// Perform your desired action here (function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')

اینستاگرام چگونه از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی استفاده می کند؟

اینستاگرام و یادگیری ماشین

در بازاریابی دیجیتال همه چیز در مورد کار با اطلاعات است.شما باید نرخ تبدیل را تجزیه و تحلیل کنید و به دنبال مؤثرترین محتوا باشید.همین مورد در مورد بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز صدق می کند.
وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، داده های زیادی وجود دارد. به همین دلیل است که باید هنگام برنامه ریزی تبلیغات بازاریابی اینستاگرام خود، داده ها را در نظر بگیرید.
طبق آمار ، مردم هر روز ۹۵ میلیون پست جدید در اینستاگرام ایجاد می کنند. اگر فاقد فناوری هایی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشین باشیم ، پیگیری و تجزیه و تحلیل همه این اطلاعات بسیار دشوار خواهد بود. با استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده ها ، مشاغل می توانند بینش بی شماری از رفتار انسان را بدست آورند . در این مقاله از وب سایت آمانج به بررسی چگونگی استفاده از اینستاگرام از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی میپردازیم. 

 


پیش نیاز ورود به دنیای جذاب یادگیری ماشین، آموزش پایتون می‌باشد.


تأثیر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بر رسانه های اجتماعی

اینستاگرام نسبت به سایر رسانه های اجتماعی مزایای خاصی دارد. مسئله این است که بسیاری از افراد در اینستاگرام وجود دارند که از سیستم عامل های دیگر مانند Facebook یا Twitter استفاده نمی کنند.بنابراین ، اینستاگرام به شما امکان می دهد جمعیت منحصر به فردی را مورد مطالعه قرار داده و استراتژی های بازاریابی خود را برای دسته های خاصی از کاربران بهینه کنید. علاوه بر این ، کاربران اینستاگرام بیشتر با برندها درگیر هستند.هر روز حدود 200 میلیون کاربر اینستاگرام از پروفایل های تجاری بازدید می کنند و حتی 80 درصد از کاربران حداقل از یک تجارت در این پلتفرم پیروی می کنند. بنابراین ، کاربران اینستاگرام پیام های تبلیغاتی را بیشتر از کاربران سایر شبکات اجتماعی دوست دارند.

 

بینش دقیق به لطف اطلاعات بیشتر

تحلیل اینستاگرام و سایر رسانه های اجتماعی مزایای بی شماری را برای بازاریابی ارائه می دهد. مرتب سازی ، تجزیه و تحلیل و طبقه بندی این اطلاعات و تعاملات کاربران یک کار دشوار و وقت گیر است. یادگیری ماشینی امکان تجزیه و تحلیل با هر مقدار داده را فراهم می کند ، و میلیارد ها پست را تجزیه و تحلیل می کند.

 

تجزیه و تحلیل تصاویر

اینستاگرام ، Pinterest و Snapchat سیستم عامل هایی هستند که بر محتوای بصری متمرکز شده اند.

یادگیری ماشین در اینستاگرام
تشخیص تصویر بسیار چالش برانگیز است. شناسایی محتوای تصاویر فقط به لطف یادگیری عمیق امکان پذیر شده است. اکنون سیستم عامل های رسانه های اجتماعی می توانند تصاویر را تجزیه و تحلیل کنند و اشیاء مختلف ، چهره ، آرم و غیره را تشخیص دهند.

درک رفتار های کاربران

تجزیه و تحلیل خودکار از محتوای تولید شده توسط کاربران چالش برانگیز است زیرا افراد می توانند از طعنه ، مترادف های مختلف و عبارات با بیش از یک معنی استفاده کنند.
پیش از این ، رایانه ها قادر به شناسایی منظور و لحن واقعی پیام ها نبودند ، اما یادگیری ماشین به سازندگان امکان ایجاد راه حل های پیچیده تر را داده است که در واقع معنای واقعی پست ها را درک می کنند. چنین راه حل هایی به شرکت ها امکان می دهد تا احساسات را به طور دقیق تجزیه و تحلیل کنند ، ضمن اینکه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شوند.

ترجمه

هوش مصنوعی قادر به تشخیص الگوها است و می تواند با هر زبانی کار کند ، این موضوع به ویژه برای شرکت های بزرگی که محصولات یا خدمات خود را در کشورهای مختلف به فروش می رسانند بسیار مهم است. بنابراین ، شرکت ها می توانند بازخورد همه مصرف کنندگان را پیگیری کنند و دیگر محدود به مخاطبان از یک منطقه خاص نیستند. این ویژگی هوش مصنوعی همچنین به ایجاد محتوا به زبانهای مختلف و بدون نیاز به استخدام مترجمان کمک می کند.

تجزیه و تحلیل ترند های جدید

با شناسایی الگوهای جدید ، هوش مصنوعی به مشاغل اجازه می دهد تا پست ها را در یک دسته از پیش تعریف شده از طبقه بندی قرار دهند. علاوه بر این ، یادگیری ماشین قادر است موضوعات و ترند های نوظهور را که در این پارامترهای از پیش تعریف شده جای نمی گیرند ، تشخیص دهد.
الگوریتم ها ویژگی های مشترک را مشخص می کنند و پست هایی را انتخاب می کنند که مشترکات زیادی دارند. این روش یادگیری ماشین بدون نظارت نامیده می شود.

 

جهت آشنایی بیشتر با انواع یادگیری ماشین میتوانید به مقاله انواع یادگیری ماشین همراه با مثال مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی 

موفقیت بازاریابی رسانه های اجتماعی تا حد زیادی به اینفلوئنسر بستگی دارد. اینفلوئنسرها توانایی بسیار خوبی درمعرفی و تبلیغ هر محصول به دنبال کنندگان وفادار خود دارند.
طبق تحقیقات انجام شده ، هر دلار که در اینفلوئنسر مارکتینگ سرمایه گذاری می شود ، در عوض 6.50 دلار درآمد را به همراه دارد.
با این وجود ، یافتن اینفلوئنسرمناسب برای نام تجاری شما ممکن است یک کار دشوار باشد. به همین دلیل محققان دانشگاه بریتانیا کلمبیا تحقیقاتی را انجام دادند که در آن استفاده از هوش مصنوعی را برای یافتن سودآورترین مشارکت ها در نظر گرفتند.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در اینستاگرام

برند های کوچک اغلب منابع کافی برای یافتن اینفلوئنسر مناسب ندارند و یادگیری ماشین می تواند به آنها کمک کند.
محققان ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی را برای تجزیه و تحلیل محتوا ایجاد کردند که قادر به هدف قرار دادن برند ها و تجزیه و تحلیل رسانه ها ، هشتگ ها و زیرنویس ها با استفاده از اینستاگرام ، پینترست و توییترمیباشد.
این ابزار با استفاده از TensorFlow Google و برچسب های مناسب ، تصاویر را از دسته های مختلف تجزیه و تحلیل میکند. همینطور هر برچسب همچنین دارای یک مقدارعددی بود که نشان دهنده میزان استفاده مکرر در یک پروفایل خاص است.

تحقیقات دیگری که توسط دانشگاه کرنل انجام شده است ، روی الگوی لباس بود. محققان با تجزیه و تحلیل عکس های اینستاگرام ، حجم عظیمی از داده ها را جمع آوری کردند که نشان دهنده ترند های نوظهور و تغییردر مد است. آنها موفق شدند آیتم ها ، سبک ها و رنگ های مختلف و همچنین متغیر فصلی را ردیابی کنند.

محققان همچنین توانسته اند بگویند که در یک منطقه خاص چه ترند هایی قوی تر است. بدیهی است ، چنین اطلاعاتی می تواند برای برند های پوشاک که می توانند تصمیم بگیرند و محصولات جدیدی را نه براساس برآوردهایشان بلکه براساس داده های واقعی که نشان دهنده ترجیحات مخاطب خاص است تولید کنند ، بسیار مفید باشد.

 

چگونه اینستاگرام از Big Data و یادگیری ماشین در سال 2019 استفاده می کند؟

تبلیغات هدفمند

داده های جمع آوری شده از اینستاگرام بسیار ارزشمند است زیرا آنالیزهای مفیدی را برای مشاغل ارائه می دهد. اینستاگرام بر جستجوها و مشارکت کاربرانش نظارت می کند و تبلیغات را به شرکت هایی که به نوع خاصی از مخاطبان علاقه مند هستند ، می فروشد.
با این روش ، شرکت ها می توانند به کاربرانی که علاقه مند به پیام بازاریابی خاصی هستند برسند. با توجه به اینکه اینستاگرام متعلق به فیس بوک است ،1.8 میلیارد نفر مخاطب نیز دارد ومطالب زیادی برای آنالیز وجود دارد.

مخاطبان میتوانند بر اساس موضوعاتی که به اشتراک می گذارند و چیزهایی که دوست دارند ، تبلیغات کاملاً هدفمند دریافت کنند.  هدف گذاری یکی از مهمترین مزیت های هوش مصنوعی در بازاریابی رسانه های اجتماعی و همچنین در بازاریابی ایمیل میباشد.

 

مبارزه با هرزنامه

اینستاگرام همچنین ازهوش مصنوعی برای فیلتر کردن اسپم استفاده می کند. این پلتفرم قابلیت شناسایی پیام های جعلی و حذف آنها از حساب ها را دارد.در حال حاضر ، این سیستم با نه زبان از جمله انگلیسی ، چینی ، روسی و عربی و… کار می کند. شناسایی اسپم به لطف DeepText ، (الگوریتم مبتنی بر AI که متن را می خواند ومحتوای آن را درک می کند) امکان پذیر می باشد.
همین الگوریتم توسط فیس بوک نیز استفاده می شود.

مبارزه با اسپم در اینستاگرام توسط یادگیری ماشین

صفحه جستجو و کاوش

ابزارهای جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی ، به راحتی میلیون ها پست را تجزیه و تحلیل می کنند تا از میان آن ها مطالبی را در مورد مکان ها ، فعالیت ها و موضوعات خاص که شما به آن علاقه مند هستید را بیابید .

 

تحقیق در مورد فرهنگ و رفتارهای انسانی

اینستاگرام قصد دارد تا کاربران خود را به عنوان بخشی از یک جامعه جهانی احساس کند. بنابراین ، این شرکت باید درک کند که مردم در مناطق مختلف جهان چگونه رفتار می کنند. بدیهی است ، چنین کارهایی مستلزم کار با داده های زیادی است ، و این همان جایی است که باید هوش مصنوعی در کار باشد. تحقیقات پیچیده ای که چندین دهه به طول می انجامد ، می توانند با سرعت بالایی توسط AI انجام شوند.

 

بهبود تجربه کاربر

موفقیت دربستر هر رسانه اجتماعی به این بستگی دارد که کاربران چگونه میتوانند به راحتی محتوا یی را پیدا کنند که برایشان جالب باشد.،و اینستاگرام باید این علاقه مندی را ایجاد کند.هرچه کاربران بیشتر بارگذاری کنند ، لیست محتواهای موجود گسترده تر است و پیدا کردن موردی جالب در این فراوانی از اطلاعات ، دشوارتر خواهد بود.
الگوریتم قبلی اینستاگرام پست ها را در یک فید با ترتیب زمانی معکوس نمایش می داد ، که یک رویکرد ساده اما تاثیرگزار نبود.

امروزه ، الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی ، مطلوب ترین محتوا را انتخاب می کند ، وبه هر کاربر ارسال می کند که به احتمال زیاد از آنها بازدید خواهد نمود.
این موضوع هرگز بدون یادگیری ماشین ممکن نخواهد بود. این الگوریتم تمام وقت یاد می گیرد و پیشرفت می کند و مناسب ترین و با ارزش ترین پست ها را برای هرکسی انتخاب می کند.
الگوریتم قدیمی همچنین باعث میشد تا کاربران٪ 50 از پست های دوستان خود را از دست ندهند ، در حالی که موارد جدید 90٪ از آن محتواها را ارائه می دهد.

 

مبارزه با خشونت کلامی و محتوای توهین آمیز در اینستاگرام

حمله سایبری یک مشکل بسیار جدی است. از هر 6 نوجوان یک نفر مورد حمله سایبری قرار میگیرد. طبق آمار ، 42٪ از موارد خشونت های کلامی در اینستاگرام اتفاق می افتد ، بنابراین این شرکت تصمیم به حل این مشکل گرفت.
سال گذشته اینستاگرام فیلتر اظهار نظر توهین آمیز خود را معرفی کرد. این فیلتر می داند چه گروه هایی از کاربران در معرض خطر قرار دارند.
اگر الگوریتم الگوهای را در کامنت ها، نظرهای توهین آمیز یا پاسخهای مکرر تشخیص دهد ، شرکت اعلان هایی را دریافت می کند که قادر است اقدامات لازم را درآن خصوص انجام دهد.
با این حال ، هوش مصنوعی قادر به انجام کارهای بسیار بیشتری در این خصوص است.

به عنوان مثال ، آخرین پیشرفت ها در یادگیری ماشین ، فیلترهای اینستاگرام را قادر به یافتن خشونت درعکس ها کرد. این الگوریتم بسیار پیچیده تر از نسخه قبلی است و هنوز در مراحل توسعه است.با این وجود ، حمایت از کاربران را به سطح جدیدی می بردکه نه تنها تجربه کاربردر اینستاگرام بلکه باعث بهبود زندگی کاربران می شود.

 

توضیحات برای افراد مبتلا به اختلالات بینایی

اگرچه تشخیص تصویر هنوز یک فناوری در حال توسعه است ، اما امیدوار کننده است. نه تنها می تواند به قربانیان حمله سایبری کمک کند ، بلکه می تواند اینستاگرام را برای همه از جمله افرادی که دارای نقص دید هستند ، مورد استفاده قرار دهد.

 

alt تصاویر اینستاگرام و یادگیری ماشین

 

با توجه به محبوبیت بیش از حد رسانه های اجتماعی و اهمیت آن در زندگی ما ، بسیاری از افراد دارای ناتوانی بینایی گزارش می کنند که از استفاده از شبکات اجتماعی محروم و ناامید هستند. به تازگی این شرکت متوجه شده است که با فناوری جدید خود می تواند این سیستم عامل را برای 285 میلیون کاربر قابل دسترسی تر کند.

هوش مصنوعی عکسها را تشخیص داده و آنالیز می کند و به طور خودکار توصیف می کند. اکنون کاربران دارای اختلال در بینایی می توانند به کمک screen reader ها به مرور پروفایل ها ، فید و بخش جستجو بپردازند. الگوریتم Alt Text اشیاء را به رسمیت می شناسد و آنها را لیست می کند. هنگام ارسال عکس ، کاربران همچنین می توانند ویژگی “Alt Text” را در منوی “تنظیمات پیشرفته” روشن کنند تا با اضافه کردن متن خود ، کنترل بیشتری بر روی این توضیحات داشته باشند.

 

جمع بندی

همانطور که مشاهده می کنید ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین به بخش مهمی از بازاریابی رسانه های اجتماعی تبدیل می شوند.
نه تنها راه حلهای هوش مصنوعی بینشی در مورد ترجیحات و رفتار مصرف کنندگان ارائه می دهند و استانداردهای جدیدی از تجربه کاربررا معرفی می کنند و دیگر نیازی به شرکت هایی برای استخدام صدها کارمند جهت آنالیز داده ها، نیست.

اینستاگرام یکی از محبوب ترین رسانه های اجتماعی است. و دارای مخاطبان خاصی است که از سیستم عامل های دیگر مانند Facebook یا Twitter استفاده نمی کنند.با توجه به اینکه کاربران اینستاگرام به طور فعال با برند ها درگیر هستند ، این پلتفرم مزایای بی شماری را برای بازاریابان رسانه های اجتماعی فراهم می کند ، که منبع اطلاعاتی ارزشمندی میباشد.

شرکت ها می توانند براساس اولویت های واقعی مصرف کنندگان خود و تشخیص ترندهای نوظهور، تصمیم بگیرند و به سرعت نسبت به بازخورد کاربران واکنش نشان دهند.در آینده نزدیک ، هوش مصنوعی به برندها کمک می کند تا ایفلوئنسرهای مناسب خود را پیدا کنند که بتوانند پیام خود را به مخاطبانی که علاقه مند به یک محصول یا خدمات خاص هستند، تحویل دهند.

اینستاگرام سکویی است با جنبه های بسیار،که با پشتیبانی از انواع مختلف محتوا و الگوریتم جدید مبتنی بر هوش مصنوعی تجربه شخصی بهتری را برای هر کاربر فراهم می کند و باعث می شود بازاریابی رسانه های اجتماعی از هر زمان دیگری مؤثرتر باشد. علاوه بر این ، هوش مصنوعی با برطرف کردن مشکلات مهمی مانند حمله سایبری و دسترسی بیشتر این پلتفرم برای کاربرانی با شرایط خاص ، از جمله افراد دارای نقص دید ، اینستاگرام را بهتراز قبل می کند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

نوشته شده توسط
یگانه اخوان

من یگانه اخوان هستم دانشجوی برتر دوره پنجم آموزش سئو آکادمی آمانج متخصص کلاه خاکستری، سئو خارجی و تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *