الگوریتم گوگل دنس

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 4 دقیقه مطالعه کنید

اسم رقص گوگل یا همان الگوریتم GOOGLE DANCE تقریبا ناآشناست، اما خب همه وبسایت با این الگوریتم دسته و پنجه نرم می کنند، تغییرات و جابه جایی های ناگهانی در رتبه وبسایت شما  همه و همه مربوط به الگوریتم رقص گوگل می باشد. ما در این مقاله به آموزش الگوریتم رقص گوگل و تاثیری که بر سئو وبسایت ها میگذارد را بررسی می کنیم.

 

Google Dance چیست؟

به زبان ساده ، هنگامی که Google برای اولین بار متوجه صفحه شما می شود، ممکن است موقعیت بالایی به آن بدهد تا بتواند نحوه عملکرد آن را ببیند. اگر صفحه شما در آن موقعیت خوب عمل کند ، ممکن است در پایان نیز در صفحه نتیجه گوگل رتبه وجایگاه خوبی داشته باشید.

نام گوگل رقص احتمالاً از آنجا ناشی می شود که صفحه شما قبل از اینکه در نقطه ای که شایسته آن است ، به سرعت تغییر کند و موقعیت خود را در SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) تغییر دهد ، به عبارت دیگر عنوان  “رقص” در این الگوریتم از همین تغییرات و نوسانات گرفته شده است.  این نوسانات کاملاً طبیعی است و علاوه براین بدان معنی است که صفحه شما مورد توجه قرار گرفته است.

 

الگوریتم رقص گوگل چگونه کار می کند؟

Google صفحات وب و وب سایت های جدید را در نتایج موتور جستجو به روز می کند و این به روزرسانی ها به عنوان رقص Google شناخته می شوند. به عبارت دیگر ، اصطلاحی است که مربوط به رتبه بندی تصادفی وب سایت های جدید است.

 

چگونه پدیده رقص گوگل را تشخیص دهیم؟

بالا یا پایین بودن یک وب سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از آنها مجازات شدن توسط گوگل است. بنابراین ، چگونه تشخیص دهیم که دلیل افت رتبه وبسایت شما جریمه شدن است یا دلیل آنبه کوکل دنس ربط پیدا می کند؟

 پاسخ این است که شما باید سایر وب سایتهای اطراف و رقیب خود را مشاهده کنید که آنها وضعیت مشابهی با شما دارند یا نه.

 

چطور متوجه گوگل دنس بشویم؟

اگر اختلالات رتبه بندی به طور گسترده رخ دهد، وب سایت ها به طور ناگهانی رتبه های برتر را کاهش می دهند ، این بدان معنی است که شما از Google Dance رنج می برید. اولین کاری که باید انجام دهید بررسی کارهایی است که در طی 1 هفته اخیر با وب سایت خود انجام داده اید.  آنچه را که با بخشهای On page و Off page که در هفته گذشته پیاده سازی کرده اید ، در صورت وجود هرگونه منطقی غیرمجاز ، دوباره بررسی کنید ، سپس به حالت اولیه برگردید.

 

در این زمان ، باید Google Webmaster Tools را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آیا Google ایمیل خطایی ارسال کرده است یا Google Analytics را مجدداً بررسی کنید تا شاخص هایی مانند نرخ پرش ، زمان حضور کاربران در سایت ، نمایش صفحه را مشاهده کنید … اگر آنها خیلی کم هستند ، باید تلاش کنید تا آن ها را بهبود ببخشید.

پس از بررسی Google Webmaster Tools و Analytics ، باید تراکم کلمات کلیدی را در صفحه بررسی کنید. در صورت امکان سعی کنید تراکم کلمات کلیدی خود را در 5% تا 7% یا کمتر بهینه کنید ، زیرا گاهی اوقات بهینه سازی بیش از حد کلمات کلیدی باعث افت رتبه وب سایت شما می شود.
پس از بهینه سازی در کلمه کلیدی ، باید لینک های داخلی را بهینه کرده و مطالب جدید بیشتری اضافه کنید که برای بینندگان مفید است. علاوه بر این ، شما باید مقالات خوبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بازدیدکنندگان وب سایت خود را جذب کنید. سیگنال های شبکه های اجتماعی مانند Likes ، Shares  و تعداد زیادی بازدید کننده باعث اعتبار وب سایت شما می شوند.

 

شما باید منبع  بک لینک به وب سایت خود را بررسی کنید. به عنوان مثال ، منبع بک لینک از انجمن ها اغلب ناپایدار است (زیرا پست ها حذف می شوند ؛ انجمن ها لینک ها را تغییر می دهند یا لینک ها را حذف می کنند). این امر معمولاً با ایجاد یک فعالیت غیر عادی اتفاق می افتد که باعث می شود کلمه کلیدی از Google Dance رنج ببرد.

تجربه کاربران را  ازسایت خود به حداکثر بهبودی برسانید. به خاطر داشته باشید که وب سایت ها برای سرویس دهی به کاربران ایجاد می شوند ، اما برای Google ایجاد نمی شوند. در نتیجه ، هرچه کاربران بیشتر وقت خود را در سایت بگذرانند ، می توانید از Google Dance جلوگیری کنید.

 

چرا گوگل دنس اتفاق می افتد؟

دلایل زیادی برای وقوع Google Dance و معیارهای زیادی وجود دارد که تعیین می کند دوام آن چقدر است و صفحه شما در صفحه نتایج چگونه “رقص” دارد. در اینجا برخی از این عوامل را ذکر میکنیم:

سن

یک وب سایت کاملاً جدید نوسان بیشتری نسبت به وب سایت قدیمی دارد.

رقابت پذیری

رقابت بیشتر بدیهی است که به معنای رقص بیشتر است زیرا وب سایت های بیشتری برای جای گرفتن شما در لیست رقابت می کنند.

لینک سازی

اگر در حال ساخت  لینک های جدید هستید و اگر این پیوندها قدرتمند باشند ، صفحه شما احتمالاً بیش از سایرین رقص خواهد کرد.

تغییرات

 اگر تصمیم دارید تغییرات بزرگتری در وب سایت یا صفحه خود ایجاد کنید ، برای رقص بیشتر آن آماده باشید.

 

الگوریتم رقص گوگل، الگوریتم گوگل دنس

 

پدیده Google Dance اغلب با Google Sandbox اشتباه گرفته می شود. بنابراین ، شما باید دلیل پایین آمدن وب سایت خود در رتبه بندی را تعیین کنید تا راه حل مناسبی داشته باشید. ساده ترین راه مشاهده رقبا و ناهنجاری در موتور جستجو است. اگر فقط وب سایت شما رتبه بندی را کاهش می دهد ، باید وب سایت خود را بررسی کنید که آیا آن مطالب را کپی می کند یا لینک های تکراری را دارد یا خیر.

مطمئناً اگر دزدی ادبی کنید ، توسط گوگل مجازات خواهید شد.

چه مدت رقص گوگل ادامه دارد؟

درست مانند دلیلی که رخ می دهد ، مدت زمان اجرای رقص گوگل به عوامل زیادی بستگی دارد. اگر به عواملی که در بالا ذکر شد نگاهی بیندازید ، می توانید به یک نتیجه برسید، هرچه شدت این عوامل بیشتر باشد ، ماندگاری رقص گوگل شما بیشتر است به عنوان مثال ، تغییرات بزرگتر و لینک های قوی تر، صفحه شما را نسبت به تغییرات کوچکتر و لینک هایضعیف تر، طولانی تر خواهد کرد.

 

آیا می توان از این امر جلوگیری کرد؟

Google Dance را نمی توان متوقف یا  ازآن جلوگیری کرد ، زیرا این به گوگل بستگی دارد ، نه به صفحه شما. با این حال ، حتی اگر به نظر می رسد که این یک دوره آشفتگی برای صفحه شما هست، شما باید به یاد داشته باشید که رقص یک چیز عالی برای صفحه شماا می باشد و حتی در برخی از مواقع وضعیت تثبیت خواهد شد.

 

وقتی Google Dance برای سایت شما اتفاق می افتد چه کاری باید انجام دهید؟

هنگام شروع رقص Google ، کار خاصی نیست که بخواهید آن را انجام دهید. بهترین کار برای شما و وب سایت شما این است که آرام باشید و به بی ثباتی صفحه خود فکر نکنید. شما به کار بر روی آن ادامه دهید ، آن را بهبود ببخشید تا بتوانید اثبات کنید که لیاقت بالایی در SERP را دارید.

کدام وب سایت ها از Google Dance محافظت می شوند؟

وب سایت هایی که از Google Dance محافظت می شوند غالباً وب سایت هایی هستند که On-Page Seo را انجام می دهند و با لینک های با کیفیت همراه هستند. در وهله اول، آنها وب سایت هایی هستند که غالباً به توسعه و بهینه سازی مطالب بصورت جامع متمرکز هستند. ثانیا  پیوندهای داخلی و خارجی با دقت و سیستماتیک ساخته می شوند و برای مقالات آن وب سایت مفید هستند. علاوه بر این، آن وب سایت ها اغلب دارای سیستم بک لینک با کیفیت بالا و پایدار در مدت زمان طولانی هستند.

 


برای آشنایی بیشترباعملکرد الگوریتم های گوگل مقاله چطور از الگوریتم‌های گوگل جلوتر باشیم؟مطالعه کنید.


جمع بندی

در این از مقاله از سری آموزش‌های سئو آکادمی آمانج، به بررسی الگوریتم GOOGLE DANCE  علل و کاراهایی که لازم است انجام دهید و یا حتی انجام ندهید اشاره کردیم. با رعایت موارد ذکر شده می توان در سدو سایت موفق عمل نمود و کمتر دچار نوسانات رقص گوگل شد. ذکر این نکته ضروری است که حتما صبوری به خرج دهید چرا که گوگل دنس در حال امتحان شماست ولی خب باید به موارد مربوطبه سئو سایت خود نیز دقت لازم را بفرمایید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد.

 

منیع: در نگارش این مقاله از سایت searchenginejournal استفاده شده است.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش تخصصی و پروژه محور سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

کسب و کارها و کرونا

عملکرد کسب و کارها درزمان کرونا: (دستورالعمل‌هایی ساده برای کسب و کارها)

کسب و کارهای محلی و شرکت های کوچک بهتر ازهر شغل دیگری مفهوم مشارکت و همبستگی را در جامعه به اجرا میگذارند. این سبک مشاغل همیشه همراه خوبی درخدمت، الهام…

زیرشاخه های سئوخارجی

سئو خارجی (off-page SEO) چیست؟ (راهنمای جامع)

سئو خارجی یا off-page SEO، به صورت کلی به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می‌شود که یک کارشناس سئو و یا وبمستر در خارج از سایت (پیشخوان مدیریت سایت) برای بهبود…

سئو داخلی چیست؟

سئو داخلی (one-page SEO) چیست؟+(چک لیست کامل)

سئو داخلی یا on-page SEO به مجموعه فعالیت ها و نکاتی می‌گویند که یک کارشناس سئو باید آن ها را درون سایت پیاده سازی و اجرا نماید. به صورت کلی؛…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات

تاییدیه ها

تهران - ستارخان، خیابان کوثر دوم، پلاک ۱۰، واحد ۳

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ آموزش جامع سئو تخصصی

آموزش تخصصی و پروژه محور سئو

همواره یکی از مشکلاتی که طراحان سایت و شرکت ها با آن دست و پنجه نرم میکنند فروش و بازدید کم سایتشان است. یکی از دلایل اصلی دیده شدن سایتها و فروش بالای آن بهبود رتبه سایت در گوگل است که به این کار سئو گویند. و موفقیت هرکسی در کسب و کار اینترنتی، وابسته به دانش سئو و بهینه سازی وب سایت است.
همواره همه موسسات و شرکت ها ، در عصر امروزی به وب سایتی برای معرفی خدمات و محصولات خود نیاز دارند . که توسط طراحان سایت و برنامه نویسان این عمل انجام می شود. اما این پایان کار نیست . این خدمات و محصولات برای دیده شدن و فروش باید در گوگل و سایر موتور های جستجو دیده شوند که انجام این کار به عهده سئو است .
ادامه...