طراحی وبسایت چیست؟

طراحی سایت ، طراحی وبسایت ، ساخت وبسایت ، Web Design ، Web Developer همه اسامی است که به یکی از ارکان اصلی هر شرکت یعنی حوزه توسعه آن گفته می شود . امروزه نمی توان کسب و کاری را در فضای آنلاین و دیجیتال پیدا کرد که طراحی وبسایت را بی اهمیت بداند. وبسایت پایه و رکن اصلی هر شرکت و کسب و کار است . هر شرکت در فضای دیجیتال به یک وبسایت برای معرفی کسب و کار ،فروش،بازدید محصولاتش دارد. در صورتی که به این حوزه از کسب و کار اهمیتی داده نشود نتیجه آن مطمئنا شکست خواهد بود. شاید همه ما این جملرو شنیده باشیم “اگر توی فکر راه اندازی یه کاری هستی اول وبسایت رو بزن “ بله درسته بعد از فکر و تصمیم گیری و طراحی تجربه کاربری که به تحقیقات درباره کاربر و روانشناسی کاربران میپردازد نوبت به ساخت وبسایت میرسد در این مرجله ابتدا یک نفر به نام طراح رابط کاربری سایت را انظر کابری دیزاین میکند و به دست توسعه دهنده و طراح سایت میدهد تا طراح سایت به ساخت وبسایت بپردازد . حالکه با اهمیت ساخت وبسایت در کسب و کار آشنا شدیم بریم اطلاعات کاملی راجع به حوزه طراحی و برنامه نویسی وبسایت بدونیم.

در این صفحه در آکادمی آمانج می خواهیم با یکی از مهمترین اجزاء کسب و کارها و از پردرآمدترین حوزه های کاری در ایران آشنا شویم.

برنامه نویسی وبسایت چیست؟

یک کسب و کار را در نظر بگیرید. فونداسیون اصلی کسب و کار در فضای دیجیتال وبسایت آن است . برای ساخت وبسایت روش های محتلفی هست مطمئن ترین روش ساخت سایت با برنامه نویسی وبسایت است که برای اینکار زبان های برنامه نویسی وبسایت متفاوتی ساخته شد از جمله معروفترین آنها میتوان PHP، جاوا اسکریپت ، ASP.NET ، پایتون(جنگو) و… را نام برد.

اینکه چه زبان برنامه نویسی را برای وبسایت خود انتخاب کنیم بستگی به حوزه کاری کسب و کار شما دارد اما زبان برنامه نویسی که در همه حوزه ها پاسخو می باشد زبان برنامه نویسی PHP می باشد که می توان ان را قدرتمند ترین زبان برنامه نویسی وب دانست که بسیاری از وبسایت های معتبر جهان با این زبان برنامه نویسی وبسایت نوشته شده اند. در زیر نکات مهم تری در باره برنامه نویسی وبسایت فراخواهیم گرفت.

انواع روش های برنامه نویسی وبسایت

طراحی و برنامه نویسی وبسایت در دو قسمت انجام میشود که در زیر آنهارا توضیح خواهیم داد

هرچیزی که شما همین الان از وبسایت ما میبینید سمت کاربر یا Front-End گفته میشه که به ظاهر و کاربردهای مختلف وبسایت میپردازد بدون برنامه نویسی سمت کاربر وبسایت شما هیچ خاصیت و کاربردی ندارد که به شکل های محتلفی انجام مش ود اما مهمترین آنها برای برنامه نویسی سمت کاربر به کاربردن HTML،CSS و جاوا اسکریپت می باشد

یک سری اتفاق ها هم اون پشت میفته که شما نمیبینید یک ثبت نام ساده که در وبسایت انجام میدید کلی درخواست ها از سرور میشه واطلاعات به سرور ارسال میشه ، تجزیه تحلیل شده و به سایت برمیگرده همه اینها توسط برنامه نویسی سمت سرور یا Back-End انجام میشه که خیلی از زبان های برنامه نویسی قابلیت انجام آن را دارند مثل PHP ، جاوا اسکریپت و ...

یادگیری زبان های برنامه نویسی فرانت اند و بک اند به صورت جداگانه و باهم برای خیلی ها سخت و دشوار و زمان بره بخاطر همین یک سری از شرکتها اومدن و کار رو برای طراحان و برنامه نویسان وبسایت راحت تر کردن و تحت عنوان سیستم مدیریت محتوایی یا CMS وارد بازار شدن که معروفترین اونها وردپرس (wordpress) هستش که 33 درصد وبسایت های دنیا با این سیستم مدیرت محتوایی فوق العاده ساخته شده . طراحی سایت با وردپرس بدلیل قالبهای متنوع و زیبا و پلاگین های کاربردی و راحتی که داره محبوب ترین سیستم مدیریت محتوایی در حال حاضر در دنیاست. کاری که این سیستم ها کردن این بود که قسمت سمت سرور یا بک اند رو براتون براحتی خودشون انجام میدن و شما باید ویرایش کنید . سمت سرور یا فرانت اند هم بسیار ساده تر شد پس برای اینکه وبسایت خودتون و کسب و کارتون رو بسازید یا وارد حرفه طراحی وبسایت بشید راحت ترین کار آموزش طراحی سایت با وردپرس است .

آموزش طراحی وبسایت و برنامه نویسی وب

الان میخوایم اینکه چگونه طراحی سایت و برنامه نویسی وبسایت رو یاد بگیریم ببینیم آموزش طراحی سایت و برنامه نویسی وبسایت به 2 طریقه آموزشی تقسیم میشه:

قطع به یقین مطمئن ترین روش برای آموزش طراحی سایت از طریق شرکت در کلاس های آموزش طراحی وبسایت حضوری است که تمامی مباحث را یادگرفته و در کارگاه های آموزشی به صورت عملی تمرین کنید و با انجام پروژه های واقعی طراحی سایت متناسب با بازار کار واقعی طراحی وبسایت رزومه کاری خود را نیز کامل کنیدو تمام تجربیات و یادگیری ها را از طریق استاد برنامه نویسی وبسایت فرا گرفته تا تجربه را تجربه نکنیم دوره طراحی و برنامه نویسی وبسایت حضوری آکادمی آمانج را میتوانید در منوی بالای صفحه ببینید و مطالعه کنید

برای همه عزیزان در شهرستان و کسانی که رفت و آمد در کلاس حضوری برایشان سخت است دوره طراحی وبسایت غیر حضوری و آنلاین را تدارک دیده ایم تمام تلاشمان در آموزش طراحی وبسایت آنلاین و غیر حضوری این است که تمامی نکاتی که در اموزش طراحی سایت حضوری گفتیم را در آموزش وبسایت غیر حضوری نیز داشته باشیم تا کمبود بازدهی نداشته وجلسات تمرینی به صورت وبینارهای رفع اشکال و پرسش و پاسخ برگزار شود.

دومین دوره آموزش طراحی وبسایت غیرحضوری


هم اکنون آکادمی آمانج بدلیل تقاضای زیاد شما عزیزان در شبکه های اجتماعی ، تلگرام و …و همراهی هرچه بیشتر با عزیزانی که توانایی حضور در کلاس ها در تهران را بدلیل رفت و آمد دشوار از شهرستان تا تهران را ندارند و همینطور عدم امکان پیشبینی وضعیت بحران کرونا در فصل بهار، برای برگزاری آموزش غیر حضوری و آنلاین پیش قدم شده و به برگزاری دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری همت گمارده است.
آکادمی آمانج دوره غیر حضوری 80 ساعته آموزش طراحی و برنامه نویسی وبسایت را برای این دسته از عزیزان زیر نظر اساتید مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری 15 دوره آموزش طراحی سایت به صورت حضوری و غیرحضوری ساعتها آموزش ویدئویی و آنلاین را دارند تعریف می نماید .
در دوره آموزش طراحی وبسایت آنلاین تمام تلاش ما بر این است بدون کاهش کیفیت آموزش و بهره وری شما عزیزان در آرامش کامل و به صورت ویدئویی،وبینار و جلسات متعدد رفع اشکال و پرسش و پاسخ و تعریف پروژه های متعدد طراحی و برنامه نویسی وبسایت کلاس ها برگزار گردد .

سرفصل های دوره آموزش طراحی وبسایت غیر حضوری و آنلاین

روند کلی کلاس آموزش طراحی سایت غیرحضوری به اینگونه است که در یک سری از جلسات ویدئوهایی را دریافت کرده و شروع به آموزش و تمرین میکنید. در یک سری جلسات نیاز است تا آموزش طراحی و برنامه نویسی وبسایت آنلاین و در حضور استاد و به صورت کلاس وبینار ببیند تا شکل آموزش برنامه نویسی وبسایت برای ایشان تثبیت شود. بعد از جلساتی نیاز است که مشکلات خود را از مدرس دوره پرسیده و از سوالات هم کلاسیهای آنلاینتان نیز مطلع شده و بار علمی خود را در برنامه نویسی وبسایت بالا ببرید. سرفصلهای دوره حضوری با دوره طراجی سایت غیر حضوری هیچگونه تفاوتی ندارد و تمامی سرفصلهای آموزش طراحی سایت حضوری را در دوره غیرحضوری نیز فراخواهید گرفت . در طول دوره تعدادی پروژه عملی را برای یادگیری هرچه بهتر مطالب انجام خواهید داد و در جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ مشکلات خود را برطرف خواهید کرد . دوره آموزش طراحی وبسایت غیر حضوری همانند دوره حضوری ، برای بازدهی هرچه بیشتر دانشجویان دارای ظرفیتی محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت توانایی تکمیل ظرفیت رو نداریم. پس تا دیر نشده و دوره پرتقاضای آموزش طراحی و برنامه نویسی وبسایت حضوری و غیر حضوریمون پر نشده اقدام به ثبت نام کنید .

در این جلسه از آموزش طراحی سایت آنلاین شما با روند کلی دوره آشنا خواهید شد و با مقدمات طراحی وبسایت شروع کرده و سپس به آموزش بخش اول HTML خواهیم پرداخت تا برای جلسه بعد کاملا آماده شوید. شناخت جامعی از وبسایت و نحوه کارکرد آن پیدا میکنیم ، ابزارهای ضروری که باید در طراحی وبسایت با ان کار کنیم ، اسکلت وبسایت خود را با HTML می سازیم شروع به برنامه نویسی وبسایت با HTML خواهیم کرد

در این جلسه از آموزش برنامه نویسی وبسایت غیرحضوری بخش های تئوری آموزش html را در ساختار ویدئویی در پنل مخصوص ما آموزش میبینید و نیازی به حضور فیزیکی نخواهید داشت. بعد از یادگیری این بخش بصورت آنلاین، وارد بخش تمرین و کارگاه های عملی آن خواهید شد که تمامی مباحث را مجددا تمرین خواهید کرد. چگونه در یک وبسایت متن و لینک ها را نمایش بدهیم چگونه عکس و ویدئو و صدا را در سایت نمایش دهیم. چگونه یک جدول در وبسایت خود کدنویسی کنیم نحوه دریافت داده ها از کاربر و انواع ورودی ها

در این جلسه از آموزش برنامه نویسی وبسایت غیرحضوری شما بعد از یادگیری بخش های که نیاز به یادگیری حضوری داشتند، سایر مباحث را توسط ویدئو های آموزشی اختصاصی ما فراخواهید گرفت. با این زبان میتوانید هرطور که دوست دارید وبسایت خودتان را طراحی کنید. معرفی روش های استاندارد استفاده از CSS با این استایل ها میتوانید حرفه ای سایتتان را طراحی کنید. وبسایت خود را برای انواع دستگاه ها بررسی و آماده انتشار کنید.

در این جلسه از آموزش برنامه نویسی وبسایت آنلاین ما تمامی مباحثی که یادگرفتیم را در یک وبسایت واقعی پیاده سازی میکنیم تا علاوه بر یادگیری مباحث بتوان نحوه کاربرد های علمی آن ها را نیز یادگرفت. انواع طراحی وبسایت استاتیک یا داینامیک آموزش تکنیک صفحه بندی یک وبسایت آموزش تکنیک طراحی منو آبشاری با css تکنیک طراحی واکنش گرایی برای منو ها بررسی و رفع ایرادات طراحی در دستگاه های مختلف اضافه کردن ایکون به طراحی معرفی bootstrap و نحوه استفاده آن اضافه کردن فونت های مخصوص وب به سایت طراحی شده

اینبار نوبت شماست. در این کارگاه یک طرح گرافیکی را پیش روی شما قرار میدهیم و شما باید تمام آموخته های خود را بکار بگیرید تا آن را تبدیل به یک وبسایت واقعی کنید. اولین وبسایت برنامه نویسی شده توسط شما!

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

در این جلسه اولین وبسایت پویا خود را طراجی میکنیم ابتدا با وبسرور محلی آشنا شده و یک سرور برروی کامپیوتر خود راه اندازی میکنیم سپس وردپرس را برروی آن نصب میکنیم. تمام جزئیات وردپرس را به خوبی میشناسیم . با پوسته ها آشنا می شویم و با آنها طراحی سایت حرفه ای را یاد میگیریم . با افرونه ها در وردپرس آشنا خواهیم شد و سایت خود را به امکانات بی نظیری مجهز میکنیم . با طراحی وبسایت فروشگاهی آشنا می شویم و اولین وبسایت فروشگاهی خود را می سازیم و در نهایت وبسایت را برای انتشار آماده و طراحی سایت خود را تکمیل میکنیم

در این جلسه شما با مبانی وردپرس و منوهای آن آشنا می شوید و به شما آموخته می شود تا سایتی که به صورت داینامیک طراحی کرده بودید را چگونه بر سرور ببرید و آن را به کمک وردپرس راه اندازی کنید.

در این جلسه با بسته های نصبی در وردپرس آشنا میشویم و آموزش طراحی وبسایت بدون کدنویسی را فرا میگیریم . آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی را شیرین خواهیم کرد

در این کارگاه بر روی یک وبسایت داینامیک کار خواهیم کرد. یک موضوع واقعی را در نظر میگیریم و تمامی بخش های قبلی را روی آن اجرا میکنیم تا یک وبسایت کامل داشته باشیم.

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

قسمت اول: خرید سرور و دامنه آموزش عملی خرید سرور و دامنه و تنظیمات انها در طراحی سایت قسمت دوم: راه اندازی سایت در سرور در طراحی سایت سایت های ساخته شده در سرور محلی را به سرور جهت انتشار منتقل خواهیم کرد. بهینه سازی و امنیت در سایت منتشر شده در طراحی وبسایت سایت خود را بهینه کنید تا کاربران بیشتری را جذب کنید.

در این ویدئو ها شما دستورات مهم و کاربری جیکوئری را فرا خواهید گرفت و نحوه استفاده از آن ها را در کنار سایر کد های خود تمرین میکنید. در این جلسه با قسمت دیگری از برنامه نویسی وبسایت سر وکار داریم و برنامه نویسی جاوا اسکریپت و کتابخانه معروف ان در طراحی وبسایت یعنی جی کوئری را فرا خواهیم گرفت . آموزش کامل JQuery و برنامه نویسی وب با این کتابخانه در طراحی سایت. کار با پلاگین های Jquery بدون کد نویسی از Jquery در ساخت وبسایت آنلاین خود استفاده کنید.

در این جلسه از آموزش طراحی سایت آنلاین و غیر حضوری با طراحی تجربه کابر آشنا خواهیم شد. طراحی تجربه کاربر چیست و چه کاربردی دارد؟ قبل از راه انداری هر وبسایتی ابتدا مخاطب با بشناسیم.طراحی تعاملی را بشناسیم. چگونه وبسایت خود را دسترس پذیر طراحی کنیم؟ معماری اطلاعات در تجربه کاربر. یادبگریم چگونه یک وبسایت کاربرد پذیر طراحی کنیم. چگونه با استفاده از مواردی که یادگرفتیم نمونه های اولیه وبسایت را طراحی کنیم؟

در این جلسه از آموزش طراحی وبسایت آنلاین با طراحی رابط کاربری و نقش آن در طراحی وبسایت آشنا می شویم. معرفی طراحی رابط کاربر و دلایل اهمیت آن. با جدیدترین سبک های طراحی رابط کاربر آشنا شوید. فلسفله طراحی رابط کاربر. فرایند طراحی رابط کاربر طراحی بصری

در این کارگاه آموزش طراحی وبسایت آنلاین یادمیگیریم چگونه میتوان بخش های مختلف یک وبسایت را توسط جیکوئری متحول کرد و المان ها را در صفحات وبسایت هوشمند میکنیم و وبسایت های قبلی خود را تکمیل خواهیم کرد.

در این جلسه ویدئویی آموزش طراحی سایت آنلاین کار با نرم افزار Adobe Xd جهت طراحی اولیه سایت و نرم افزار Photoshop برای ویرایش و تنظیم عکس های مورد نیاز سایت طراحی شده را فرا میگیرید.

در این جلسه از آموزش طراحی سایت آنلاین با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

در این کارگاه دوره طراحی سایت آنلاین هرآنچه یک طراح سایت از نرم افزارهای گرافیکی Photoshop و XD نیاز دارد را خواهید آموخت

در این جلسه از آموزش طراحی وبسایت غیرحضوری با مفاهیم سئو آشنا میشویم با نکات بهینه سازی سایت در طراحی وبسایت آشنا خواهیم شد یا نکات تکنیکی سئو برای برنامه نویسان سایت آشنا میشویم . کدهای HTML برای سئو را در برنامه نویسی وبسایت را خواهیم شناخت. معرفی ابزار Google Webmaster معرفی ابزار Google Search Console معرفی ابزار Google Trends معرفی ابزار Google Analytics

در این جلسه آموزش طراحی وب آنلاین با بازارکار طراحی و برنامه نویسی وبسایت آشنا خواهیم شد . روند آموزشی کلاس مهارت های مورد نیاز در بازار کار کسب درآمد بصورت فریلنسر چگونگی دریافت پروژه ساخت جامعه آگاه جهت کسب درآمد تخمین قیمتی پروژه ها تخمین زمانی پروژه ها نحوه بستن قرارداد مسئولیت های ما در یک پروژه مسئولیت ما بعد از تحویل هر پروژه چندین پروژه در انتهای دوره برای تمرین مباحث کلاس و روبرو شدن با پروژه های واقعی برای شما تعریف خواهد شد که بعد از دوره میتوانید با انجام دادن آنها در کار خود حرفه ای شوید.

در این جلسه از دوره طراحی وبسایت آنلاین با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

در این جلسه از دوره طراحی وبسایت آنلاین با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

در انتهای دوره دانشجویان از بین ۴ پروژه تعریف شده در زیر یکی را انتخاب کرده و پس از بازه زمانی ۴۵ روزه در تاریخ مشخص شده پروژه خود را ارائه خواهند داد . - یک وبسایت ورزشی دارای فروشگاه، پشتیبانی، وبلاگ و فرم مشاوره - وبسایت رزومه برای طراحان وب دارای گالری نمونه کار، بیوگرافی، وبلاگ، فرم های تماس باما و سفارش پروژه و مشاوره - وبسایت دایرکتوری خودرو مانند وبسایت دیوار - پروژه شخصی دانشجو که بخاطر آن دوره را شرکت کرده است دانشجویان باید ۰ تا ۱۰۰ پروژه انتخابی را انجام داده و به همراه پروپوزال تهیه شده ارائه دهند.

ثبت نام در دوره جامع آموزش طراحی سایت غیرحضوری


آکادمی آمانج دوره غیر حضوری 80 ساعته آموزش طراحی و برنامه نویسی وبسایت آنلاین را برای شما عزیزان زیر نظر اساتید مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری 15 دوره آموزش طراحی سایت به صورت حضوری و غیرحضوری ساعتها آموزش ویدئویی را دارند تعریف مینماید .

مهندس سید حامد حسینی نسب

مهندس حامد حسینی نسب، دانش آموخته دانشگاه تهران و مدیر فنی آکادمی آمانج با ۹ سال تجربه کاری در زمینه طراحی و برنامه نویسی وبسایت و اپلیکیشن، علاقه مند است تا تجربیات تخصصی و کاری خودش رو در اختیار دیگران قرار دهد.

آخرین مقالات آموزشی آکادمی آمانج

جاوا اسکریپت ES6

راهنمای جامع جاوا اسکریپت ES6 (قابلیت ها، نحوه استفاده و …)

در ابتدا لازم است تا با مفهوم اکما برای درک بهترES6 اسکریپت آشنا شوید. اکما اسکریپت زبان جدیدی نیست و فقط یک استداندارد هست که برای زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت…

ابزارهای آنالیز دامنه وبسایت

۱۵ ابزار بی نظیر برای بررسی و انتخاب نام دامنه در سال ۲۰۲۱

انتخاب نام دامنه قبل از طراحی بسایت و ورود به بازار کسب و کارهای دیجیتال،  از مهم ترین کارهایی است که شما باید به عنوان مدیر، مشاور و یا کارشناس…

طراحی محصول در ui

اهمیت طراحی محصول در رابط کاربری

نقش طراحی محصول در حوزه رابط کاربری یکی از موضوعات مهمی است که دائما در حال تکامل است. طراحی محصول به مجموعه فرآیندهایی گفته می‌شود که کمک می‌کند محصول به…

آکادمی آمانج
مهارت آموزی جهت ورود به بازار کار

تاییدیه ها

تهران - امیرآباد، دانشکده فنی دانشگاه تهران، ساختمان مکانیک جدید واحد ۱۱۴

کد تخفیف نمیخوای؟

اگه میخوای کد تخفیف شرکت در دوره‌ها، وبینارهای رایگان، بهترین مقالات آکادمی آمانج رو از دست ندی ایمیلت رو این زیر وارد کن!
همین الان عضو شو
close-link
من اینجام