// Add scroll event listener window.addEventListener('scroll', function() { // Check scroll position if (window.scrollY >= 40) { // Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684') // You can replace the console.log statement with your own code } });

نگاهی متفاوت به سیستم‌های افیلیت مارکتینگ در ایران و جهان

افیلیت مارکتینگ در ایران و جهان

افیلیت مارکتینگ یا سیستم همکاری در فروش، به شدت در حال رشد است و هیچ نشانه ای از توقف در آن دیده نمی شود. بیست سال پیش، کسب‌وکارها به امید افزایش محبوبیت و فروش سالیانه خود، هزاران دلار برای تبلیغات رادیویی، تلویزیونی یا چاپی خرج می کردند. شاید در آن زمان، این تنها راه افزایش فروش بود، اما رسیدن به اهداف بازاریابی تنها با استفاده از تبلیغات بسیار دشوار بود.
علاوه بر این که شرکت های بزرگ معمولا بودجه بسیار بالایی را به تبلیغات اختصاص می دادند و این، کار را برای شرکت های کوچک، دشوارتر می کرد. چون از نظر مالی توان رقابت با شرکت های بزرگ را نداشتند.
اما این ها برای بیست سال پیش است. این روزها دیگر چنین نیست. چراکه هر کسی با اتصال به اینترنت و دانش کافی می تواند با استفاده از همکاری در فروش یا affiliate marketing، علاوه بر کمک به رشد برندها و افزایش فروش آن ها، درآمد کسب کند. در نتیجه این یک معامله برد-برد هم برای کسب و کارها و هم برای افیلیت مارکترها محسوب می شود.

 

افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ یک روش بازاریابی مبتنی بر عملکرد یا Performance marketing است که برای بهینه سازی هزینه های بیهوده در بودجه بازاریابی استفاده می شود. افزایش هزینه تبلیغات، کسب و کارها برای استفاده هر چه بهتر از هزینه های بازاریابی خود و همچنین کسب بهترین نتیجه، به روش های نوین تری از جمله پیاده سازی سیستم افیلیت مارکتینگ یا همکاری در فروش روی آورده اند. استفاده از این روش ها علاوه بر اینکه هزینه ها را به حداقل می رساند، باعث جذب مشتریان بیشتر و در نتیجه افزایش فروش خواهد شد.

 


بیشتر بخوانید : “تمام آنچه برای شروع Affiliate Marketing (همکاری در فروش) باید بدانید


افیلیت مارکتینگ چطور کار می کند؟

افیلیت مارکتینگ یک استراتژی تبلیغاتی است که در آن کسب و کارها با شخص یا شرکت دیگری به عنوان ناشر یا افیلیت مارکتر، شریک می شوند. به این ترتیب، افیلیت مارکتر با انتشار تبلیغات محصول و خدمات آن برند و قرار دادن لینک هایی به صفحات فرود (Landing pages) در وب سایت یا شبکه های اجتماعی خود، به شرکت در افزایش فروش کمک می کند. هنگامی که کاربر از وب سایت یا شبکه اجتماعی ناشر بازدید می کند، با کلیک روی لینک موجود و خرید از آن، شرکت وابسته درصدی را به عنوان حق کمیسیون، را به ناشر پرداخت می کند. به طور معمول، پرداخت ها می تواند بر اساس تعداد کلیک ها، سرنخ ها یا فروش ایجاد شده باشد.

 

افیلیت مارکتینگ چطور کار می کند؟

 

 

افیلیت مارکتینگ در جهان

برای این که بدانید افیلیت مارکتینگ تا چه حد در حال رشد است، توجه شما را به آمارهای سال ٢٠٢٢ افیلیت مارکتینگ در جهان، جلب می کنم:

بیش از ٨٠٪ از بازاریابان، ١٠٪ از بودجه خود را به افیلیت مارکتینگ اختصاص می دهند.

سیستم های همکاری در فروش به برندها کمک می کند بین ١۵ تا ٣٠ درصد از کل فروش را ایجاد کنند.

از هر ١٠ برند، ٨ برند از برنامه های همکاری در فروش استفاده می کنند.

٨١/٢ درصد از بازاریابان وابسته می گویند که سالانه بیش از ٢٠٠٠٠ دلار درآمد دارند.

٩۴درصد از تولیدکنندگان محتوا از چندین سیستم همکاری در فروش استفاده می کنند.

ارزش کل صنعت افیلیت مارکتینگ حدود ١٢ میلیارد دلار است.

۴٠ درصد از بازاریابان معتقدند همکاری در فروش یک مهارت ضروری است.

تقریباً ٢۵ درصد از فعالیت های همکاری در فروش در صنعت مد انجام می شود.

افیلیت مارکتینگ ١۶درصد از فروش جهانی تجارت الکترونیک (E-commerce) را بر عهده دارد.

 

افیلیت مارکتینگ در ایران

افیلیت مارکتینگ در ایران یک حوزه جدید و تازه است. به همین دلیل دارای پتانسیل بسیار بالایی برای علاقه مندان به این حوزه است. اما متاسفانه آمار دقیق و به روزی از وضعیت افیلیت مارکتینگ در ایران وجود نیست. با این حال می توان گفت با توجه به آمارهایی که از وضعیت افیلیت مارکتینگ در دنیا خدمت شما ارائه کردیم، بدون شک این رشد جهانی هرچند با تاخیر، شامل بازار ایران هم خواهد شد.

 

معرفی سیستم های افیلیت مارکتینگ محبوب در ایران

سیستم ها همکاری در فروش بسیاری طی یک سال گذشته شروع به کار کرده اند. ممکن است نام برخی از آن ها را شنیده باشید. در این بخش شش مورد از بهترین سیستم های افیلیت مارکتینگ در ایران را که می توانید در آن شروع به فعالیت کنید، خدمت شما معرفی کرده ایم.

 

دیجیکالا

دیجیکالا یکی از اولین کسب و کارهایی بود که سیستم افیلیت مارکتینگ را در وب سایت خود پیاده سازی کرد که حدود ١۴٣هزار نفر در این سیستم عضو شده اند. از آن جایی که دیجیکالا یک فروشگاه اینترنتی است که شامل انواع دسته بندی هاست، انتخاب دسته بندی مورد علاقه برای فعالیت در آن می تواند برای شما راحت تر باشد. یکی از ویژگی های جالب سیستم دیجیکالا این است که شما می توانیدبا وارد کردن تعداد کلیک، نرخ تبدیل و میانگین فروش، به صورت تقریبی درآمد خود را محاسبه کنید. نحوه فعالیت در سیستم همکاری در فروش دیجیکالا به این شکل است که شما پس از ثبت نام، لینک اختصاصی خود را دریافت می کنید و با قرار دادن لینک خود در شبکه های اجتماعی یا وب سایتتان، به ازای هر خریدی که از طریق لینک شما انجام شود و در صورت کنسل نشدن خرید بعد از ١۴ روز، کمیسیون خود را دریافت می کنید.

 

می مارکت

می مارکت یکی دیگر از سیستم های همکاری در فروش با سابقه در ایران با بیش از ٧٠٠٠ وبمستر فعال است. یکی از ویژگی های جذاب می مارکت برای افزایش انگیزه بازاریابان، این است که علاوه بر پورسانت مشخص، دارای درصدی پورسانت افزایشی هم هست که با توجه به میزان فعالیت شما محاسبه می شود. از دیگر نقاط  قوت می مارکت، پشتیبانی اختصاصی و ارائه گزارش شفاف و دقیق است.

 

سبز گستر

سبزگستر یکی از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی دارای سیستم همکاری در فروش است. از نکات جذاب سیستم همکاری در فروش سبزگستر می توان به درصد پورسانت بالا آن اشاره کرد.

 

بیمیتو (ازکی)

بیمیتو یکی از بهترین سیستم های همکاری در فروش در حوزه بیمه است. از مزایای این سیستم می توان به این اشاره کرد که در آن محدود به یک شرکت بیمه خاص نیستید و می توانید بیمه های مختلف را از هر شرکتی به افراد و شرکت های مختلف، به صورت غیر حضوری بفروشید. همچنین مشتری شما هنگام تمدید بیمه نامه با خود شما در ارتباط خواهند بود.

 

آمانج

آکادمی آمانج، از آکادمی های پیشرو در برگزاری دوره های برنامه نویسی، دیزاین و مارکتینگ، سیستم افیلیت مارکتینگ خود را نیز راه اندازی کرده است. از ویژگی ها جذاب سیستم همکاری در فروش آمانج، می توان به این اشاره کرد که حق کمیسیون آن به صورت پلکانی محاسبه می شود.
این سیستم دارای ۴ سطح مختلف برنزی، نقره ای، طلایی و الماس است که هر کدام درصد کمیسیون و مزایای خاص خود را دارند. با افزایش میزان فروش، سطح کاربری شما نیز ارتقا پیدا خواهد کرد و درصد بالاتری را به عنوان حق کمیسیون دریافت می کنید.
شما می توانید پس از ثبت نام در این سیستم، لینک اختصاصی خودتان را در معرفی دوره ها به صورت نامحدود دریافت کنید. لینک های شما دارای اعتبار ٣٠ روزه هستند و شما می توانید گزارش ترافیک، تراکنش ها، میزان موفقیت و… را به صورت کاملا شفاف در پنل کاربریتان مشاهده نمایید.

سیستم همکاری در فروش آکادمی آمانج

 

ایران سرور

ایران سرور یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب و دامنه است که از سیستم همکاری در فروش با بیش از ۶٠٠٠ عضو استفاده می کند. ایران سرور به ازای خرید هر سرویس، ١٠ درصد پورسانت به شما تعلق می گیرد. ایران سرور هم مانند دیجیکالا بخش محاسبه درآمد را در صفحه خود قرار داده است که می توانید به صورت تقریبی درآمد خود را محاسبه کنید.

 


بیشتر بخوانید: “هفت گام مهم برای موفقیت در بازاریابی وابسته


نگاهی به ترندهای افیلیت مارکینگ در آینده

بسیاری از شما ممکن است علاقه مند باشید تا به عوان یک افیلیت مارکتر شروع به فعالیت و کسب درآمد کنید. اما افیلیت مارکتینگ در ایران به دلیل عدم وجود آمار واضح و شفاف ممکن است کمی شک برانگیز باشد. به همین دلیل در این بخش می خواهیم به پیش بینی وضعیت افیلیت مارکتینگ در آینده بپردازیم. این پیش بینی ها به صورت کلی است و شامل افیلیت مارکتینگ در ایران هم می شود.

اینفلوئنسرها نقش پر رنگ تری خواهند داشت

اینفلوئنسرها یا افراد تاثیر گذار در شبکه های اجتماعی طرفداران زیادی دارند و از دید مخاطبانشان قابل اعتماد و آگاه هستند. به همین دلیل برندها از این مزیت استفاده خواهند کرد و از اینفلوئنسرها در برنامه های همکاری در فروش خود استفاده می کنند.

حوزه های پردرآمد در افیلیت مارکتینگ

علاوه بر حوزه مد و فشن که بیشترین سهم را در افیلیت مارکتینگ دارد، پیش بینی می شود بخش‌های سلامتی، تندرستی و سبک زندگی تا سال ۲۰۲۵ رشد چشمگیری را تجربه کنند. در رتبه های بعدی حوزه فناوری، مدیریت مالی شخصی و مراقبت از حیوانات خانگی قرار خواهند گرفت.

 


در مقاله “آینده افیلیت مارکتینگ (پیش بینی ۲۰۲۲)” می توانید بیشتر درباره آینده افیلیت مارکتینگ مطالعه کنید.


کلام آخر

تمام کسب‌وکارها می‌دانند که هزینه برای تبلیغات، امری گریزناپذیر و ضروری است، با این حال می توان با استفاده از روش های نوین بازاریابی عملگرا، از جمله افیلیت مارکینگ یا سیستم همکاری در فروش، هزینه های بازاریابی را فقط محدود به مشتریان واقعی کنیم. افیلیت مارکتینگ یک روش بازاریابی کم‌هزینه و کم خطر برای افزایش درآمد و دیده شدن برند است. روزانه، شرکت‌های بیشتری سیستم همکاری در فروش خود را به عنوان راهی ساده و مقرون‌به‌صرفه برای افزایش فروش خود پیاده سازی می‌کنند. همکاری در فروش راهی عالی برای کسب درآمد از طریق تبلیغ خدمات و محصولات دیگران است. در مقایسه با سایر روش های بازاریابی، این فرآیند به زمان بسیار کمتری نیاز دارد و بهترین بخش در مورد آن این است که می توانید به راحتی در خانه درآمد کسب کنید. اگر به افیلیت مارکتینگ علاقه مند هستید می توانید در دوره آموزش افیلیت مارکتینگ آمانج هم شرکت کنید.

 


در مقاله “۳ مدل اصلی همکاری در فروش به زبان ساده” می توانید بیشتر درباره آینده افیلیت مارکتینگ مطالعه کنید.

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
نگین سعیدی

من نگین سعیدی هستم کارشناس سئو و تولیدمحتوا آکادمی آمانج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *