(function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')
پروژه های ماشین لرنینگ

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 3 دقیقه مطالعه کنید   منتشر شده در تاریخ: اسفند ۱۵ام, ۱۳۹۸   آخرین بروزرسانی: دی ۱۵ام, ۱۴۰۱


از آنجایی که هوش مصنوعی (AI) در سال 2020 به سرعت پیشرفت می کند و چون یادگیری ماشین و هوش مصنوعی مکمل یکدیگرهستند، تسلط یافتن بر یادگیری ماشین در عصر دیجیتال همیت ویژه ای دارد.
اگر چه با وجود کتاب های درسی و مقالات متعدد میتوانید دانش مورد نیاز خود را در این حوزه کسب نمایید، اما تا زمانی که وقت خود را صرف انجام آزمایش و پروژه های واقعی ماشین لرنینگ نکنید هرگزنمی توانید بر یادگیری ماشین مسلط شوید چرا که شما صرفا با کار با ابزارها و الگوریتم های ماشین لرنینگ می توانید درک کنید که زیر ساخت های آن در واقعیت چگونه کار می کنند.
در این مقاله ما سعی کردیم لیستی از پروژه های برتر یادگیری ماشین را برای مبتدیان، با در نظر گرفتن جنبه های اصلی ماشین لرنینگ ( یادگیری نظارت شده ، یادگیری بدون نظارت و یادگیری عمیق و شبکه های عصبی) را  با دقت انتخاب کرده ایم.

در تمام این پروژه های یادگیری ماشین، شما با مجموعه داده های دنیای واقعی که در دسترس عموم است شروع به حرکت در مسیر هوش مصنوعی می‌کنید.
اگر می خواهید در ماشین لرنینگ حرفه ای شوید، برای شروع باید تجاربتان را با چنین پروژه هایی به دست آورید. اکنون زمان آن رسیده تا تمام دانشی را که از طریق کتاب ها و آموزش های خود جمع آوری کرده اید آزمایش کرده و پروژه ی یادگیری ماشین شخصی خود را بسازید! 

 

1. پیش بینی قیمت سهام

پروژه های ماشین لرنینگ

یکی از بهترین ایده ها برای شروع آزمایش در مورد پروژه های یادگیری ماشینی برای مبتدیان ، کار در پیش بینی قیمت سهام است. سازمان های تجاری و شرکت ها امروزه در جستجوی نرم افزاری هستند که بتوانند عملکرد شرکت را نظارت و تحلیل کنند و قیمت های آینده سهام های مختلف را پیش بینی کنند.

 

با داده های بسیار زیادی که در بازار بورس موجود است ، این کانون فرصت مناسبی برای دانشمندان داده که تمایل به امور مالی دارند میباشد .
با این حال ، قبل از شروع کار ، شما باید دانش نسبتاً خوبی را در زمینه های زیر داشته باشید:

تجزیه و تحلیل پیش بینی: با استفاده از تکنیک های مختلف هوش مصنوعی برای فرآیندهای مختلف داده مانند کاوی داده ها ، اکتشاف داده ها و غیره برای پیش بینی رفتار نتایج احتمالی.
تحلیل رگرسیون: تحلیل رگرسیون نوعی تکنیک پیش بینی است که براساس تعامل بین متغیر / متغیر وابسته (هدف) و مستقل (پیش بینی کننده) میباشد .
آنالیز عمل: در این روش کلیه اقدامات انجام شده توسط دو روش ذکر شده در بالا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد که پس از آن نتیجه در حافظه یادگیری ماشین تغذیه می شود.
مدل سازی آماری: فرایندی شامل ساخت توضیحات ریاضی یک فرآیند در دنیای واقعی و توضیح عدم قطعیت ها در صورت وجود.

 

2. پیش بینی مسابقات ورزشی توسط یادگیری ماشین

پروژه های ماشین لرنینگ

 

2. درکتاب Moneyball از مایکل لوئیس ، تیم دو و میدانی اوکلند با ترکیب تکنیک پیشاهنگی بازیکنان خود و تحلیل آن در برنامه بازی خود ، چهره بیس بال را دگرگون کردند. و درست مثل آنها ، شما نیز می توانید در دنیای واقعی ورزش را متحول کنید!

از آنجا که هیچ کمبود اطلاعات و داده ای در دنیای ورزش وجود ندارد ، می توانید از این داده ها برای ساخت پروژه های یادگیری ماشین سرگرم کننده و خلاق مانند استفاده از آمار ورزشی دانشگاه خودتان استفاده کنید تا پیش بینی کنید کدام بازیکن بهترین حرفه را در کدام رشته ورزشی (استعدادیابی استعدادی).

 

همچنین می توانید با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف بازیکنان در یک تیم و طبقه بندی بازیکنان بر اساس آن ، مدیریت تیم را ارتقا دهید.با وجود آمار و اطلاعات ورزشی موجود ، این یک عرصه عالی برای تسریع مهارتهای اکتشاف و تجسم اطلاعات شما میباشد. و میتواند به شما کمک کند که رزومه کاریتان بسیار جالب تر از سایرین به نظر برسد. برای هر کسی که دارای مهارت خاصی در پایتون باشد ، Scikit-Learn گزینه ایده آلی خواهد بودزیرا شامل مجموعه ای از ابزارهای مفید برای تحلیل رگرسیون ، طبقه بندی ، ورود داده ها و غیره است.

 

3. ایجاد یک شبکه عصبی توسط ماشین لرنینگ که بتواند دست خط را بخواند

آموزش یادگیری ماشین

یادگیری عمیق و شبکه های عصبی دو رکن اصلی هستند که در هوش مصنوعی اتفاق می افتد. این دو ما را به شگفتی های تکنولوژیکی مانند اتومبیل بدون راننده، تشخیص تصویر و غیره نزدیک تر میکنند. بنابراین، اکنون زمان اکتشاف در عرصه شبکه های عصبی است.
پروژه یادگیری دستگاه شبکه عصبی خود را با چالش طبقه بندی رقمی دست نویس MNIST آغاز کنید. این رابط کاربری برای مبتدیان بسیار کاربر پسند و ایده آل میباشد.

 

4. یک آنالیزور احساسات تهیه کنید!

آموزش ماشین لرنینگ

 

اگرچه بیشتر ما از رسانه های اجتماعی برای انتقال احساسات و نظرات شخصی خود در جهان استفاده میکنیم، یکی از بزرگترین چالش ها درک “احساسات” در پشت پست های رسانه های اجتماعی است…به نظر ایده جالبی برای پروژه یادگیری ماشین بعدی شماست! رسانه های اجتماعی تعداد زیادی محتوای تولید شده توسط کاربران رو به رشد دارندد. با ایجاد یک سیستم ماشین لرنینگ که می تواند احساسات موجود در متن ها یا یک مقاله را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد ، درک سازمان ها از رفتار مشتریانشان را بسیار ساده تر می کند.

این موضوع به نوبه خود به آنها امکان می دهد خدمات مشتری خود را بهبود بخشند و از این طریق زمینه ای برای رضایت بیشتر مصرف کننده فراهم کنند. برای شروع کار با پروژه تجزیه و تحلیل احساسات ، می توانید داده های مربوط به توییتر یا Reddit را استخراج کنید.

 


اگر میخواهید شروع به کار بر روی ایده های خود کنید بد نیست از وضعیت ماشین لرنینگ در کشور آشنا شوید، میتوانید در این خصوص به مقاله بازار کار یادگیری ماشین در ایران مراجعه نمایید.


5.سیستم قیمت گذاری بلیط فیلم

پروژه یادگیری ماشین


با گسترش سیستم عامل های OTT مانند Netflix ، Amazon Prime ، مردم ترجیح می دهند به راحتی فیلم های مورد علاقه شان را تماشا کنند. عواملی مانند قیمت گذاری ، کیفیت محتوا و بازاریابی بر موفقیت این سیستم عامل ها تأثیر گذاشته است.

هزینه ساخت یک فیلم حرفه ای اخیرا بسیار افزایش یافته است. وتنها 10٪ فیلم هایی که ساخته می شوند سود قابل توجهی کسب می کنند. رقابت شدید سیستم عامل های تلویزیونی و OTT به همراه هزینه بالای بلیط باعث شده است تا فروش بلیط فیلم ها سخت تر شوند.

یک سیستم قیمت گذاری پیشرفته بلیط قطعاً می تواند به سازندگان و بینندگان فیلم کمک کند. با افزایش تقاضای بلیط و برعکس ، قیمت بلیط ها می تواند بالاتر و یا کمترشود. هرچه زودتر بیننده بلیط تهیه کند ، هزینه کمتری برای فیلمی با تقاضای زیاد دارد. سیستم شما بسته به علاقه بینندگان ، سیگنالهای اجتماعی و عوامل تقاضای عرضه ،باید به طور هوشمندانه قیمت گذاری را محاسبه کند.

 

6. سیستم بهداشت  را با یادگیری ماشینی تقویت کنید !

پروژه های یادگیری ماشین

 

برنامه های کاربردی هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ از چندی قبل شروع به نفوذ در صنعت مراقبت های بهداشتی کرده اند و به سرعت در حال تغییر کیفیت مراقبت های بهداشت جهانی میباشند. تولید لباس های بهداشتی ، نظارت از راه دور ، جراحی روباتیک و غیره ، همه به کمک الگوریتم های یادگیری ماشین با استفاده از هوش مصنوعی در حال پیشرفت میباشند.

ماشین لرنینگ نه تنها به HCP ها (ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی) برای ارائه مراقبت های بهداشتی سریع و بهتر کمک می کنند ، بلکه میزان وابستگی و بار کار پزشکان را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهند. بنابراین ، چرا از مهارت های خود برای ایجاد یک پروژه مفید و چشمگیرماشین لرنینگ بر اساس داده های مراقبت های بهداشتی استفاده نمی کنید؟

صنعت بهداشت داده های بسیاری را در اختیار دارد. با استفاده از این داده ها ، می توانید سیستم های مراقبتی تشخیصی که می توانند به صورت خودکار اسکن تصاویر ، اشعه ایکس و غیره را انجام دهند و تشخیص دقیقی از بیماری های احتمالی آینده در هر شخص ارائه دهند ایجاد کنید و یا برنامه هایی برای مراقبت های پیشگیرانه ایجاد کنید که می توانند امکان همه گیرشدن بیماری هایی مانند آنفولانزا ،کرونا ، مالاریا و غیره را در جامعه و در سطح ملی پیش بینی کرده و کاهش دهد.

 

جمع بندی

یادگیری ماشینی هنوز در مراحل اولیه رشد خود در سراسر جهان میب‌اشد و پروژه های زیادی وجود دارد که باید انجام شود و کارهای بسیاری نیز برای بهبود وجود دارد. شما با اتمام آموزش پایتون و درست زمانی که شروع به کار بر روی ایده های خود در پروژه های یادگیری ماشینی می کنید، نه تنها می توانید نقاط قوت و ضعف خود را آزمایش کنید، بلکه در معرض دید قرار می گیرید وهمینطور  میتواند فرصت مناسبی جهت تقویت شغل شما باشد.
داشتن ذهن هوشمند و ایده های خلاق در ماشین لرنینگ، باعث میشود تا مشاغلی با سیستم های پشتیبانی در کشور ، پیشرفت کرده و  سریعتر و سودآوتر شوند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

دوره تخصصی یادگیری ماشین

در یک دوره آموزشی متخصص یادگیری ماشین شوید.

از یادگیری ماشین می توان در صنایع مختلف با اهداف مختلف استفاده کرد. ماشین لرنینگ باعث افزایش بهره وری در صنایع می شود، به بازاریابی محصول کمک کرده و پیش بینی دقیق فروش را ساده تر می کند. پیش بینی های دقیق پزشکی و تشخیص ها را تسهیل می کند. دقت در قوانین و مدل های مالی را بهبود می بخشد. به سیستم های توصیه گر، الگوریتم های فرا ابتکاری و حرکت ربات ها کمک خواهد کرد. در بحث فروش میتواند محصولات مناسب تری را به مشتری پیشنهاد دهد( با کمک به تقسیم بندی بهتر و پیش بینی دقیق طول عمر محصولات ) و ...
استفاده از سیستم های ماشین لرنینگ می تواند تا حد زیادی حجم کاری ما را کاهش دهد. به خصوص کارهایی که نیاز به آنالیز حجم عظیمی از داده و تصمیم گیری بر اساس این داده ها را دارد بسیار تسهیل می کند. سیستم های مبتنی بر ماشین لرنینگ ظرفیت انجام کار صد نفر را همزمان دارد و تنها به کمک ماشین ها می توان بدون صرف وقت و انرژی زیاد، کارهای سنگین را انجام داده و در عین حال پول و درآمد بیشتری کسب کرد. ماشین لرنینگ با خودکارسازی فرایندها و صرفه جویی در زمان، به ما کمک می کند تا بتوانیم زمان و انرژی خود را بر تصمیم گیری های پیچیده تری متمرکز کنیم.
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

کاربرد های یادگیری ماشین

۹ کاربرد جالب یادگیری ماشین در زندگی روزمره

ما در عصر طلایی یادگیری ماشین زندگی می کنیم و در میانه ی انقلابی هستیم که توسط برنامه های ماشین لرنینگ که معمولا با زبان برنامه نویسی پایتون توسعه پیدا…

انواع یادگیری ماشین

انواع یادگیری ماشین همراه با مثال

یادگیری ماشین یا ماشین لرنینگ به طور عمده به سه دسته شناخته‌شده تقسیم می‌شود: یادگیری نظارت شده ، یادگیری بدون نظارت و یادگیری تقویتی. در دنیای اشباع‌شده از هوش مصنوعی،…

چت بات چیست

چت بات‌ها اولین قدم برای بازاریابی اتوماتیک

وارد یک سایت می‌شویم یا در کانال تلگرامی سراغ فلان لباس را می‌گیریم، اگر همان‌وقت که آنلاین هستیم جواب برایمان ارسال شود، چقدر احتمال دارد که از همان سایت یا…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات
تهران - نارمک، خیابان آیت، پلاک ۳۵۰، واحد۴

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

دوره تخصصی یادگیری ماشین

در یک دوره آموزشی متخصص یادگیری ماشین شوید.

از یادگیری ماشین می توان در صنایع مختلف با اهداف مختلف استفاده کرد. ماشین لرنینگ باعث افزایش بهره وری در صنایع می شود، به بازاریابی محصول کمک کرده و پیش بینی دقیق فروش را ساده تر می کند. پیش بینی های دقیق پزشکی و تشخیص ها را تسهیل می کند. دقت در قوانین و مدل های مالی را بهبود می بخشد. به سیستم های توصیه گر، الگوریتم های فرا ابتکاری و حرکت ربات ها کمک خواهد کرد. در بحث فروش میتواند محصولات مناسب تری را به مشتری پیشنهاد دهد( با کمک به تقسیم بندی بهتر و پیش بینی دقیق طول عمر محصولات ) و ...
استفاده از سیستم های ماشین لرنینگ می تواند تا حد زیادی حجم کاری ما را کاهش دهد. به خصوص کارهایی که نیاز به آنالیز حجم عظیمی از داده و تصمیم گیری بر اساس این داده ها را دارد بسیار تسهیل می کند. سیستم های مبتنی بر ماشین لرنینگ ظرفیت انجام کار صد نفر را همزمان دارد و تنها به کمک ماشین ها می توان بدون صرف وقت و انرژی زیاد، کارهای سنگین را انجام داده و در عین حال پول و درآمد بیشتری کسب کرد. ماشین لرنینگ با خودکارسازی فرایندها و صرفه جویی در زمان، به ما کمک می کند تا بتوانیم زمان و انرژی خود را بر تصمیم گیری های پیچیده تری متمرکز کنیم.
ادامه...