// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

بردکرامب (Breadcrumb) چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

تعریف بردکرامب

برد کرامب یکی از اجزا بسیار مهم هر سایتی است در طراحی سایت به برد کرامب ها نیاز داریم آنها نقش بسیار مهمی در سئو سایت ایفا می کنند همچنین برای بهبود تجربه کاربری مفید هستند در مقاله زیر به تفصیل در مورد برد کرامب مطالبی ارائه شده است.

 

بردکرامب چیست؟

برد کرامب ها مسیری که رفته ایم را نمایش می دهند در واقع راهنمای مسیر هستند و برای پیدا کردن مسیر به کار می روند و به کاربر نشان می دهند در کجای سایت قرار گرفته همچنین به موتورهای جستجو مانند گوگل کمک می کنند که ساختار سایت شما را درک کنند.

معنی Bread crumb نان ریزه است که از دو واژه Breadبه معنای نان و crumb به معنای ریزه تشکیل شده است.برد کرامب در واقع متن کوتاه لینک دار است ،کلمات برد کرامب قابلیت کلیک کردن دارند و از صفحه خانه شروع می شوند.

فلسفه نام برد کرامب از اینجا به وجود آمده است که در یک افسانه ی قدیمی هنسل و گرتل برادر و خواهری بودند که مسیر خانه شان را گم می کنند و با کمک نان ریزه ها توانستند خانه شان را پیدا کنند، در واقع برد کرامب به کاربران نشان می دهد که چه مسیری را طی کرده اند که به اینجا رسیده اند.

برد کرامب ها در سیستم عامل ها،وبلاگ ها و وب سایت ها و برنامه های نرم افزاری استفاده می شوند برد کرامب از > برای نشان دادن جایی که در سایت قرار داریم استفاده می کند محل قرارگیری برد کرامب در بالا یا پایین صفحه است برد کرامب ها در سایت های فروشگاهی که 3 یا 4 دسته بندی دارند بسیار کارآمد هستند مثل سایت آمازون که شامل برد کرامب های بسیاری است برد کرامب در نتایج گوگل نیز ظاهر می شود و ساختار سایت شما را به کاربران نشان می دهد.

 

انواع برد کرامب ها

مبتنی برمکان

به کاربر می گوید در کجای سایت قرار گرفته و چگونه می تواند به صفحه اصلی بازگردد آنها بیشتر در بالای صفحه قرار دارند. برای مثال:  Home > Resources > SEO Guide

مبتنی بر ویژگی

معمولا در سایت های تجارت الکترونیک ویژگی هایی که کاربر روی آنها کلیک کرده است را نمایش می دهد مانند سایت دیجی کالا در خرید یک تلویزیون براساس برند وسایز و خصوصیات دیگر نمایش داده می شوند.مانند:Home > Product category > Color> Size > Shape

مبتنی بر تاریخچه

مانند تاریخچه مرورگر شماست صفحاتی را که قبلا مرور کرده اید نمایش می دهد در واقع نشان می دهد که کاربر از چه مسیری عبور کرده است.مانند:

Home > SEO article 1 > SEO article 2 > Current page

 

نحوه اجرای برد کرامب

اجرای برد کرامب در سایت شما متغیرهای مختلفی را شامل می شود مانند:نوع سایت شما ، سیستم مدیریت محتوای سایت شما (CMS)،نوع برد کرامب شما
بسته به وب سایت شما ، افزودن بردکرامب به راحتی نصب ویجت یا افزونه به سایت شما آسان است. با این حال ، در زمان های دیگر ، می تواند ساعت ها کار از یک تیم توسعه دهنده برای طراحی و راه اندازی ساختار مناسب برای وب سایت شما باشد.

روش های مختلفی برای افزودن بردکرامب به سایت شما وجود دارد. در مرحله اول ، اگر از وردپرس استفاده می کنید می توانید از افزونه Breadcrumb وردپرس ،افزونه yoastseo استفاده کنید همچنین چند پلاگین وجود دارد که برد کرامب را در چند مرحله اضافه می کند مانند Breadcrumbs NavXT که آن را می تولنید سفارشی کنید.

اگر سایت تجارت الکترونیک دارید که از ووکامرس استفاده می کند می توانید از پلاگین woocommerce Breadcrumb استفاده کنید همچنین ممکن است سایت سازنده یا قالب ورد پرس شما ویژگی Breadcrumb را دارا باشد مثلا بعضی افزونه های Breadcrumb وردپرس مانند ocean wp گزینه breadcrumb دارند اگر از CMS دیگری استفاده کنید روند متفاوت خواهد بود.

 

همچنین می توانید آنها را با دست به کد خود اضافه کنید. اگر می خواهید آنها در نتایج Google ظاهر شوند ، باید از داده های ساختار یافته به روشی استفاده کنید که Google آن را درک کند.
افزونه Bradcrimb وردپرس Yoast seoروشی آسان برای افزودن برد کرامب به سایت وردپرس شما ارائه می دهد. نه تنها برای افزودن آنها به سایت شما ، بلکه برای آماده سازی آنها برای Google ، همه موارد لازم را اضافه خواهد کرد. کافیست کد زیر را به موضوعی که می خواهید در آن نمایش داده شود اضافه کنید:

php?>
}(('if ( function_exists('yoast_breadcrumb
;('<yoast_breadcrumb( '</p><p id="breadcrumbs">','</p><p
{
<?

این کد را اغلب می توان در داخل فایل های single.php یا page.php ، درست بالای عنوان صفحه قرار داد. برخی از تم ها آن را در انتهای فایل header.php می خواهند. اضافه کردن آن به توابع.php ایده خوبی نیست زیرا این امر می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

پس از افزودن کد ، می توانید به تنظیمات پیشرفته Yoast SEO رفته و پشتیبانی از بردکرامب را روشن کنید. همچنین می توانید نحوه شکل گیری ساختار آنها و استفاده از پیشوندها را کنترل کنید
می توانید تنظیمات مربوط به بردکرامب را در SEO> Search Appearance> Breadcrumbs پیدا کنید.

 

مزایای استفاده از برد کرامب در تجربه کاربری

۱) گوگل آنها را دوست دارد

بازدیدکنندگان شما بردکرامب را دوست دارند ، اما گوگل نیز برد کرامب را در نتایج خود نشان می دهد این کار را انجام می دهد. برد کرامب ها روش دیگری برای پی بردن به چگونگی ساختار وب سایت شما به Google ارائه می دهند ، اما ، Google ممکن است از آنها در نتایج جستجوی واقعی نیز استفاده کند ، که نتیجه شما را برای کاربران بسیار جذاب تر می کند.و موجب می شود سئو سایت شما بهبود یابد برای اینکه شانس بردکرامب شما در Google بیشتر شود ، باید داده های ساخت یافته مانند Yoast SEO را اضافه کنید.

 

۲) آنها تجربه کاربر را افزایش می دهند

از آنجا که افراد دوست ندارند گم بشوند وقتی به مکان جدیدی می روند آنها برای پیدا کردن مسیر به دنبال تابلو و راهنما هستند و این در مورد وب سایت ها نیز صدق می کند. شما باید بازدید کنندگان را راضی نگه دارید و اصطکاک را تا حد ممکن کاهش دهید. بردکرامب می توانند به تجربه کاربری شما کمک کنند ، زیرا آنها یک عنصر مشترک رابط هستند که بلافاصله راه نجات را به مردم نشان می دهند.

 

۳)‌ نرخ پرش را پایین می آورند

به سختی کسی از طریق صفحه اصلی وارد سایت می شود ، همه چیز در مورد جستجوی ارگانیک است. این بدان معنی است که هر قسمت از سایت شما می تواند یک نقطه ورود باشد. اگر صفحه انتخاب شده نیاز آنها را برآورده نکند ، باید راهی برای راهنمایی این بازدید کنندگان به سایر قسمتهای سایت خود بیابید. بردکرامب می توانند نرخ پرش را کاهش دهند زیرا شما به بازدیدکنندگان یک روش جایگزین برای مرور سایت خود ارائه می دهید. فکر نمی کنید بهتر است یک بازدید کننده به صفحه اصلی خود بازگردد تا اینکه دوباره به Google برگردد؟

 

برد کرامب بر سئو سایت چه تاثیری دارد؟

آنها کلمات کلیدی را به صفحات خاصی هدایت می کنند این به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند که چگونه صفحات مختلف به یکدیگر مرتبط هستند.
آنها ساختار پیوند داخلی سایت شما را بهبود می بخشند.
از شماها می توان برای توصیف برد کرامب استفاده کرداین امر باعث می شود ربات های موتور جستجو متوجه شوند که آنها به دنبال یک برد کرامب هستند. بنابراین ، برد کرامب برای تسهیل بیشتر کاربران شانس حضور در SERP ها را دارد.

مزایای استفاده از بردکرامب در سئو

 

چگونه برد کرامب برای سئو بهینه می شود و برای ایجاد آن باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

۱) کلمه کلیدی که به مطلب مرتبط است را برای بردکرامب استفاده کنید با این کار سئو سایت شما بهبود می یابد.

۲) فونت کمی کوچکتر مناسب است ، اما مشاهده متن بسیار کوچک دشوار است و کلیک بر روی دستگاه های تلفن همراه دشوار است باید فونت به گونه ای باشد که کلیک بر روی آن آسان باشد.

۳) آنها را در بالای صفحه ، یا درست بالای عنوان H1 قرار دهید تا پیدا کردن آنها آسان باشد.

۴)  برد کرامب را جایگزین نویگیشن نکنید آنها به عنوان یک مکمل عمل می کنند ، نه جایگزینی برای سایر ویژگی های ناوبری.نباید جایگزین منو ها و سایدبارها شود بردکرامب شما ناوبری ثانویه شماست. آنها هرگز نباید جایگزین ناوبری اصلی شوند.

۵) از نوع درست breadcrumb استفاده کنید برد کرامب محل ،رایج ترین نوع است ، اما ممکن است بهترین انتخاب برای سایت شما نباشد.اگر سایت شما از ساختار تو در تو که بیشتر صفحات در چند دسته قرار می گیرند ، از برد کرامب مکان استفاده نکنید.در این صورت ، بردکرامب مبتنی بر تاریخ ممکن است مفیدتر باشد.

۶) اگر از آنها در یک صفحه استفاده می کنید ، از آنها در سراسر وب سایت استفاده کنید.

۷) از صفحه اصلی خود شروع کنید و مرحله به مرحله به صفحه فعلی تنزل دهید.به صفحه فعلی پیوند دهید.در سایت های فارسی زبان باید از راست به چپ حرکت کنید که سمت راست لینک صفحه اصلی باشد و لینک نزدیک به سمت چپ لینک صفحه کنونی باشد.

۸) از بردکرامب در بالای صفحه وب خود استفاده کنید.

۹) از برد کرامب در عنوان صفحه خود استفاده نکنید.

۱۰) با توجه به مخاطبتان محل برد کرامب ها را تعیین کنید مثلا سایت آمازون چون مخاطبینش متخصصین هستند مسیر راهنما را در پایین صفحه قرار داده است.

۱۱) سعی کنید صفحه ی حضور کاربر در برد کرامب مشخص باشد همچنین این صفحه لینک نداشته باشد چون با کلیک کردن روی آن کاربر به صفحه جدید نمی رود و این برای کاربر جالب نیست.

۱۲) معمولا علامت های > و / در بردکرامب استفاده می شوند آنها را با توجه به طراحی سایت و نوع برد کرامب استفاده کنید.

۱۳) نباید طراحی بردکرامب به گونه ای باشد که باعث توجه بیش از حد کاربر شود.

 

چه موقع به برد کرامب نیاز داریم؟

در سایت هایی که دسته بندی زیادی برای موضوعات مختلف دارند مانند سایت های فروشگاهی که ساختار سلسله مراتبی دارند از برد کرامب استفاده کنید زیرا محتوای سایت ما را طبقه بندی می کنند اما در سایت های تک سطحی که سلسله مراتبی نیستند به استفاده از برد کرامب نیازی نیست همچنین با توجه به معماری سایت متوجه می شوید که این سایت به برد کرامب نیاز دارد یا خیر.

 

جمع بندی

Breadcrumbs ابزاری بسیار مفید برای تجربه غنی شده کاربر است ، به ویژه هنگامی که سایت شما دارای سلسله مراتبی پیچیده است و کاربران را از حفاری عمیق باز می دارد. آنها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار داخلی سایت شما را درک کنند و به طور کلی تأثیر مثبتی بر SEO وب سایت شما بگذارند.

Breadcrumbs یک تغییر ساده است که می تواند به سایت شما کمک کند در صفحه نتایج جستجو برجسته شود.برد کرامب به همان اندازه که برای کاربران مفید است برای موتورهای جستجو نیز مفید است. اینها دسترسی منطقی به تمام صفحات داخلی و خارجی سایت شما را فراهم می کنند ، عملی که مورد علاقه موتورهای جستجو است.در این مقاله در مورد تعریف بردکرامب،انواع برد کرامب ها،مزایای استفاده از برد کرامب ،نحوه اجرای برد کرامب و نکاتی برای ایجاد بردکرامب صحبت کردیم و تاثیر برد کرامب بر سئو را بررسی کردیم که امیدوارم مفید واقع شده باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
عطیه جلیلی

من عطیه جلیلی هستم دانشجوی برتر دوره ۳ آموزش سئو آکادمی آمانج فریلنسر، کارشناس سئو و علاقه مند به تولید محتوا

1 دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر. برای وبسایتم این کد رو به همراه پلاگین یوست، اجرا کردم؛ بردکرامب در صفحه ی مقالات کیوت رو نشون داده میشه اما در مابقی صفحات بخصوص صفحهات مقالات این برد کرام نشان داده نمیشود.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *