// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

راهنمای جامع الگوریتم گوگل دنس و تاثیر آن بر سئو سایت

الگوریتم گوگل دنس

در  سئو سایت، یک طرف گوگل قرار دارد و استانداردهایش و یک طرف کارشناس سئو که باید سایتی را براساس آن استانداردها به خط اول صفحه‌ی اول برساند. البته نباید فراموش کرد که تصمیم‌گیرنده گوگل است. اوست که مشخص می‌کند آیا سایت استانداردهای صفحه‌‌ی اول آمدن را  دارد یا نه. 

موتورهای جستجو ، ازجمله گوگل که مهم‌ترین و معروف‌ترینشان است، وظیفه‌ای خاص برعهده دارند. آن‌ها باید بهترین پاسخ را به کاربر بدهند. استاندارهایی که برای سایت‌ها وضع می‌کنند هم برای همین است، مطمئن‌شدن از اینکه سایت‌ها کیفیت دارند. کارشناس سئو باید به گوگل نشان دهد که اولا استانداردها را رعایت کرده و دوما آن‌ها را پیوسته رعایت خواهد کرد

گوگل باید مطمئن شود سایت‌ها، مخصوصا سایت‌های تازه‌وارد، در کارشان جدی هستند و جدی می‌مانند. به‌‌همین‌دلیل، مدتی سایت را زیر نظر می‌گیرد و آن را می‌رقصاند تا ببیند آن سایت چه‌قدر استوار و ثابت‌قدم کار خودش را انجام می‌دهد و همچنان استاندارها را رعایت می‌کند. 

رقص گوگل یا همان الگوریتم GOOGLE DANCE چیزی است که همه سایت‌‌ها با آن  دسته و پنجه نرم می کنند. تغییرات و جابه جایی های ناگهانی در رتبه وبسایت شما همه و همه مربوط به الگوریتم رقص گوگل است. ما در این مقاله به آموزش الگوریتم رقص گوگل و تاثیری که بر سئو  سایت می‌گذارد می‌پردازیم و همه آنچه را که باید درباره این الگوریتم بدانید به شما می‌گوییم. 

 

Google Dance چیست؟

به زبان ساده ، هنگامی که Google برای اولین بار متوجه صفحه شما می شود، ممکن است موقعیت بالایی به آن بدهد تا بتواند نحوه عملکرد آن را ببیند. اگر صفحه شما در آن موقعیت خوب عمل کند ، ممکن است در پایان نیز در صفحه نتیجه گوگل رتبه و جایگاه خوبی داشته باشید.

نام گوگل رقص احتمالاً از آنجا ناشی می شود که صفحه شما قبل از اینکه در نقطه ای که شایسته آن است ثابت بماند، رتبه‌اش به سرعت تغییر می کند. وقتی سایت در دنس است موقعیتش  در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) تغییر می‌ کند. به عبارت دیگر عنوان  “رقص” در این الگوریتم از همین تغییرات و نوسانات گرفته شده است.  این نوسانات کاملاً طبیعی است و علاوه براین بدان معنی است که صفحه شما مورد توجه قرار گرفته است.

الگوریتم رقص گوگل چگونه کار می کند؟

Google صفحات وب و وب سایت های جدید را در نتایج موتور جستجو به روز می کند. این به روزرسانی ها به عنوان رقص Google شناخته می شوند. به عبارت دیگر ، اصطلاحی است مربوط به رتبه بندی تصادفی وب سایت های جدید.

 

چگونه پدیده رقص گوگل را تشخیص دهیم؟

بالا یا پایین بودن رتبه یک وب سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. طراحی سایت و مسائل مربوط به آن مثل SSR نیز بر سئو و رتبه سایت موثر است. یکی از دلایل ممکن برای افت رتبه و تغییر جایگاه آن مجازات شدن باشد. گوگل سایت‌ هایی که  برخی قوانینش را نادیده می‌گیرند مجازات می‌کند. بنابراین، سوال مهمی که پیش می‌آید این است که چگونه تشخیص دهیم دلیل افت رتبه وبسایت چیست؟ جریمه شدن یا گوگل دنس؟

 پاسخ کوتاه و ساده است: باید وب سایت های رقیب خود را زیر نظر داشته باشید و ببینید که آنها وضعیت مشابهی با شما دارند یا نه. همچنین باید سایت خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه قوانین گوگل را رعایت کردید (مثلا مطلب کپی یا لینک های تکراری و پولی ندارید). اگر وضعیت آن‌ها مثل شماست و شما کاری نکردید که گوگل بخواهد مجازاتتان کند، گرفتار دنس گوگل شده‌اید. 

 

مطمئناً اگر دزدی ادبی کنید، گوگل شما را مجازات خواهد کرد.

 

جریمه گوگل

 

 

 چطور در برابر  گوگل دنس از سایت محافظت کنیم؟

اگر رتبه سایت شما خیلی ناگهانی و مکرر تغییر می‌کند و می‌دانید که مجازاتی در کار نیست، پس  Google Dance است. حال چه باید کرد؟ 

  • اولین کار بررسی کارهایی است که در طی 1 هفته اخیر با وب سایت خود انجام داده اید. تغییراتی را که  On page و Off page انجام داده‌اید بررسی کنید و اگر به مشکلی برخوردید، آن را به‌حالت قبل بازگردانید.
  • در این زمان ، باید Google Webmaster Tools را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا Google ایمیل خطایی برای شما ارسال کرده است یا نه.
  • Google Analytics را مجدداً بررسی کنید تا شاخص هایی مانند نرخ پرش ، زمان حضور کاربران در سایت  و … را مشاهده کنید.  اگر آنها خیلی کم هستند، باید تلاش کنید تا وضعیت سایت  را بهبود ببخشید.
  • باید تراکم کلمات کلیدی را در صفحه بررسی کنید. در صورت امکان سعی کنید تراکم کلمات کلیدی خود را در 5% تا 7% یا کمتر بهینه کنید. گاهی اوقات بهینه سازی بیش از حد کلمات کلیدی باعث افت رتبه وب سایت شما می شود.
  •  باید لینک های داخلی را بهینه کرده و مطالب جدید بیشتری اضافه کنید که برای بینندگان مفید است. علاوه بر این ، شما باید مقالات خوبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان وب سایت خود را جذب کنید. سیگنال های شبکه های اجتماعی مانند Likes ، Shares  و تعداد زیادی بازدید کننده باعث اعتبار وب سایت شما می شوند.
  •  منبع  بک لینک به وب سایت خود را بررسی کنید. به عنوان مثال ، منبع بک لینک از انجمن ها اغلب ناپایدار است (زیرا پست ها حذف می شون ؛ انجمن ها لینک ها را تغییر می دهند یا لینک ها را حذف می کنند). 
  • تجربه کاربری سایت خود را به حداکثر بهبودی برسانید. به خاطر داشته باشید که وب سایت ها برای سرویس دهی به کاربران ایجاد می شوند، نه برای Google. در نتیجه، هرچه کاربران بیشتر وقت خود را در سایتی بگذرانند، گوگل متوجه می‌شود که این سایت برای کاربر مفید و جذاب است. پس می توانید از Google Dance تا حد زیادی جلوگیری کنید.

 

چرا گوگل دنس اتفاق می افتد؟

دلایل زیادی برای وقوع Google Dance وجود دارد. همچنین معیارهای زیادی وجود دارد که تعیین می کند دوام آن چقدر است و صفحه شما در صفحه نتایج چگونه “رقص” دارد. در اینجا برخی از این عوامل را ذکر می کنیم:

سن

 وب سایت های  کاملاً جدید نوسان بیشتری نسبت به وب سایت های قدیمی دارد. وب سایت های قدیمی توانستند اعتماد گوگل را تا حدی جلب کنند. 

رقابت پذیری

رقابت بیشتر بدیهی است که به معنای رقص بیشتر است.  زیرا وب سایت های بیشتری برای  گرفتن جای شما در گوگل رقابت می کنند. بعضی از سایت ها در موضوعاتی فعالیت می‌ کنند که بسیار رقابتی است. 

لینک سازی

چون سایت های جدید باید لینک سازی کنند و هنوز لینک های زیادی ندارند، احتمالاً بیش از سایرین (که لینک سازی داخلی خوبی دارند و لینک های خارجی زیاد) رقص خواهند داشت.

تغییرات

 اگر تصمیم دارید سایت خود را زیاد تغییر دهید، برای رقص بیشتر آن آماده باشید. گوگل تغییرات زیاد و ناگهانی را خیلی دوست ندارد، مخصوصا در لندینگ پیج ها. گوگل به ثبات علاقه دارد. 

 

گوگل دنس

 

چه مدت رقص گوگل ادامه دارد؟

درست مانند دلیل رخ دادن گوگل دنس، مدت زمان اجرای رقص گوگل به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر به عواملی که در بالا ذکر شد نگاهی بیندازید می شود به این نتیجه گیری رسید: هرچه شدت این عوامل بیشتر باشد، ماندگاری رقص گوگل شما بیشتر است.  به عنوان مثال، هرچه شما بیشتر سایتتان را تغییر بدهید یا هرچه تجربه کاربری سایت شما ضعیف تر باشد و کاربر زودتر  سایت را ترک کند، مدت زمان بیشتری در گوگل دنس خواهید ماند.

 

آیا می توان از گوگل دنس جلوگیری کرد؟

Google Dance را نمی توان متوقف یا  از آن جلوگیری کرد. زیرا این به گوگل بستگی دارد، نه به صفحه شما. با این حال، حتی اگر به نظر می رسد که این دوره برای صفحه و سایت شما دوران آشفتگی است، شما باید به یاد داشته باشید که گوگل دنس برای سایت شما خوب است. یعنی گوگل شما را دیده و دارد شما را ارزیابی می‌کند. این را هم فراموش نکنید که بالاخره دنس تمام می‌ شود! الگوریتم دنس بالاخره کاری که باید را انجام می دهد و سایت شما در جایگاهی تثبیت می شود.

 

وقتی Google Dance برای سایت شما اتفاق می افتد چه کاری باید انجام دهید؟

هنگام شروع رقص Google، کار خاصی نیست که بخواهید و بتوانید  آن را انجام دهید. بهترین کار برای شما و وب سایت شما این است که آرام باشید.  به بی ثباتی صفحه‌ی خود فکر نکنید. به کار بر روی وب سایت ادامه دهید. هر روز  آن را بهبود ببخشید تا بتوانید اثبات کنید که لیاقت جایگاه بالایی در SERP را دارید.

 


برای آشنایی بیشتر با عملکرد الگوریتم های گوگل مقاله چطور از الگوریتم‌های گوگل جلوتر باشیم؟را مطالعه کنید.


جمع بندی و نتیجه‌گیری 

در این  مقاله که از سری مقالات آموزشی سئو آکادمی آمانج است، به بررسی الگوریتم GOOGLE DANCE پرداختیم. از علل آن گفتیم  و به کارهایی که لازم است انجام دهید و یا حتی انجام ندهید اشاره کردیم. همان طور که گفته شد نمی‌شود جلوی گوگل دنس را گرفت. اما با کارهایی می‌ شود مدت آن را کم کرد و تا حدی از شدت نوسانات کاست. 

به مواردی که در عنوان چطور در برابر  گوگل دنس از سایت محافظت کنیم؟ خیلی خوب دقت کنید. کارشناس سئو باید تک تک آن موارد را رعایت کند. کارشناس سئو باید صبور باشد و بداند که این دوره بالاخره تمام می‌شود. مهم این است که به گوگل نشان دهید تمام استانداردها را رعایت می‌کنید. 

آموزش سئو مجموعه‌ای از اصول و نکات مختلف است.  مهم‌ترین اصلی که باید در این آموزش یاد داده شود صبرکردن است.  

 

منیع: در نگارش این مقاله از سایت searchenginejournal استفاده شده است.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
پرناز حفظی

من پرناز حفظی هستم دانشجوی برتر دوره تخصصی آموزش سئو آکادمی آمانج کارشناس سئو و تولید محتوای آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *