// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

۷ صفحه ساز برتر وردپرس در سال ۲۰۲۴

معرفی بهترین صفحه ساز وردپرس

داشتم به این فکر می کردم که چرا رفتیم به سراغ صفحه ساز هایی که تنها با  کشیدن و رها کردن توسط موس (drag & drop) بتوانیم به سادگی و بدون نیاز به برنامه نویس صفحات سایت خود را به شکل دلخواه بسازیم. داریم در دنیایی زندگی می کنیم که با سرعت فوق العاده زیادی به سمت ماشینی شدن پیش می رود به نحوی که در بسیاری از کسب و کار ها ربات را جایگزین نیروی انسانی نمودند و بسیاری از مشاغل در حال انقراض هستند. از جایگزینی قشر کارگر در کارخانه ها گرفته تا  اصلا بعید نیست در آینده ای نزدیک حتی شغل های هنری و بعضا بسیار پردرآمدی مثل بازیگری سینما هم دچار همین مسئله شود.

 البته که نمی توانیم منکر مزایای تکنولوژی شویم و اینکه در بسیاری از موارد سبب پیشرفت در خیلی از جنبه های زندگی بشر شده است و انجام امور را برای انسان ها تسهیل می کند و در موارد زیادی به صرفه جویی در وقت، کمک شایانی می کند. ولی از طرفی هم همین تکنولوژی مضراتی در پی دارد و دقیقا مثل یک شمشیر دو لبه عمل می کند از یک سو پیشرفت و رفاه به همراه دارد و از طرفی دیگر می تواند مخل آسایش و آرامش باشد.

عمدا یا سهوا با یک جریان قوی دارد انسان ها را به سمت لایف استایل یکجانشینی و عدم تحرک، خوردن فست فود ها و غذا های فراوری شده و اعتیاد به اینترنت و شبکه های اجتماعی می برد، و با این سبک از زندگی و قرار گرفتن در زیر بمباران اطلاعات، کم کم از انسان ها موجودات مسخ شده ای ساخته می شود که روز به زوز صفات ناشایست تنبلی و طمع و بعضا حسادت و خشم و غرور در آنها پر رنگ تر از صفات والا و نیکوی انسانی خواهد شد. روابط دوستانه و انسانی کم رنگ تر شده و معنویت از زندگی ها رخت بر می بندد، اینجاست که زنگ خطر تکنولوژی را باید به صدا درآورد و شش دانگ حواس جمع شد که مرز را رد نکنیم، صرفا در بند مادیات گرفتار شدن یعنی گم کردن هدف اصلی حیات.

 از آنجا که طراحی سایت هم راهش را به سمت راحتتر شدن پیش می برد و در بخش فرانت اند و ساختن ظاهر سایت سعی کرده تا جای ممکن کار را تسهیل کند و از کار برنامه نویسی بکاهد و همچنین در وقت و نیروی انسانی صرفه جویی کند (که البته اصلا در اینجا بد نیست که هیچ، خیلی هم خوب است و پر است از مزیت، در ادامه مفصل به آن می پردازیم).

 امروزه بیش از 80% وب سایت های دنیا از سیستم مدیریت محتوا (cms) محبوب وردپرس برای ساخت وب سایت های خود بهره گرفته اند به همین خاطر استفاده از صفحه ساز ها این روز ها بسیار پر کاربرد شده است. چرا که صفحه ساز ها بسیار کار را ساده تر می کنند و با یک کشیدن و رها کردن (drag & drop) المان ها به راحتی می توان یک صفحه از سایت را ساخت.  فقط باید به این نکته توجه کرد که به عنوان یک خالق به روح اثرتان هم توجه کنید از ماشینی شدن فاصله بگیرید، به کارتان عشق بورزید و بدیع بودن را فراموش نکنید به مخاطب اهمیت دهید. مخصوصا به عنوان یک سئو کار یا طراح سایت یا وبمستر، UI و UX را هم از یاد نبرید و با خلاقیت رنگ زندگی بر طراحی صفحه تان بپاشید. چرا که گوگل هم این روزها بسیار به طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری اهمیت می دهد.


بیشتر بخوانید: ” اصول طراحی فراگیر (inclusive design) در UX 


 

اگر دوست دارید بدانید که صفحه ساز چیست؟ چرا از صفحه ساز ها استفاده می کنیم؟ و با بهترین صفحه ساز های وردپرس در سال ۲۰۲۴ آشنا شوید، حتما تا انتها با مقاله “۷ صفحه ساز برتر وردپرس در سال ۲۰۲۴” که از سری مقالات سئو سایت آکادمی آمانج است، همراه باشد.

صفحه ساز (Page builder) چیست؟

صفحه ساز یا برگه ساز یا قالب ساز یا پوسته ساز همه نام هایی هستند که ممکن است در جاهای مختلف در ترجمه Page builder به کار ببرند. اگر به دنبال راهی آسان برای ایجاد و سفارشی سازی سایت وردپرس خود هستید. اینجاست که افزونه های صفحه ساز وردپرس که تنها با یک کشیدن و رها کردن (drag & drop) کار می کنند، به کار می آیند.

صفحه ساز های وردپرس به شما امکان می دهند طرح وب سایت و صفحات سایت خود را بدون نوشتن کد ایجاد، ویرایش و سفارشی سازی کنید. در این مقاله، ما چند تا از بهترین صفحه ساز ها را که با کشیدن و رها کردن صفحه را می سازند معرفی می کنیم.

چرا صفحه ساز وردپرس؟

در اوایل هنگام راه اندازی وب سایت، برای تازه کار ها تغییر دادن صفحات و اینکه صفحه وردپرس خود را سفارشی کنند سخت به نظر می رسد. سفارشی سازی اکثرا برای کسانی که کد (HTML / CSS) نمی دانند بسیار سخت است. به همین دلیل است که کاربران به دنبال روشی هستند که از دست کدنویسی خلاص شوند و به راحتی با یک درگ و دراپ ساده بتوانند صفحه خود را بسازند.

وقتی با افرادی صحبت می کنیم که از Weebly به WordPress یا از Wix به WordPress تغییر وضعیت می دهند ، رایج ترین صحبت آنها این است: “ای کاش وردپرس یک صفحه ساز کشیدن و رها کردن داشت”. خوب چندین افزونه عالی برای داشتن صفحه ساز به صورت  کشیدن و رها کردن برای وردپرس وجود دارد. آنها به شما امکان می دهند بدون نوشتن یک خط کد ، طرح های وب سایت کاملاً سفارشی در وردپرس ایجاد کنید.
از آنجا که افزونه های مختلف صفحه ساز وردپرس در بازار وجود دارد، ما تصمیم گرفتیم برترین صفحه ساز های وردپرس را به شما معرفی کنیم، بنابراین می توانید راه حل مناسب را برای نیاز خود انتخاب کنید.


بیشتر بخوانید: ” هر آنچه که باید درباره هاست و دامنه بدانید


مبنای معرفی این صفحه ساز های وردپرس

Ease of use  – سهولت استفاده

Flexibility  – انعطاف پذیری

The design output  – خروجی طراحی

حال بیایید نگاهی به بهترین صفحه ساز های وردپرس در بازار بیندازیم. البته قیمتی که ذکر شده است برای مارکت داخل ایران نیست. مثلا فقط با 99000 تومان می شود صفحه ساز المنتور پرو فارسی را از سایت های ایرانی تهیه کرد.

صفحه ساز SeedProd

صفحه ساز seedprod

SeedProd یک صفحه ساز عالی وردپرس است که در آن با کشیدن و رها کردن (درگ و دراپ) المان ها (ویرایشگر متن ، عکس ، فیلم …) به راحتی صفحات دلخواه خود را می سازید. از نظر سرعت و سهولت استفاده ، بهترین صفحه ساز وردپرس در بازار است.

شما می توانید بیش از 100 قالب از پیش ساخته شده زیبا را انتخاب کنید یا یک طرح کاملاً سفارشی با استفاده آسان از صفحه ساز وردپرس آنها ایجاد کنید و نیازی هم به کد نویسی نیست.

الگوهای از پیش ساخته شده (تمپلیت های آماده)  برای صفحات فرود (landing page) ، صفحات فروش، صفحات تشکر، صفحات ثبت وبینار، صفحات به زودی (در دست ساخت)، صفحات در دست تعمیر، 404 و موارد دیگر وجود دارد.

برخلاف دیگر صفحه ساز های وردپرس که کند هستند، صفحه ساز SeedProd  با در نظر گرفتن سرعت وب سایت ساخته شده است. این صفحه ساز به شما اطمینان می دهد که صفحات شما سریعترین هستند، بنابراین می توانید در SEO رتبه بالاتری داشته باشید.

صفحه ساز SeedProd دارای یک سیستم طراحی هوشمند است، بنابراین می توانید با استفاده مجدد از عناصر به جای انجام کارهای تکراری، در وقت خود صرفه جویی کنید. می توانید طرح (اسکیما) های رنگی را تعریف کنید ، ترکیب فونت ها را ذخیره کنید ،الگوهای صفحه (تمپلیت)، بلوک های سفارشی ، بخش ها (سکشن) و موارد دیگر را ذخیره کنید تا در صورت نیاز مجدد به آنها به راحتی استفاده کنید.

این صفحه ساز دارای تمام بلوک ها و ویژگی هایی است که از یک صفحه ساز قدرتمند انتظار دارید مانند فرم های دلخواه، پروفایل های شبکه اجتماعی ، زمان شمار معکوس ، فرم های تماس ، دکمه ها ، بلوک های مختلف محتوا و موارد دیگر. بهترین بخش این است که برخی از بلوک ها حتی دارای الگوهای از پیش ساخته شده هستند، بنابراین می توانید با اقتباس از الگوهای بلوک مورد علاقه تنها با 1 کلیک، روند طراحی خود را تسریع کنید.

صفحه ساز SeedProd با همه قالب ها و افزونه های محبوب وردپرس کار می کند. همچنین دارای مدیریت اشتراک داخلی است یعنی می توانید به راحتی با خدمات رایج بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) مانند MailChimp ، ActiveCampaign ، ConvertKit و موارد دیگر ارتباط برقرار کنید.

بیش از 1 میلیون کاربر از صفحه ساز SeedProd برای ایجاد و چیدمان بهتر وب سایت خود استفاده می کنند. 

قیمت: شروع از 39.50 دلار برای یک سایت.

رتبه ما به صفحه ساز سیدپراد: A+

مرور: صفحه ساز SeedProd سریعترین گزینه ایجاد صفحه در بازار است. همچنین مقرون به صرفه ترین آن است. کتابخانه بزرگ آنها از قالب های از پیش ساخته شده و بلوک های حرفه ای پشتیبانی می کند که باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود. قابلیت سفارشی سازی در هر جزئیات کوچک را دارد، این موارد  صفحه ساز SeedProd را به یک راه حل مناسب برای همه کاربران وردپرس تبدیل می کند.

مزایا

👍🏼 ویژگی کشیدن و رها کردن، صفحه ساز را برای مبتدیان دوست داشتنی می کند

👍🏼 یکپارچگی قدرتمند با ایمیل مارکتینگ

👍🏼 حفاظت از اسپم برای ردیابی ربات ها

👍🏼 دسترسی به بیش از 2 میلیون عکس سهام

👍🏼 پشتیبانی برتر و مستندات دقیق

معایب

👎🏼 بلوک ها و عناصر موجود در صفحه ساز SeedProd در مقایسه با Elementor محدود هستند.

صفحه ساز Beaver Builder

 

 

صفحه ساز braverbuilder

 

Beaver Builder یکی از بهترین افزونه های صفحه ساز وردپرس است. Beaver Builder یک صفحه ساز محبوب وردپرس برای ساخت صفحات با کشیدن و رها کردن است. شما می توانید به سرعت با رابط کاربری آن آشنا شوید و با تور داخلی نصب شده آنها شروع کنید.

در این صفحه ساز با درگ و دراپ فقط با کشیدن عناصر از نوار کناری سمت راست و رها کردن آنها در صفحه خود می توانید همه تغییرات لازم را ایجاد کنید. می توانید روی هر عنصر در صفحه کلیک کنید تا ویژگی های آن را ویرایش کنید.

ماژول هایی در این صفحه ساز وجود دارد که به شما این امکان را می دهد تقریباً همه چیز را که می خواهید به صفحه خود اضافه کنید از جمله اسلایدر، کروسل ، پس زمینه (بک گراند)، بلوک محتوا، دکمه ها و موارد دیگر.

همچنین این صفحه ساز دارای بیش از 30 قالب زیبا برای صفحات وب سایت است که ساخت و طراحی یک وب سایت جذاب را برایتان بسیار آسان و فوق العاده سریع می کند.

صفحه ساز Beaver Builder بسیار در بین تازه کارها محبوب است.  با نسخه جدید وردپرس  کاملا سازگار است. این صفحه ساز به روز رسانی شده است تا در کنار ویرایشگر جدید وردپرس، گوتنبرگ کار کند.

قیمت: شروع از 99 دلار برای تعداد نامحدود سایت.

رتبه ما به صفحه ساز بیوربیلدر: A+

مرور: Beaver Builder یک صفحه ساز محبوب در بازار است و دارای قالب های از پیش ساخته شده است تا به شما در شروع کار کمک کند. بسیاری از متخصصان وب از Beaver Builder برای ایجاد سایت های مشتری و تم های سفارشی خود استفاده می کنند.

مزایا

👍🏼 رابط کاربر پسند که ناوبری آن آسان است

👍🏼 تنوع گزینه های سفارشی سازی

👍🏼 ویرایش فرانت اند با درگ و دراپ کردن

👍🏼 دسترسی به بیش از 2 میلیون عکس سهام

👍🏼 پشتیبانی برتر و مستندات دقیق

معایب

👎🏼 قیمت بالا

👎🏼 در برخی موارد ناسازگاری با تم وردپرس

👎🏼 قالب های لندینگ پیج محدود

👎🏼 بدون لغو (undo) و دوباره انجام (redo)  گزینه ها

👎🏼 توسعه آهسته  و عدم وجود ویژگی های جدید

صفحه ساز Divi Builder

صفحه ساز Divi Builder

 Divi Builder هم یک صفحه ساز درگ و دراپ وردپرس است. استفاده از آن بسیار آسان است و دارای بیش از 20 قالب متنوع برای انواع مختلف وب سایت ها است. مشابه SeedProd و Beaver Builder ، Divi Builder یک صفحه ساز کشیدن و رها کردن ویژوال است، یک ویرایشگر واقعی WYSIWYG (what you see is what you get) یعنی آنچه می بینید همان چیزی است که دریافت می کنید.

می توانید مستقیماً روی صفحه خود کلیک کنید و با پیش نمایش  real time همه تغییرات در ویرایش را مشاهده کنید. برای مشاهده طرح جدید خود نیازی به ذخیره و پیش نمایش ندارید.

Divi صفحه سازی با 46 ماژول محتوا است که می توانید آنها را در هر کجای طرح خود بکشید و رها کنید. می توانید هر عنصر را با استفاده از تنظیمات طراحی پیشرفته آن سفارشی کنید. با این صفحه ساز، می توانید هر نوع طرح بندی صفحه را در عرض چند دقیقه سفارشی سازی کنید. سپس می توانید این طرح بندی های Divi را برای استفاده بعدی در سایت خود ذخیره کنید. همچنین می توانید طرح بندی را از یک نصب خروجی بگیرید و به نصب دیگری منتقل کنید.

صفحه ساز Divi Builder با سایر قالب های وردپرس به خوبی کار می کند. از همه بهترDivi قیمت بسیار جذابی دارد. با یک پرداخت شما تم Divi ، افزونه Divi page builder و سایر محصولات Elegant Themes را دریافت خواهید کرد. این بدان معناست که می توانید از تم Divi استفاده کنید یا افزونه Divi Builder را روی هر تم دیگری نصب کنید.

قیمت: شروع از 89 دلار در سال (برنامه مادام العمر نیز موجود است)

رتبه ما به صفحه ساز دیوی بیلدر: A

مرور: صفحه ساز Divi یک جایگزین خوب برای SeedProd است. این صفحه ساز قدرتمند امکانات طراحی بی حد و حصر دارد. با تعداد زیادی ماژول محتوا به شما امکان می دهد به معنای واقعی کلمه هر نوع وب سایتی را که می خواهید ایجاد کنید. برنامه مادام العمر آنها همچنین آن را به یکی از بهترین معاملات در بازار تبدیل می کند.

مزایا

👍🏼 رابط کاربر پسند که ناوبری آن آسان است

👍🏼 تنوع گزینه های سفارشی سازی

👍🏼 ویرایش فرانت اند با درگ و دراپ کردن

👍🏼 دسترسی به بیش از 2 میلیون عکس سهام

👍🏼 پشتیبانی برتر و مستندات دقیق

معایب

👎🏼 قیمت بالا

👎🏼 در برخی موارد ناسازگاری با تم وردپرس

👎🏼 قالب های لندینگ پیج محدود

👎🏼 بدون لغو (undo) و دوباره انجام (redo)  گزینه ها

👎🏼 توسعه آهسته  و عدم وجود ویژگی های جدید

صفحه ساز Elementor

صفحه ساز المنتور

Elementor یکی دیگر از صفحه ساز های قدرتمند کشیدن و رها کردن وردپرس است. این صفحه ساز یک افزونه ایجاد کننده صفحه لایو است، به این معنی که هنگام ویرایش صفحه با Elementor، تغییرات خود را به صورت زنده مشاهده می کنید. به سادگی با ایجاد بخش های مختلف صفحه شروع کنید و تعداد ستون ها را برای هر بخش انتخاب کنید.

سپس می توانید عنصر و المان ها را از پنل سمت چپ به داخل صفحه خود بکشید و رها کنید. این صفحه ساز دارای تعداد زیادی ابزارک رایج وب سایت است. از ویجت های اصلی تصویر و متن گرفته تا آکاردئون پیشرفته ، اسلایدر ، توصیفات (تاییدیه های مشتریان)، آیکن ها ، رسانه های اجتماعی ، تب ها و غیره. و هر ویجت دارای تنظیمات خاص خود است.

صفحه ساز المنتور همچنین به شما امکان می دهد ابزارک های ایجاد شده توسط سایر افزونه های وردپرس را اضافه کنید.

Elementor دارای قالب های آماده برای استفاده است که می توانید به راحتی آنها را در صفحات خود وارد کنید. ویرایش هر موردی در صفحه ،جایگزینی محتوا ، و انجام هر کار در صفحه را می توانید به سادگی صرفا با کلیک کردن انجام دهید.

قیمت: شروع از 49 دلار برای یک سایت.

رتبه ما به صفحه ساز المنتور: A

مرور: Elementor یک افزونه محبوب برای ایجاد صفحه برای وردپرس است. استفاده از این صفحه ساز آسان است، دارای یک مجموعه از افزونه های بزرگ است و دارای چندین ماژول و قالب است که می توانید از آنها برای ایجاد یک وب سایت سفارشی استفاده کنید.

 خروجی کد آن به اندازه کافی کارآمد نیست و کاربران اغلب سرعت صفحه را کند گزارش می دهند. ولی المنتور در ایران محبوبیت بالایی دارد و نسخه pro یا پروفشنال آن هم فارسی سازی شده است که البته برخلاف خود المنتور که در وردپرس فارسی رایگان است، نسخه پرو خریدنی است.

مزایا

👍🏼 سهولت در استفاده

👍🏼 عملکرد خوب و کارایی بالا

👍🏼 امکان سفارشی سازی زیاد

👍🏼 نسبت قیمت به ارزش عالی

👍🏼 قابلیت های ادغام و یکپارچه سازی خوب

👍🏼 طراحی واکنش گرا: بهینه سازی نمای موبایل ، تبلت ، لپ تاپ، کامپیوتر رومیزی

معایب

👎🏼 مسائل مربوط به سرعت سایت.

👎🏼 به روزرسانی های حجیم باعث بروز مشکل می شود.

Elementor was the first time I felt a good balance between the freedom to design what you want and a tool flexible enough to make the process easy  and  even enjoyable

 

Mordi Levi

Designer, Illustrator, and Owner of Mindcube

 

صفحه ساز Visual Composer Website Builder

صفحه ساز visual composer

Visual Composer Website Builder یک صفحه ساز وب سایت وردپرس کاربر پسند است که به شما کمک می کند طرح های سفارشی وب سایت را سریع ایجاد کنید. در این صفحه ساز می توانید با یک کشیدن و رها کردن ساده ، عناصر محتوا ، قالب های حرفه ای و مجموعه ای از ویژگی های قدرتمند را به راحتی برای ایجاد یک وب سایت به کار ببرید.

مشابه SeedProd و Beaver Builder ، تجربه طراحی real time برای طراحی وب سایت را نیز ارائه می دهد. اما کارهای بیشتری می توانید با این افزونه انجام دهید. به استثنای SeedProd ، Visual Composer تنها صفحه ساز دیگری است که به شما امکان می دهد تمام جنبه های لندینگ پیج خود مانند لوگو ، منوها ، هدر ها ، پاورقی ها (فوتر ها)، ستون های فرعی و غیره را ویرایش کنید.
به همین می توانیم آن را به جای صفحه ساز، سازنده وب سایت بنامیم.

این صفحه ساز دارای گزینه های قدرتمند طراحی برای سفارشی کردن ظاهر هر عنصر در صفحه شما است. گزینه های ساده ای برای اضافه کردن پس زمینه های شیک از جمله اختلاف منظر (parallax) ، گرادیان ، نمایش اسلاید ، کروسل ، بزرگنمایی/کوچک نمایی ، فیلم و غیره دارید. همچنین دارای ردیف ها و ستون های انعطاف پذیر برای ایجاد طرح بندی گرید در سایت شما است.

صفحه ساز ویژوال کامپوزر با تمام تم های وردپرس به خوبی کار می کند. این به شما امکان می دهد بدون از دست دادن طرح بندی سفارشی که با Visual Composer ایجاد کرده اید، تم های خود را تغییر دهید. همچنین این صفحه ساز از ویرایشگر جدید گوتنبرگ ، Google Fonts و Yoast SEO پشتیبانی می کند.

صفحه ساز ویژوال کامپوزر برای حرفه ای ها طراحی شده است، و توجه ویژه ای به جزئیاتی مانند به خاطر سپردن انتخاب رنگ های شما دارد، که به شما امکان می دهد از پالت رنگ یکسانی برای ثبات در طراحی خود به راحتی استفاده کنید.

قیمت: 59 دلار برای مجوز یک سایت

رتبه ما به صفحه ساز ویژوال کامپوزر: A-

مرور: Visual Composer یک صفحه ساز عالی برای مبتدیان در راه اندازی وب سایت است. این صفحه ساز ویژگی های قدرتمندی را برای ساخت وب سایت به روشی ساده ارائه می دهد. ویرایش وب سایت با ویرایشگر کشیدن و رها کردن real time بسیار ساده است. رابط کاربری کمی متفاوت از صفحه ساز های معمولی وردپرس است ، بنابراین می تواند برای کاربران جدید نا آشنا باشد.

مزایا

👍🏼 دارای تعداد زیادی از عناصر محتوا

👍🏼 تعداد زیادی قالب حرفه ای و زیبا

👍🏼 رابط ویرایشگر کشیدن و رها کردن

👍🏼 آسان برای استفاده

👍🏼 دارای ویژگی های تم ساز

👍🏼 انتخاب خوب برای گزینه های طراحی و سفارشی سازی

👍🏼 تعداد زیادی افزونه و برنامه افزودنی

👍🏼 گزینه های محتوای پویا

معایب

👎🏼 صفحه ساز هر چند آسان برای استفاده ولی کمی کند است

صفحه ساز Themify

صفحه ساز themify

 

Themify یک فروشگاه تم محبوب وردپرس است که صفحه ساز Themify را با تمام تم های وردپرس خود ارائه می دهد. برای سایر تم های وردپرس غیر از Themify ، می توانید افزونه Themify Page Builder را دریافت کنید. این صفحه ساز ساده و بسیار ویژوال، دارای چندین ماژول آماده استفاده است که می توانید به صفحات یا پست های خود اضافه کنید. بسیاری از این ماژول ها معمولاً از شما می خواهند افزونه های جداگانه وردپرس را نصب کنید.

این صفحه ساز شامل بیش از 40 طرح بندی از پیش طراحی شده برای صنایع مختلف مانند سالن بدنسازی ، رستوران ، نمونه کارها (پورتفولیو)، موسیقی ، عکاسی و همچنین فروشگاه های آنلاین است. می توانید یک طرح را با یک کلیک وارد صفحه خود کنید ،محتوای آن را تغییر دهید و در عرض چند دقیقه یک صفحه فرود (لندینگ پیج) عالی ایجاد کنید.

Themify Builder به شما امکان می دهد صفحات خود را به عنوان ادمین و همچنین به صورت زنده (لایو) سایت خود ویرایش کنید. با ویرایش زنده، دقیقاً می بینید که تغییرات شما چگونه در سایت ظاهر می شود. به غیر از این صفحه ساز  Themify Builder دارای قالب های آماده استفاده است که می توانید به سرعت آنها را در صفحه خود اعمال کنید.

قیمت: 39 دلار برای Builder Addon Bundle (افزونه اصلی رایگان است)

رتبه ما به صفحه ساز تمیفای: B

مرور: Themify Builder یک صفحه ساز قابل اعتماد برای ساخت صفحه در وردپرس است. در حالی که این صفحه ساز دارای ویژگی های امیدوار کننده است، یک مقادر پیچیدگی در یادگیری آن وجود دارد که می تواند کاربر جدید را ناامید کند.

مزایا

👍🏼 دارای ویژگی های مورد نیاز برای وب سایت های پیشرفته

👍🏼 برنامه های متنوع قیمت گذاری سالانه

👍🏼 تم های مدرن برای اینترنت امروز

👍🏼 کد نویسی برای HTML/CSS در دسترس است

👍🏼 بیش از 40 تم برای انتخاب

👍🏼 از افزونه چند زبانه پشتیبانی می کند

👍🏼 با اکثر پلت فرم های دیگر ادغام می شود

👍🏼 عالی برای وبلاگ نویسی

معایب

👎🏼 رابط کاربری برای مبتدیان آسان نیست

👎🏼 بیشتر افزونه ها و ادد-آن های آن خریدنی است

👎🏼 برای نیازهای اساسی و اولیه وب سایت گران قیمت است

صفحه ساز Oxygen Builder

اسکرین شات از صفحه خانه صفحه ساز اکسیژن بیلدر

این صفحه‌ساز از پیشرفته‌ترین صفحه‌سازهای وردپرس است که فقط با کشیدن و رها کردن کار می‌کند. Oxygen Builder بر عملکرد، بهینه‌سازی کد و پاسخگویی تمرکز ویژه‌ای دارد و همین ویژگی‌ها آن را از دیگر صفحه سازهای وردپرس متمایز می‌کند. صفحه ساز Oxygen Builder تنها صفحه سازی است که می‌تواند بلوک‌های گوتنبرگ را ایجاد و ویرایش کند.

علاوه‌بر داشتن عناصر از پیش ساخته شده، طراحی قدرتمند و گزینه‌های مختلفی برای توسعه‌پذیری دارد. رابط کاربر این صفحه‌ساز ممکن است برای مبتدیان چالش‌برانگیز باشد، اما ساختن طرح‌ها و ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد‌تر را برای توسعه‌دهندگان فرانت اند آسان می‌کند. در مقایسه با دیگر صفحه‌سازها، کتابخانه طر‌ح‌ها و المان‌های آماده Oxygen چندان بزرگ نیست و تعداد کمی طراحی دارد. با این حال، مجموعه‌های طراحی Oxygen بسیار منظم طبقه‌بندی شده است که افزودن سرصفحه (header)، پاورقی (footer) و بخش‌های مختلف به صفحه یا قالب وبسایت وردپرسی شما را آسان و سریع می‌کند.

شما می‌توانید به سرعت عناصر بصری زیبا و سفارشی را به صورت واکنش‌گرا یا ریسپانسیو در وبسایت خود ایجاد کنید. همچنین، این صفحه ساز یک هدرساز اختصاصی قدرتمند برای ساختن هدرهای واکنش‌گرا در سایت شما با استفاده از قالب‌های از پیش ساخته شده دارد.

Oxygen با قالب ووکامرس و کاربردی‌ترین افزونه‌های وردپرس کاملا سازگار است. همین به شما امکان می‌دهد تا برای ساخت وبسایت‌های فروشگاهی وردپرسی نیز بتوانید از این صفحه‌ساز استفاده کنید. اما ویژگی‌های بازاریابی یا ادغام با سایر برنامه‌ها را مانند سایر صفحه سازهای موجود که در بالا معرفی شد، ندارد.

 قیمت Oxygen Builder در مقایسه با سایر صفحه‌سازها بیشتر است و ۳ برنامه متفاوت با ۳ سطح دسترسی مختلف ارائه می‌دهد. برای خرید اجازه استفاده از ابتدایی‌ترین نسخه آن باید ۱۲۹دلار پرداخت کرد. 

رتبه ما به صفحه ساز اکسیژن بیلدر: A

مرور: Oxygen Builder صفحه‌سازی پیشرفته است که به مبتدیان و توسعه‌دهندگان فرانت اند امکانات و کنترل زیادی برای ساختن وبسایت‌های وردپرسی زیبا، کاملا سفارشی‌سازی‌شده و کارا می‌دهد. 

مزایا

👍🏼 کدهای بهینه‌شده تولید می‌کند

👍🏼 طراحی واکنش گرا 

👍🏼 پشتیبانی از ویژگی‌ها و امکانات قالب فروشگاهی ووکامرس

👍🏼 امکان افزودن و نمایش انواع محتواهای داینامیک 

👍🏼 Gutenberg Block Builder در دسترس است

👍🏼 CSS پیشرفته‌ای دارد 

👍🏼 امکان استفاده از CSS Animation را می‌دهد

معایب

👎🏼 کار با رابط کاربر آن برای مبتدیان آسان نیست

👎🏼 برای کار با آن باید کمی با کدنویسی آشنا بود 

جمع‌بندی

وقتی ما به عنوان خالق یک اثر حالمان خوب باشد و با عشق کار کنیم، طرح ما هم با حس و حال و انرژی خوب ساخته می شود که در مخاطب هم اثر خوبی خواهد داشت “هر سخن از دل برآید لاجرم بر دل نشیند” و قطعا تاثیر خوبی در جذب کاربران و مشتریان دارد، در نتیجه فروش بیشتر وب سایتمان را به همراه خواهد داشت.

تا اینجا دانستیم صفحه ساز چیست؟ چرا از صفحه ساز های درگ و دراپ وردپرس استفاده می کنیم؟ و با بهترین صفحه ساز های وردپرس در سال ۲۰۲۴ آشنا شدیم. اگر علاقه مند هستید که جزییات بیشتری در این زمینه یاد بگیرید و یک طراح سایت حرفه ای و کاربلد شوید دوره آموزش طراحی وبسایت آکادمی آمانج را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

منابع مقاله “۷ صفحه ساز برتر وردپرس در سال ۲۰۲۴“:

WordPress.org

دوره آموزش سئو آکادمی آمانج

wix.com

Wpbeginner.com

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
الهه جلیلی

من الهه جلیلی هستم دانشجوی برتر دوره متخصص سئو آکادمی آمانج کارشناس سئو و تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *