الگوریتم freshness و تاثیر آن بر سئو سایت

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 4 دقیقه مطالعه کنید

به روزرسانی Google Freshness یا “تازه ترین نتایج” همانطور که از نامش پیداست تغییر قابل توجهی در الگوریتم رتبه بندی بود که بر اساس به روزرسانی کافئین ساخته شده بود و در ژوئن 2010 منتشر شد.

هنگامی که Google در تاریخ 3 نوامبر 2011 تغییر الگوریتم را اعلام کرد ، که تقریبا 35 درصد از کل جستجوها را تحت تأثیر قرار می دهد (6-10 درصد از نتایج جستجو تا میزان قابل توجهی) که مورد توجه بازاریابان سئو و محتوا قرا گرفت.

نام الگوریتم Freshness ( نتایج تازه تر) مستقیما از اطلاعیه وبلاگ رسمی جستجوی داخل گوگل گرفته شده است. این الگوریتم کمک می کند تا محتواهای بروزتر در اختیار کاربران قرار بگیرد، اما چطور این کار ممنکن است!با ما همراه باشید تا دریچه ی جدیدتری از الگوریتم های گوگل را برای شما باز کنیم تا راهنمای شما برای سئو سایت و محتوا باشد.

 

الگوریتم freshness چیست

هدف گوگل از معرفی الگوریتم refreshness چه بود؟

بر اساس پیش بینی های صورت گرفته در سال 2017 داده های بیشتری نسبت به 5000 سال پیش از بشریت ایجاد شود ، روندی که چند سال است همچنان ادامه دارد و گوگل را وادار به تلاش برای تأمین این در دسترس بودن و بروزتر بودن محتواها برای کاربران می کند.

هدف اصلی این به روز رسانی تأکید بیشتر بر اهمیت جدیدترین مطالب است که به طور خاص به مناطقی مانند آخرین اخبار ، رویدادها ، سیاست ها ، افراد مشهور ، روندها و موارد دیگر مربوط می شود ، به ویژه در مناطقی که انتظار می رود کاربر جدیدترین اطلاعات رابداند.

 

الگوریتم freshness گوگل چیست؟

همان طور که از نام این الگوریتم پیداست آماده تا جدیدترین مطالب و محتواها را به کاربران نمایش دهد. میتوان گفت این الگوریتم محتواهای بروز و جدید را دوست دارد و این یک معیار کلیدی برای نمایش سایت توسط گوگل است. فرض کنید دانش اموزی که قصد دارد نمونه کارنامه های کنکور سال های قبل را ببیند اگر محتوای سایت ها بروز نباشند و اطلاعات مربوط به سال های دورتر باشد ارزشی برای کاربر ندارد تا آن را باز کند. این همان مفهوم الگوریتم freshness است.

 

الگوریتم freshness به کاربران کمک میکند تا بروزترین اطلاعات را بدست اورند

 

تاکتیک های بهیته سازی سایت برای الگوریتم freshness

پنج مورد از بهترین راه های بازیابی از هر رتبه از دست رفته (یا استفاده از فرصت جدید استفاده نشده) در نتیجه تغییر الگوریتم Freshness عبارتند از:

 

۱) محتوای موجود را دوباره مرور و بروزرسانی کنید

عملکرد محتوای خود را سال به سال یا حتی دوره قبلی را بررسی کنید. صفحات / موضوعاتی را که قبلاً تعداد زیادی از بازدیدها و رتبه بندی ها را به وب سایت هدایت می کردند ، شناسایی کرده و بروزرسانی آن ها را در اولویت قرار دهید.

ممکن است متوجه شوید که مطالب منتشر شده در زمان و تاریخ در وبلاگ ها ، اخبار و بخش های رسانه ای ، شاهد تغییر و یا افت قابل توجه ای بوده اند. اگر چنین است ، ارزش به روزرسانی محتوای تاریخی را با استناد به منابع جدید ، به روزرسانی آمار ، از جمله نقل قول های بیشتر و افزودن اصطلاحات منعکس کننده آخرین جستجو در نظر بگیرید.

الویت خود را روی آن دسته از مقالاتی که تعداد Impression و ورودی بالایی دارند و در صفحه نتایج دارای رتبه هستند، بگذارید. سعی کنید این مقالات را با آمار و ارقام جدید، نقل قول‌ها، تصاویر و تغییراتی مفید به‌روزرسانی کنید.

 

۲) اشتراک گذاری اجتماعی و تقویت محتوا

سیگنال های اجتماعی ، سیگنال های پیوند تازه و علاقه / وزوز خارجی مرتبط با محتوای شما می توانند به افزایش رتبه بندی مرتبط با QDF و به روزرسانی های الگوریتم قبلی مانند به روزرسانی Freshness دامن بزنند.

ارزش اشتراک اجتماعی موفق و فعالیت های روابط عمومی را که باعث کشف ، تعامل و محتوای جدید است ، دست کم نگیرید. سعی کنید محتوای خود را در شبکه های اجتماعی مرتبط منتشر کنید تا لینک های مفید دریافت کنید.

 

۳)  تغییر فرکانس محتوا

اگر وب سایت شما شامل تغییر صنعت ، رویدادهای مهم و هر درج اخبار و بینش جدید است ، ممکن است لازم باشد در مورد دفعاتی که به مخاطبان خود اطلاع می دهید و محتوایی را به وب سایت خود اضافه کنید ، فکر کنید.

افراد بیشتر از هر زمان دیگری مطالب را هضم می کنند ، و کاربران در هنگام بروزرسانی آخرین اخبار را می طلبند  تغییرات جزئی در فرکانس می تواند تفاوت بین اولین حضور در بازار یا تأخیر در آن را ایجاد کند.


شما میتوانید همچنین مقاله« الگوریتم برت چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد» نیز مطالعه کنید.


۴) برای ایجاد محتوا رویکردی طبقه ای داشته باشید

با صدا ، ویدئو ، تصاویر ، واقعیت مجازی ، و انواع مختلفی از محتوا ، به علاوه رویکردهای متداول درج وب سایت (وبلاگ ها ، اخبار ، رسانه ها ، مراکز محتوایی ، سایت های ریز و غیره) ، افزودن لایه های محتوا به ارائه دیجیتال شما امکان مشاهده گسترده تر نام تجاری در زمینه های رتبه بندی کلیدی ، به علاوه اهرم اضافی از انواع مختلف عمودی جستجو

در اختیار شما می گذارد این که آیا این به روزرسانی ها منجر به صفحات فرود (لندیگ) جدید می شوند یا مقدار عمق و مقدار محتوا را به URL های موجود اضافه می کنند ، از نظر قصد متفاوت خواهند بود ، اما به هر ترتیب ، این از بسیاری از نقاط تازه در رابطه با بازیابی یا سودهای مرتبط با این به روز رسانی پشتیبانی می کند.

 

 ۵) محتوای همیشه سبز را به مخلوط محتوای خود اضافه کنید

محتوای همیشه سبز ، محتوای عمیق تری است که در آزمایش زمان افزونگی بیشتری دارد و می تواند ماه به ماه کار کند و در رتبه بندی جستجو و بازدید بیشتر از ماه ها ، حتی سال ها کمک کند. به طور معمول محتوای همیشه سبز منعکس کننده:

 • تحقیقات موضعی کامل
 • بینش منحصر به فرد
 • استفاده تخصصی هدفمند از یک موضوع خاص.
 • محتوای تصفیه شده که هر چند ماه یکبار در صورت نیاز به تغییر ، به روز می شود.
 • محتوای طولانی تر فرم (اغلب در چندین هزار معیار کار)
 • شامل محتوای مختلط

شما ممکن است این موارد را به عنوان محتوای قهرمان خود ، آن هایی که ضمانت بودجه ، تبلیغات و سرمایه گذاری مجدد در وقت و منابع را دارند ، مشاهده کنید.

الگوریتم freshness

به روزرسانی الگوریتم Freshness چقدر موفق بود؟

اگرچه تغییر الگوریتم Freshness در بسیاری از گفتگوهای موضوعی صنعت اغلب ذکر نشده است و اغلب تحت الشعاع افرادی مانند پنگوئن ، پاندا ، Hummingbird ، Mobile First ، رنک برین و دیگران قرار می گیرد ، این سطح موفقیت آن را تقویت می کند.

هنگامی که به جستجوی عبارت intent time مانند [نتایج فوتبال] می پردازید ، متوجه خواهید شد که سایت های غالب ارائه می دهند:

 • نتایج زنده
 • به روزرسانی های درون بازی
 • آخرین نتایج
 • امتیازات تعاملی
 • بازیکنان درون زمین

این نتایج مفید و متغیر (که اغلب ساعت به ساعت تغییر می کنند) بیانگر مزایای عملی این به روزرسانی برای تجربه جستجوی ما بوده است و فرصتی را که برای شرکت های مبتنی بر ارزش فراهم می کند که قادر به کار بر روی آخرین داده ها هستند.


برای درک بهتر اینکه چگونه سایت خود را برای الگوریتم های گوگل بهینه کنیم، خواندن مقاله “چطور از الگوریتم‌های گوگل جلوتر باشیم؟” به شما توصیه می شود.


الگوریتم freshness چیست

افسانه های تازه و باورهای غلط درباره ی الگوریتم Refreshness

بزرگترین تصور غلط مربوط به این به روزرسانی الگوریتم ، تأثیر منفی پیش بینی شده مربوط به مقیاس نتایج (35 ~ درصد) بود که برای Google Freshness قابل استفاده است. از آنجا که این یکی از مثبت ترین و کاربردی ترین تغییرات الگوریتم بود ، بسیاری از افراد به روزرسانی تازه را نادیده گرفته اند و نقش یک حسابرس ناخوانده از محتوای خسته و دوست نداشتنی را دارند که باید بهبود یابد و از محتوای فعال استفاده می شود تا نیازهای جستجوگر را برآورده کند.

 

نتیجه گیری

اگر به طور خلاصه بخواهیم الگوریتم Rfreshness را توضیح دهیم باید بدانیم در اولین قدم سعی کنید برای تولید محتوا و سئو سایت کاربران خود را بشناسید و بر اساس نیاز آن ها مطالب را حمع آوری کنید.

سعی کنید محتواهای خود را دائما بروز کنید چون کاربران علاقه ای به محتواهای قدیمی ندارند پس سعی کنید محتواهای همیشه سبز و آن هایی که Impression بیشتری دارند بروزرسانی کنید تا هم از افت سایت جلوگیری کرده و کاربران زیادی را به خود جذب کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش تخصصی و پروژه محور سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

دستورالعمل برچسب گذاری

دستور العمل جامع برچسب گذاری صحیح برای بهبود سئو سایت

یکی از عمده ترین مشکلاتی که من  بین کاراموزان و افرادی که وارد حوزه سئو شده اند دیده ام، عدم درک صحیح از برچسب و نحوه برچسب گذاری صحیح برای…

خطای کراول یا crawl error چیست

هر آنچه که باید از خطاهای کراول یا crawl errors بدانید +راهنمای رفع آن ها

مهم ترین مانع برای رشد یک وب سایت، خطاهای ناخواسته ای است که در آن رخ می دهد. شناسایی و اصلاح به موقع این خطاها باعث بهبود عملکرد وب سایت…

amp چیست؟

AMP چیست؟ (راهنمای جامع AMP برای سئوسایت)

یکی از بزرگترین مشکلات وبسایت ها در حال حاضر بحث سرعت سایت و لود صفحات به خصوص در تلفن های هوشمند می‌باشد. از آنجایی که این موضوع رابطه مستقیم با…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات

تاییدیه ها

تهران - ستارخان، خیابان کوثر دوم، پلاک ۱۰، واحد ۳

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش تخصصی و پروژه محور سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...