// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

آپدیت هسته مرکزی گوگل (می ۲۰۲۲): راهنمای متخصصان سئو

آپدیت هسته مرکزی گوگل

کمپانی گوگل در تاریخ ۲۵ می ۲۰۲۲ ( ۴ خرداد ۱۴۰۱) شروع به بروزرسانی الگوریتم مرکزی خود خواهد کرد و طبق آخرین اخبار این آپدیت، ۱ الی ۲ هفته در روند تکمیل و عرضه قرار خواهد داشت. همانطور که میدانید گوگل چندین بار در سال اقدام به بروزسانی هایی برای بهبود نتایج جستجو می کند. بروزرسانی های اصلی برای بهبود نتایج جستجو و قرار دادن محتواهای ارزشمند و مفید برای کاربران در نظر گرفته شده است.  آپدیت هسته مرکزی گوگل (Core Update)، تغییراتی هستند که برای بهبود نتایج جستجو و همگام شدن با روند تغییرات وب، انجام می شود. این موضوع ممکن است موجب عدم تغییر رتبه وب سایت شما شود و یا تغییرات مشهودی را متوجه وبسایت شما کند.

دنی سالیوان (Danny Sullivan)، رابط عمومی بخش جستجوی گوگل، در پست خود به این موضوع اشاره کرد که:

 

با تکمیل این بروزرسانی، باید در انتظار تغییراتی در عملکرد وبسایت ها در نتایج جستجو باشیم.

 

گوگل در سال 2019 و پس از بروزرسانی هسته مرکزی خود، راهنمایی به عنوان ماهیت تغییرات این بروزرسانی منتشر کرد و از آن روز در تمامی تغییرات گسترده خود، متخصصان را به این دستورالعمل ارجاع داد.

به شما توصیه می کنم قبل از آنکه اقدامی در این رابطه انجام دهید، ادامه این مقاله را مطالعه بفرمایید: (مرجع: SEMrush)

1) منتظر تغییرات قابل توجهی در نتایج خود (افت یا رشد) باشید.

2) به روز رسانی های هسته مرکزی گوگل، هدف یا مورد خاصی را نشانه قرار نمی دهد بلکه به شکل گسترده برای بهبود کلی سیستم های گوگل طراحی شده است.

3) صفحاتی که پس از این بروزرسانی با افت رتبه مواجه خواهند شد جریمه نمی شوند بلکه پس از رقابت با سایر محتواهای وب که پس از این بروزرسانی منتشر خواهند شد، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

4) تمرکز بر محتوا و ارائه محتوای با کیفیت، بهترین رویکرد برای مقابله با تاثیرات گسترده این بروزرسانی است.

5) به روزرسانی هسته مرکزی گوگل ممکن است هرچندوقت یکبار تکرار شود و برخی سایت ها ممکن است تا نسخه بعدی این بروزرسانی، بازیابی نشوند.

6) بهبودهایی که در آپدیت هسته گوگل انجام می شود، بازیابی وبسایت شما را تضمین نمی کند، با اینحال عدم توجه به این تغییرات و تلاش برای بهبود، به طور حتم عدم موفقیت شما را تضمین می کند!

 

از آخرین آپدیت هسته مرکزی گوگل 6 ماه می گذرد (نوامبر سال 2021). کسانی که در این مدت به خوبی بر روی وبسایت خود کار کرده اند ممکن است شاهد پیشرفت های قابل توجهی در رتبه بندی نتایج خود باشند. از طرف دیگر، افرادی که وبسایت خود را به حال خود رها کرده اند ممکن است با افت و تغییر نتایج خود مواجه شوند. در هر صورت در حال حاضر، شما نبایست به ارزیابی صفحات خود بپردازید چرا که تا پایان این بروزرسانی تقریبا 10 روز باقی مانده است. رتبه بندی شما در این بازه زمانی ممکن است متوجه تاثیرات منفی شود پس اصلا نگران نباشید و با تمرکز بر دستورالعملی که در این مقاله مطالعه کردید، بهترین استراتژی سئو را انتخاب کنید.

 

منبع تکمیلی برای مطالعه: Google Search Central  

 

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
علی سخا

علی سخا هستم مدیر واحد خلاقیت آکادمی آمانج علاقه‌مند به دیجیتال مارکتینگ، ماشین لرنینگ و فلسفه اینجا مطالعات و تجربیات خودم در حوزه سئو، مارکتینگ و مدیریت با شما به اشتراک میگذارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *