// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

بلندر (Blender) ; بهترین نرم افزار طراحی سه بعدی

نرم افزار بلندر چیست، نرم افزار blender،چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی 3D Design آسان می کند، مزایا نرم افزار بلندر ، معایب نرم افزار بلندر

در ارتباط با نرم افزار بلندر (Blender) یا به طور کلی همه نرم افزار های  طراحی سه بعدی (3D Design) چیزی که همیشه برای من جذاب بوده انیمیشن های جذاب و رئالی است که می شود با آنها خلق کرد و به دنیای خیال و رویاهای رنگانگ جان بخشید. شاید برای خیلی ها بازی های کامپیوتری، مبحث نرم افزار های طراحی سه بعدی را جذاب کند.                                 

آخرین انیمیشنی که دیدم، انیمیشن روح (soul) بود که اگر ندیدید حتما توصیه می کنم ببینید، مفاهیم عمیقی را به زیبایی و ظرافت در آن به تصویر کشیدند همچون انیمیشن های up و inside out  که علاوه بر جذابیت و کیفیت طراحی سه بعدی با بیان مفاهیم عمیق، این آثار بسیار جذاب  و دیدنی شدند.

البته در طراحی سه بعدی این انیمیشن ها از نرم افزار بلندر استفاده نشده است. این انیمیشن ها ساخت کمپانیpixar  (پیکسار) است که نرم افزار طراحی سه بعدی مختص به خودش را دارد.

در مقاله “چرا ویدئو مارکتینگ در digital marketing ضرورت دارد؟ (۵ دلیل مهم) از اهمیت ویدئو گفتیم که چه اندازه می تواند مشتریان را ترغیب کند به خرید. که بسیاری از این ویدئو های جذاب که برای معرفی محصولات ساخته می شوند با استفاده از نرم افزار های طراحی سه بعدی همچون بلندر انجام می شوند.

در راستای صحت اثر جادویی ویدئو در فروش محصول و نقش مهم نرم افزار های طراحی سه بعدی مثل نرم افزار بلندر بد نیست یک مثال واقعی برایتان بزنم. دو روز پیش  بعد از سه چهار ساعت تحقیق و بررسی، یک لیست از مشخصات سه مدل از سه برند برگزیده جارو برقی متناسب با بودجه در نظر گرفته شده به همراه جزییات قیمت و آپشن ها و روش تشخیص اصل از اورجینال هر کدام را تهیه کردم و در اختیار مادرم قرار دادم که قصد خرید حضوری جارو برقی را داشتند.

وقتی بازگشتند در کمال ناباوری دیدم جنس خریداری شده هیچ کدام از آن مدل های لیست تحقیقی من که با دقت و بررسی زیاد تهیه کرده بودم نیست! و یک برند دیگر است آن هم با قیمت دو برابر بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته شده بود.

 متوجه شدم که فروشنده تنها با نشان دادن یک ویدئو که مطمئنا با نرم افزار های طراحی سه بعدی هم ساخته شده است، موفق شده نظر خریدار را کاملا تغییر بدهد. گویا در صحنه ای از ویدئو ، جارو برقی را از ارتفاع به زمین می زنند و هیچ آسیبی به جارو وارد نمی شود.

اینگونه به راحتی موفق شده اند با ویدئو محصول، مشتری را کاملا توجیه کند که این محصول بهترین کیفیت و کارایی را دارد. آن هم فردی را که از قبل تحقیقات کرده و به دنبال محصول دیگری بوده به قدری تحت تاثیر قرار گرفته که حتی حاضر شده دو برابر بودجه از قبل در نظر گرفته شده اش، برند و مدل دیگری را خرید کند! (البته اگر خودم حضور داشتم قطعا نمی گذاشتم اثر جادویی ویدئو و نرم افزار طراحی سه بعدی موثر افتد!)

در این مقاله  ما قصد داریم به همه چیز در مورد نرم افزار بلندر (Blender) ، بهترین نرم افزار طراحی سه بعدی (3D Design) بپردازیم ، اینکه نرم افزار بلندر چیست؟ چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی آسان می کند؟ سخت افزار مورد نیاز برای استفاده از نرم افزار بلندر و مزایا و معایبش خواهیم پرداخت.  پس حتما تا انتها با مقاله “بلندر (Blender) ; بهترین نرم افزار طراحی سه بعدی ” که از سری مقالات طراحی سه بعدی آکادمی آمانج است همراه باشید.

 

نرم افزار بلندر چیست؟  ; (Blender)

بلندر (Blender) نرم افزاری رایگان و متن باز است که به طراحان سه بعدی (3D Designers) و گرافیک کار ها کمک می کند  تا تخیلات خود را در گرافیک های کامپیوتری و طراحی های دو بعدی و سه بعدی نزدیک کنند به دنیای واقع گرایانه بصری و بر روی صفحه نمایش به تصویر بکشند.

 این نرم افزار توسط بنیاد بلندر از سال 1998 توسعه یافته و نگهداری می شود. بسیاری از متخصصان که به عنوان مدلساز، سازنده بافت texturing ، پوست سازی skinning، حرکت استخوان bone movement ، اسکلتسازی skeleton ، رندرینگ rendering ، ریگینیگ rigging ، انیمیت کردن stimulation، موشن گرافیک motion graphics، بازی های ویدئویی videogame از نرم افزار بلندر بهره می برند.

 و هنرمندان فیلم  VFX (Visual effects) جلوه های بصری می توانند از نرم افزار بلندر برای یادگیری پایپلاین پروژه استفاده کنند.

مفهوم پایپلاین (pipeline) خط لوله یک مفهومی در سطح دستورالعمل است که می تواند به منظور افزایش کارایی ‫پردازشگرهای ترتیبی استفاده شود.خط لوله تکنیکی است که یک پردازش سری را به عملیات جزئی تفکیک می کند وهر عمل جزئی در مقطع خاصی همزمان با سایر مقاطع اجرا می گردد.

در واقع pipeline، مجموعه ای از عناصر(مراحل) پردازش داده است که بصورت سری به یکدیگر متصلند و ورودی هر عنصر، خروجی عنصر قبلی است. در تکنیک pipeline، چند دستور میتوانند در یک زمان اجرا شوند یعنی دستورات از لحاظ زمان اجرا دارای همپوشانی هستند.

نرم افزار بلندر همچنین به آنها کمک می کند تا در مشاغل متعدد که در این زمینه ها شرکت  می کنند از آن برای افزودن مهارت در رزومه خود استفاده کنند. توسعه دهندگان بازی های ویدئویی و توسعه دهندگان انیمیشن از بلندر به دلیل رابط کاربر پسند استفاده می کنند، که دارای حالت ویرایش سه بعدی و ویرایش مبتنی بر اسکریپت برای خروجی موثر و با بهترین کیفیت است.

بلندر با اکثر پلاگین ها سازگار است. Blender با سایر نرم افزارهای مشابه مانند Adobe MAYA ، 3 Ds Max  قابل مقایسه است.

همانطور که گفتیم بلندر یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که تقریباً از هر جنبه ای از توسعه 3D پشتیبانی می کند. نرم افزار بلندر عالی است چه بخواهید فقط با مدل های ایستا سر و کار داشته باشید و چه وارد دنیای انیمیشن شوید.

نرم افزار بلندر در خارج از بنیاد بلندر که یک سازمان غیرانتفاعی که در سال 2002 تشکیل شد، توسعه داده شد. در سال 2007  انستیتوی بلندر، جداگانه ایجاد شد و اکنون میزبان بنیاد بلندراست که به یک پایگاه اصلی برای توسعه مداوم پروژه های خلاقانه بلندر تبدیل شده است.

خلاقیت  و بدیع بودن در همه کار ها مهم است خصوصا در مباحث هنری و طراحی و به نوعی به اثر اصالت می بخشد و به نوعی بیانگر هویت و امضای شخصی طراح می باشد. تا حد امکان باید از تقلید دوری جست. چنانکه مولانای جان می فرمایند:  “خلق را تقلیدشان بر باد داد” ،  به ساختن طرح های زیبا و بدیع خود ادامه بدهید حتی اگر آنچنان که باید دیده نمی شوید.

 

When you do something noble and beautiful and nobody noticed, do not be sad. For the sun every morning is a beautiful spectacle and yet most of the audience still sleeps
John Lennon

وقتی کاری ارزشمند انجام می دهید، و هیچکس متوجهش نمی شود ناراحت و غمگین نشوید. هر روز صبح آفتاب منظره ای زیبا خلق می کند و با این حال هنوز هم خیلی ها در خواب به سر می برند.

 

نرم افزار Blender برای طیف وسیعی از کاربران قابل دسترس و ارزشمند است ،چون این نرم افزار رایگان است ، از جنبه سرگرمی برای افراد مبتدی گرفته تا انیمیشن کاران حرفه ای. حتی ناسا (NASA) از آن برای بسیاری از مدلسازی های عمومی خود استفاده می کند! از آنجا که بلندر به طور مداوم توسط کاربران حرفه ای آپدیت می شود، ممکن است کمی آموختن آن برای آماتور ها در ابتدا پیچیده باشد.

جذابترین مورد در ارتباط با نرم افزار بلندر در دسترس بودن آن است: که به همه به افراد قدرت ابراز خلاقیتشان را می دهد تا بتوانند هر آنچه را در تصور خود دارند بسازند و برای کسانی که می خواهند مدل های خود را برای چاپ سه بعدی بسازند، بلندر یک ابزار بسیار ارزشمند است.

 

چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی آسان می کند؟

کار بر روی نرم افزار بلندر به دلایل متعدد آسان است. یکی را بعد از لیست ها مشاهده می کنیم.

۱. میانبر ها در نرم افزار بلندر

میانبرهای پیش فرض کمی در نرم افزار بلندر وجود دارند که تقریباً شبیه سایر نرم افزارها هستند و ما حتی می توانیم کلیدهای میانبر خود را بر اساس نیازهای پروژه مان بر اساس کارهای مکرر که انجام می دهیم ، سفارشی کنیم. برای آشنایی و اطلاع از میانبرها ، یک گزینه help blender داریم که کلیدهای میانبرها را به طور پیش فرض می شناسد و آنها را بررسی می کند.

۲. حالت رابط در نرم افزار بلندر

این ابزار در نرم افزار بلندر  به کاربران کمک می کند تا در صورت لزوم پروژه هایی را روی یک پلت فرم سه بعدی با  polyبالا و پایین ایجاد کنند. اگر کاربران از اسکریپت نویسی پایتون آگاهی داشته باشند ، می توانند پنجره ای فرعی را تغییر داده یا ایجاد کنند تا با ایجاد پیوند اسکریپت پایتون و افزودن کیفیت به داده های بصری ، کار خود را با ایجاد مدل شروع کنند.

۳.تجزیه و تحلیل بصری در نرم افزار بلندر

در نرم افزار بلندر این اسکن ایجاد شده را می توان بصری ارائه و توسعه داد و اصلاحات را انجام داد. برای بازی ها ، سطوح ، قوانین را می توان پیکربندی کرد و با تجزیه و تحلیل بصری ، یک توسعه دهنده می تواند ویدیو یا بازی را طراحی کند تا خروجی بدست آید که تجربه کاربر در پایان استفاده از از آن لذت بخش باشد. استانداردهای بصری بلندر در مقایسه با سایر نرم افزارهای مشابه متفاوت و منحصر به فرد است.

۴. متحرک سازی در نرم افزار بلندر

در نرم افزار بلندر این حالت همچنین پویا نمایی یا انیمیت کردن نامیده می شود که می تواند به پروژه های 3D  متحرک سازی مربوط به مهندسی اضافه شود تا روش کار ماشین ها را نشان دهد و همچنین به شخصیت های بازی و شخصیت های ویدئویی در متحرک سازی کمک می کند. تخریب ، ایجاد سر و صدا ، ایجاد دود ، ایجاد ابر و سایر جلوه ها و افکت ها را می توان از الگوهایی که حس واقعی به مدل می دهند را در نرم افزار بلندر، اضافه کرد.

 

نرم افزار بلندر چه کاربردی دارد؟

Blender نرم افزاری سه بعدی  و متن باز است که می تواند بر اساس الزامات و ادد آن های مرتبط با پروژه مان برای آن نصب کنیم. برای VFX اضافه کردن probes ، بافت texture، نور lighting ، اصلاح رنگ color corrections  و متعادل سازی balancing ، جلوه ها effects ، ریگینگ rigging  و رندر rendering و بسیاری موارد دیگر را نصب و دریافت کنیم. بازی با موتور بازی مخصوص خود ، پروب ها ، قوانین بازی توسط اسکریپت پایتون را می توان اضافه کرد و مهندسی دموهای از عملکرد ماشین برای ارائه های مشتری و موارد دیگر. همه اینها به نقش های شغلی مرتبط با طراحی سه بعدی مانند هنرمندان ، انیمیشن سازان و توسعه دهندگان کمک می کند تا بهترین طراحی تجربه کاربری محصولات را در بازی ها و فیلم ها ارائه دهند.

نرم افزار Blender برای همه رایگان است این امتیاز بزرگی خصوصا برای دانش آموزان و دانشجویان در استفاده از نرم افزار بلندر محسوب می شود در حالی که بقیه برنامه های مشابه در بازار خریدنی است.

 

با نرم افزار Blender چه کار هایی می توانیم انجام دهیم؟

به دلایل متعدد می توانیم از بر اساس پایپلاین پروژه از نرم افزار بلندر استفاده کنیم:

  • در نرم افزار بلندر فیلم های انیمیشن و صحنه های VFX را می توان مطابق تصور و با افزودن و تنظیم تمام ویژگی های فنی نورپردازی به زوایای دوربین ، برای دستیابی به خروجی مورد قبول و سرگرم کننده برای مخاطب توسعه داد.
  • مفاهیم و مدل های بازی را می توان توسعه داد و قوانین را می توان با استفاده از اسکریپت پایتون با چارچوب بندی سطوح اضافه کرد و به توسعه دهندگان توسط موتور جستجو بازی خود کمک کرد تا از نظر بصری برای همه سیستم های تلفن همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی کاربران سازگاری داشته باشند.
  • ارائه های مهندسی و متحرک سازی طراحی مکانیکی جدید با جزئیات ویژگی می تواند به مدل اضافه شود. عملکرد چارچوب زمانی ماشین ، مواد ، فشار و سایر محاسبات مهندسی را می توان از طریق دمو توضیح داد و توصیف کرد.
  • دانش آموزان و طراحان سه بعدی می توانند با استفاده از تمام 24 مهارت (craft) موجود در برنامه بلندر در مورد ساخت همه انیمیشن ها و فیلم ها و مفاهیم بازی و جنبه های فنی ساخت آنها یاد بگیرند و مطالعه کنند.

کار با فریم ورک نرم افزار بلندر

رابط نرم افزار بلندر مشابه سایر نرم افزارهای سه بعدی کار می کند که با داده های خطوط ، گره ها و چند ضلعی ها سروکار دارد. مدل سازی ، بافت ، نور ، ریگ ، رندر ، جهت حرکت دادن به دوربین ، تصحیح رنگ ، پوست سازی ، متحرک سازی ، جلوه های ویژه و موارد دیگر را می توان برای فیلم ها انجام داد.

هنرمندان گیمینگ (بازی) دارای گزینه های توسعه مفهومی در نرم افزار بلندر با موتور بازی اختصاصی خود هستند ، که به توسعه سریع و برنامه نویسی مبتنی بر پایتون در پیکربندی بازی و مراحل آن ، قوانین و موارد دیگر کمک می کند.

 

چرا باید از بلندر استفاده کنیم؟

نرم افزار بلندر (Blender) در بازار رایگان است ، در حالی که بقیه نرم افزارهای طراحی سه بعدی برای همان نیازهای (work flow) گردش کار پرهزینه است. رابط کاربری آسان و کاربرپسند برای مبتدیان و تجربه کار سریع و موثر با میانبرها. ایجاد جلوه های VFX مانند دود ، گرد و غبار ، حرکات بدن ، لحظات اتصال (joint moments) ، آبشار ، گرانش و غیره … همه اینها از طریق نرم افزار بلندر بسیار آسان است.

کارها را می توان در زمان کمتری انجام داد ، تنظیمات از پیش تعیین شده و الگوها به ایجاد یک مدل سریع و آسان برای باز کردن بافت (unwrap for texturing) کمک می کند. متحرک سازی و کوک کردن طبق حرکت انیمیشن برای بازه زمانی می تواند در زمان کمتری انجام شود. گزینه پیش نمایش برای ایجاد ارائه های گردش کار طراحی سه بعدی جدید در دسترس است.

 

حوزه فریم ورک نرم افزار بلندر

تیم خدمات نرم افزار بلندر آن را از نظر الزامات  بهبود می بخشد و خواسته های مورد نیاز آن را جمع آوری می کند. بلندر تقاضای زیادی در بازار مشتریان خود دارد. 1998 ، 2008 و 2019 تیم توسعه نرم افزار بلندر، نرم افزار را از نظر استانداردهای صنعتی و حرفه ای در بازار بهبود بخشیدند.

 

Its not about the software you are using, it’s about the output you give.! And Blender is known for its amazing outputs

مسئله مربوط به نرم افزاری نیست که استفاده می کنید، مربوط به خروجی است که ارائه می دهید! و بلندر به خاطر خروجی های شگفت انگیزش معروف است

 

چرا به نرم افزار بلندر نیاز داریم؟

چون نرم افزار بلندر تنها ابزار و راه حل رایگان است که به متخصصان جدید و با تجربه کمک می کند تا مفاهیم مختلف در مدیریت داده ها و ویژگی ها و بهترین رابط کاربر پسند را بیاموزند و درک کنند.

سخت افزار مورد نیاز برای نرم افزار بلندر

نرم افزار بلندر از نظر سخت افزار نیاز زیادی ندارد و حداقل توصیه های زیر مورد نیاز است:

پردازنده 64 بیتی دو هسته ای 2 گیگاهرتزی با پشتیبانی SSE2

4 گیگابایت رم

صفحه نمایش 1280 × 768

موس ، track pad ، یا قلم  pen و تبلت    tablet

کارت گرافیک با حداقل 1 گیگابایت RAM ، OpenGL 3.3

کامپیوتر هایی که بیش از 10 سال سن دارند ممکن است کمی با نرم افزار بلندر بد کار کنند. صرف نظر از این مطمئن شوید که سیستم عامل شما به روز است.

 


بیشتر بخوانید: “معرفی ۶ نرم افزار محبوب طراحی سه بعدی


 

۵ تا از انیمیشن هایی که با نرم افزار بلندر ساخته شده اند

 

انیمیشن Spring با نرم افزار بلندر

نرم افزار بلندر چیست، نرم افزار blender،چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی 3D Design آسان می کند، مزایا نرم افزار بلندر ، معایب نرم افزار بلندر

 

انیمیشن Sintel با نرم افزار بلندر

نرم افزار بلندر چیست، نرم افزار blender،چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی 3D Design آسان می کند، مزایا نرم افزار بلندر ، معایب نرم افزار بلندر

انیمیشن Big buck bunny با نرم افزار بلندر

Big buck bunny

انیمیشن Agent 327 با نرم افزار بلندر

 

نرم افزار بلندر چیست، نرم افزار blender،چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی 3D Design آسان می کند، مزایا نرم افزار بلندر ، معایب نرم افزار بلندر

انیمیشن Cosmos Laundromat  با نرم افزار بلندر

نرم افزار بلندر چیست، نرم افزار blender،چگونه نرم افزار بلندر کار را برای طراحان سه بعدی 3D Design آسان می کند، مزایا نرم افزار بلندر ، معایب نرم افزار بلندر

نرم افزار blender چگونه به شما در رشد شغلی کمک می کند؟

اگر فردی می خواهد حرفه خود را به عنوان یک هنرمند VFX ، هنرمند بازی ساز ، طراح سه بعدی ، طراح گرافیک و سایر مشاغل مربوط به طراحی و توسعه سه بعدی برای مخاطبین تجربه بصری انجام دهد. نرم افزار بلندر در یادگیری ایجاد و ارائه کار تمیز و واضح طراحان سه بعدی و بسیاری دیگر به مشتریان کمک می کند. طراحان سه بعدی می توانند در گیمینگ و مطالعه ویژوال از نرم افزار بلندر برای پایپینگ پروژه خود استفاده می کنند، نرم افزار بلند جایی است که فرصت شغلی زیادی وجود دارد.

 

مزایا نرم افزار بلندر

✔️ نرم افزار دارای اسناد یا داکیونت بسیار خوبی است برای کمک به مبتدیانی که اولین بار است با آن کار می کنند یا کاربران فعلی برای ایجاد مدل های سه بعدی خیره کننده.

✔️ نرم افزار بلندر یک ابزار عالی برای ایجاد طراحی دلخواه شما برای محتوای عالی است. برای مبتدیان blender بهترین نرم افزار برای استفاده است زیرا بلندر دارای ویژگی های زیادی است که کاملاً رایگان هستند.

✔️ نرم افزار بلندر به شدت توسط کاربران پشتیبانی می شود. آینده فوق العاده روشن دارد و تفاوت بین نرم افزار بلندر و سایر رقبا با هر به روزرسانی جدید کاهش می یابد.

✔️ عملکرد نرم افزار بلندر با هر به روزرسانی جدید بهتر می شود. این نکته ، مورد توجه شرکت ها و کمپانی ها ی بزرگ مانند استودیوهای ساخت بازی و فیلم است.

✔️ نرم افزار بلندر یک پلت فرم کاملاً رایگان و منبع باز است. به انیمیشن سازان و طراحان سه بعدی مبتدی بسیار کمک می کند.

✔️ نرم افزار بلندر دارای ویژگی های بازی تعاملی مانند تشخیص برخورد ، بازسازی پویا و منطقی است.

✔️ نرم افزار بلندر فرمت های گرافیکی مانند TGA ، JPG ، IRIS ، HDRI یا TIFF را می پذیرد. همچنین می تواند فایل های Inventor را بخواند.

✔️ نرم افزار بلندر  دارای موتور بازی یکپارچه 3D با سیستم لاجیک بریک logic brick است . برای کنترل بیشتر، در بلندر از برنامه نویسی پایتون استفاده می شود.

✔️ نرم افزار بلندر   شامل کینماتیک معکوس  Inverse Kinematics ، Grid Strains ، رئوس های بار Load Vertices و ذرات استاتیک و پویا  Static and Dynamic Particles می باشد.

✔️ نرم افزار بلندر  کم حجم و سبک است و به سخت افزار پیشرفته و خاصی نیاز ندارد.

 

معایب نرم افزار بلندر

❌  برای یادگیری اولیه کمی سخت است. مبتدیان ممکن است با اصطلاحات مخصوص پر از کلیدهای میانبر روبرو شوند. نرم افزار بلندر ویژگی های زیادی برای یادگیری دارد.

❌ نرم افزار بلندر در پردازنده AMD با 4 گیگابایت رم کند عمل می کند.

❌ معایب بیشتری در مورد نرم افزار Blender نمی توان پیدا کرد، اما کاربران جدید ممکن است  با توجه به طرح پیچیده آن کمی گیج شوند.

 

 

جمع بندی

نرم افزار بلندر تنها راه حل متن باز رایگان، برای نصب و یادگیری طراحی سه بعدی ، VFX و مفاهیم مربوط به بازی است که در جنبه های مختلف توسعه می یابد. مبتدیان یا متخصصان می توانند این مهارت را برای آموزش بیشتر و آشنایی بیشتر با طراحی سه بعدی شروع کنند. نرم افزار بلندر در مقایسه با سایر نرم افزار های طراحی سه بعدی مشابه در استاندارد های حرفه ای مدل سازی ، ایجاد بافت ، جنبه های فنی و موارد دیگر به رایگان با یادگیری و تمرین کافی به ما کمک می کند.

با آموزش خوب و تمرین کافی قطعا می شود تا در نرم افزار blender به عنوان یک هنرمند و طراح سه بعدی صاحب یک جایگاه شغلی خوب شویم. “همت اگر سلسله جنبان شود مور تواند که سلیمان شود”

اگر علاقه مند هستید که جزییات بیشتری درباره نرم افزار بلندر و سایر نرم افزارهای طراحی سه بعدی بدانید و یک متخصص کاربلد در حوزه پر تقاضا و پر درآمد 3D Design شوید دوره آموزش طراحی سه بعدی آکادمی آمانج را از دست ندهید.

برایمان در کامنت بنویسید، شما تا به حال چه تجربه ای از کار با نرم افزار بلندر یا سایر نرم افزار های طراحی سه بعدی داشته اید؟

 

منابع مقاله: وبسایت  Dribble و dummies

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
الهه جلیلی

من الهه جلیلی هستم دانشجوی برتر دوره متخصص سئو آکادمی آمانج کارشناس سئو و تولید محتوا

1 دیدگاه

  1. قبل از هر چیز، تشکر می کنم بابت این مطلب جذاب.
    ترجمه این مطالب جالب نبود. اشارات کلی و نا مفهوم به موضوعات مختلف برای معرفی توانایی های یک نرم افزار کفایت نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *