تجربه کاربر چیست؟

اگر بخواهیم تجربه ی کاربری را تعریف کنیم باید این طور بگوییم که: بهبود میزان رضایت کاربر با استفاده از افزایش کاربردپذیری و ایجاد رضایت در تعاملات بین کاربر ومحصول را تجربه‌ی کاربری می گویند.

به زبان ساده تر، تجربه کاربری مناسب دقیقا همان عاملی است که باعث می شود مشتری تصمیم بگیرد که آیا دوباره به وب سایت شما بازگردد یا خیر، و هم‌چنین تعیین می‌کند که شما در ذهن مشتری به فراموشی سپرده می‌شوید یا ماندگار; تجربه‌ی کاربری خوب  در  هنگام تعامل با سایت شما  به مشتری حس لذت بخشی را القا می‌کند، این حس هم می‌تواند از طریق مرتب بودن، با کیفیت بودن و سرعت مناسب فرایندهایی که قرار است مشتری برای رسیدن به یک هدف خاص طی کند باشد و هم موارد دیگر از قبیل مکان مناسب قرار گرفتن المان‌ها و…

طراحی تجربه کاربری از دو بخش اصلی تشکیل شده است: بخش تحقیق و بخش طراحی، بخش تحقیق که به آن  Research گفته می‌شود، قبل از طراحی انجام می‌شود و در حقیقت مقدمه‌ی طراحی وب سایتی متناسب با نیاز کاربران را فراهم می کند.

یک طراح تجربه کاربری طرح هایی را ارائه می‌کند که برای کاربر نهایی، کاربردی و جذاب باشد و در عین جذابیت کاربر بتواند به راحتی به هدفی که در تعامل با آن وب سایت دارد برسد.

تجربه کاربری امری نامحسوس

شاید یکی از مشکلاتی که باعث عدم موفقیت سایت ها می شود، عدم درک این است که اصلا تجربه کاربری چیست. بسیاری از افراد تنها یک ظاهر در سایتی را مشاهده می کنند و تصور می کنند که اگر سایت آنها هم به همان شیوه طراحی شود موفقیت را به دست خواهند آورد. اما آیا واقعا چنین است؟ خیر! بسیاری از وب سایت هایی که بازدید های فراوانی دارند و به اصطلاح امروزی مشهور هستند، ممکن است موفقیت هایشان را از شیوه هایی که شما هم می توانید انجام دهید به دست نیاورده باشند. سایت هایی که سالیان سال است فعالیت می کنند، زمانی که شاید تعداد رقبا با امروز اصلا قابل مقایسه نبود، سئو پیچیدگی های کنونی را نداشت و بسیار کار آسان تر بود شروع کردند. قطعا شما هم وب سایت های مشابه زیادی که این چنین هستند می شناسید. اگر بخواهید از شیوه های آنها استفاده کنید، از روی آنها تقلید کنید باید بدانید که قطعا شما دچار شکست خواهید شد. یک وبسایت، یک اپلیکیشن، یک محصول چگونه میتواند در اهداف خود موفق شود؟ کاربران چه تجربه ای از اپلیکیشن و یا وبسایت شما خواهند داشت؟ چه تفاوتی میان دو محصول است که باعث موفقیت یکی از آن ها میشود؟ تجربه کاربری یکی از موضوعات اساسی و حیاتی یک محصول است. علمی که به طراحان و برنامه نویسان کمک میکند تا یک محصول با ارزش خلق کنند. محصولی که کاربران بیشترین رضایت را از آن داشته باشند. امروزه تنها پیاده سازی یک اپلیکیشن و یا وبسایت باعث موفقیت آن نخواهد شد بلکه با تمرکز و تحقیق روی کاربران و اهداف یک وبسایت باید بتوان تجربه کاربری شیرینی را برای مخاطبان فراهم کرد در غیر این صورت این محصول محکوم به شکست خواهد بود. ما اینجا از یک علم صحبت میکنیم، علم طراحی تجربه کاربری. عده ای به اشتباه طراحی رابط کاربری را با تجربه کاربری یکی میدانند که این یک برداشت اشتباه است. تجربه کاربری یک موضوع گسترده می باشد که موارد بسیار مهمی را شامل می شود ، مواردی که بایستی در طراحی محصول ، سایت ، اپ یا … در نظر گرفته شود.

آموزش کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر

آکادمی آمانج، دوره کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر را به صورت تخصصی و کاملا کاربردی به دو صورت برگزار می‌کند

مطمئن ترین روش برای آموزش از طریق شرکت در کلاس های آموزش حضوری است که تمامی مباحث را یادگرفته و در کارگاه های آموزشی به صورت عملی تمرین کنید و با انجام پروژه های واقعی طراحی و پیاده‌سازی تمرین ها و پروژه هایی متناسب با بازار کار واقعی رزومه کاری خود را نیز کامل کنید و تمام تجربیات و یادگیری ها را از طریق استاد طراحی تجربه کاربر فرا گرفته تا تجربه را تجربه کنیم.

برای همه عزیزان در شهرستان و کسانی که رفت و آمد در کلاس حضوری برایشان سخت است دوره غیر حضوری و آنلاین را تدارک دیده ایم و تمام تلاشمان در این آموزش آنلاین و غیر حضوری این است که تمامی نکاتی که در اموزش کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر حضوری گفتیم را در آموزش غیر حضوری نیز داشته باشیم تا کمبود بازدهی نداشته و جلسات آموزشی و تمرینی به صورت وبینارهای رفع اشکال و پرسش و پاسخ و ویدیوهای آموزشی برگزار شود.

اولین دوره غیرحضوری کاربردی طراحی تجربه کاربر


هم اکنون آکادمی آمانج بدلیل تقاضای زیاد شما عزیزان در شبکه های اجتماعی ، تلگرام و …و همراهی هرچه بیشتر با عزیزانی که توانایی حضور در کلاس ها در تهران را بدلیل رفت و آمد دشوار از شهرستان تا تهران را ندارند و همینطور عدم امکان پیشبینی وضعیت بحران کرونا در فصل تابستان، برای برگزاری آموزش غیر حضوری و آنلاین پیش قدم شده و به برگزاری دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری همت گمارده است.
آکادمی آمانج دوره غیر حضوری ۵۰ ساعتآموزش کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر را برای این دسته از عزیزان زیر نظر استاد مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری ۵ دوره آموزش کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر حرفه ای به صورت حضوری، آموزش های آنلاین و وبینار کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر را دارند تعریف می نماید .
در دوره آموزش متخصص آنلاین تمام تلاش ما بر این است بدون کاهش کیفیت آموزش و بهره وری شما عزیزان در آرامش کامل و به صورت ویدئویی،وبینار و جلسات متعدد رفع اشکال و پرسش و پاسخ و تعریف پروژه های متعدد طراحی و برنامه نویسی وبسایت کلاس ها برگزار گردد .

سرفصل های دوره کاربردی و عملی طراحی تجربه کاربر غیر حضوری و آنلاین

روند کلی کلاس آموزش طراحی تجربه کاربر غیرحضوری به اینگونه است که در یک سری از جلسات ویدئوهایی را دریافت کرده و شروع به آموزش و تمرین میکنید. در یک سری جلسات نیاز است تا آموزش طراحی تجربه کاربر آنلاین و در حضور استاد و به صورت کلاس وبینار ببیند تا شکل آموزش برای آنها تثبیت شود. بعد از جلساتی نیاز است که مشکلات خود را از مدرس دوره پرسیده و از سوالات هم کلاسیهای آنلاینتان نیز مطلع شده و بار علمی خود را در این زبان برنامه نویسی بالا ببرید. سرفصلهای دوره غیرحضوری با دوره طراحی تجربه کاربر حضوری هیچگونه تفاوتی ندارد و تمامی سرفصلهای آموزش حضوری را در دوره غیرحضوری نیز فراخواهید گرفت . در طول دوره تعدادی پروژه عملی را برای یادگیری هرچه بهتر مطالب انجام خواهید داد و در جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ مشکلات خود را برطرف خواهید کرد . دوره آموزش طراحی تجربه کاربر غیر حضوری همانند دوره حضوری ، برای بازدهی هرچه بیشتر دانشجویان دارای ظرفیتی محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت، توانایی تکمیل ظرفیت رو نداریم. پس تا دیر نشده و دوره پرتقاضای آموزش کاربردی طراحی تجربه کاربر حضوری و غیر حضوری پر نشده اقدام به ثبت نام کنید .

مقدمات و مهارت یادگیری موثر دیزاین، مبانی دیزاین ۱، مبانی دیزاین محصول و کاربر و وبینار تکمیلی مبانی دیزاین

مبانی پژوهش کاربر، روش شناسی پژوهش و پلن پژوهشی کیفی، وبینار تکمیلی پژوهش، سنتز یافته ها و بینش از پژوهش، پرسونا، معماری اطلاعات، سناریو دیزاین و جریان کاربری و وبینار تکمیلی جریان کاربری

ایده پردازی و اسکچینگ، وبینار تکمیلی ایده پردازی، وایرفریمینگ، پروتوتایپ و وبینار تکمیلی وایرفریم و پروتوتایپ

مبانی کاربردپذیری، ارزیابی کارشناسی و آزمون های کاربردپذیری

مبانی دیزاین دیتامحور و وبینار تکمیلی دیزاین دیتامحور

دیزاین متقاعدکننده و گیمیفیکیشن و وبینار تکمیلی دیزاین متقاعدکننده و گیمیفیکیشن

راهنمایی شغلی دیزاین

مشاوره و ارائه پروژه

ثبت نام در دوره برنامه نویسی طراحی تجربه کاربر غیرحضوری


آکادمی آمانج دوره غیر حضوری ۵۰ ساعته آموزش کاربردی طراحی تجربه کاربر را برای این دسته از عزیزان زیر نظر استاد مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری ۵ دوره آموزش حرفه ای به صورت حضوری، آموزش های آنلاین ویدیویی و وبینار کاربردی طراحی تجربه کاربر را دارند تعریف می نماید .

جناب آقای بابایی طراح رابط و تجربه کاربری موسسه رهنما و مربی دیزاین و مدرس دوره های کار آموزی UI,UX رهنما کالج هستند و علاوه بر تجربه کار با شرکت های داخلی و تدریس طراحی رابط و تجربه کاربری و مشاوره محصول، تجربه کاری بین المللی نیز دارند. ایشان سال هاست در موسسات معتبر و دانشگاه ، بخش های مختلف رابط و تجربه کاربری را تدریس می کنند.

آکادمی آمانج
مهارت آموزی جهت ورود به بازار کار

تاییدیه ها

تهران - امیرآباد، دانشکده فنی دانشگاه تهران، ساختمان مکانیک جدید واحد ۱۱۴

کد تخفیف نمیخوای؟

اگه میخوای کد تخفیف شرکت در دوره‌ها، وبینارهای رایگان، بهترین مقالات آکادمی آمانج رو از دست ندی ایمیلت رو این زیر وارد کن!
همین الان عضو شو
close-link
من اینجام