای ما بسیار حائز اهمیت میباشد. شما میتوانید در گروه تلگرامی دوره به پرسش و پاسخ و رفع اشکال بپردازید. همچنین مابین جلسات آموزشی، جلساتی انلاین جهت رفع اشکال با استاد دوره برگزار خواهد شد. اساتید ما پس از اتمام دوره نیز با شما در ارتباط بوده و به خصوص در پروژه هایتان به شما مشاوره و راهنمایی خواهند داد.
پس از ثبتنام و در تاریخ شروع دوره، شما در یک گروه تلگرامی که لینک آن از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد، عضو میشوید و در آن، راه های دسترسی به پنل آموزشی اختصاصی شما دراختیارتان قرار خواهد گرفت. تمامی ویدیوها و منابع هر جلسه به طور منظم در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود.
پس از شروع دوره لینک ورود به سیستم انلاین و وبینارها را در اختیارتان قرارخواهیم داد.اگر نتوانستید به صورت انلاین در یک وبینار شرکت کنید، ویدیوی ضبط شده آن در پنل شما قابل دسترسی خواهد بود. تیم فنی ما شبانه روزی درحال بررسی سیستم های مختلف جهت ارائه آموزش ها هستند و تمام تلاشمان را در این زمینه خواهیم کرد که باوجود تمامی مشکلات موجود در زیرساخت اینترنت کشور، بهترین خدمات را ارائه دهیم.
شما تا ۶ ماه پس از اتمام دوره به پنل آموزشی خود و تمامی منابع دوره دسترسی خواهید داشت .
این دوره هیچگونه پیشنیازی ندارد و صفر تا صد آموزش داده خواهد شد. برای شرکت در این دوره کافیست علاقه و پشتکار و مهارت کار با کامپیوتر داشته باشید.
اساتید دوره تا زمانی که شما به سطح مناسب برای ورود به بازارکار برسید و بتوانید به صورت مستقل پروژه ها را پیاده سازی کنید درکنار شما خواهند بود و تنهایتان نمیگذارند.
متاسفانه تصور بسیاری از آکادمی ها از برگزاری دوره های انلاین، فروش حداکثری ویدیوست و سنجش خروجی دوره و بهره وری دانشجویان را در اولویت قرار نمیدهند. این درحالیست که هدف اصلی ما، آموزش کاربردی به گونه ایست که در انتهای دوره بتوانیم ورود حرفه ای دانشجویان به بازارکار را ببینیم و اگر این هدف در دوره های غیرحضوری قابلیت دسترسی نداشت به هیچ عنوان این دوره ها را برگزار نمیکردیم.
پروژه هایی که در کارگاه های عملی دوره حضوری پیاده سازی میشوند نیز در قالب ویدیو و وبینار به شما آموزش داده خواهد شد و شما نیز موظف هستید آنها را به طور کامل پیاده سازی کنید و در جلسات انلاین پرسش و پاسخ،اشکالات شما برطرف خواهد شد.
بله در این دوره هم با سنجش پروژه نهایی توسط استاد دوره، دانشجوی برتر ، بورسیه آمانج شده و مبلغ شهریه ایشان به طور کامل عودت داده خواهد شد.
در صورت انصراف پیش از شروع دوره آموزشی ۲۵ درصد، قبل از برگزاری دو جلسه ۵۰ درصد مبلغ شهریه کسر و مابقی عودت داده میشود. بعد از برگزاری دو جلسه دیگر هیج مبلغی عودت داده نمیشود.
بله، با تحویل پروژه آخر دوره و کسب بیش از ۵۰ درصد نمره کل، مدرک آکادمی آمانج به شما اهدا خواهد شد. گرچه مدرک اصلی که ما به شما ارائه میکنیم تخصصی است که با آن میتوانید در شرکتها و پروژه ها مشغول به کار شوید.
تمامی دانشجویان دانشگاه های سراسرکشور با داشتن کارت دانشجویی معتبر شامل تخفیف دانشجویی خواهند شد.
سایرین نیز میتوانند با هزینه آزاد که اختلاف چندانی با هزینه دانشجویی ندارد در کلاس شرکت کنند.

رزرو دوره

رزرو دوره

ظرفیت این دوره تکمیل شده میتونید با پرداخت ۷۰ هزار تومان دوره را رزرو کنید تا زمان شروع ثبت نام دوره با شما تماس گرفته بشه و ادامه ثبت نام رو انجام بدید

اطلاع رسانی برای شروع دوره

ظرفیت این دوره تکمیل شده اما میتونید مشخصاتتون رو برای ما بذارید تا شروع ثبتنام و جزییات دوره جدید رو بهتون اطلاع رسانی کنیم.

تجربه دوره های قبل

پشتیبانی دوره

نیاز به مشاوره دارید؟

- با مطالعه توضیحات این صفحه به سوالاتتون پاسخ داده نشد؟
- نیاز به مشاوره و یا راهنمایی بیشتر دارید؟
- در مورد شرکت در دوره تردید دارید؟
- مشاوره تخصصی تری نیاز دارید؟

تیم پشتیبانی ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است. کافیست با شماره زیر تماس بگیرید