این مقاله را میتوانید در مدت زمان 6 دقیقه مطالعه کنید   منتشر شده در تاریخ: فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۹   آخرین بروزرسانی: تیر ۱۵ام, ۱۴۰۰


پایتون به عنوان زبان ارجح برای آموزش و یادگیری Ml (یادگیری ماشین) مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین به عنوان یک زبان برنامه افزودنی برای برنامه هایی که به زبان های دیگر نوشته شده اند و نیاز به رابط های اسکریپت یا اتوماسیون آسان دارند ، قابل استفاده است. یادگیری ماشین با زبان برنامه نویسی پایتون یک نقطه شروع خوب برای Ml  است و شما می توانید از آن برای استفاده از مدلهای موجود مانند رگرسیون خطی ، رگرسیون لجستیک و SVM استفاده کنید.ولی  اگر در مورد یادگیری ماشین جدی تر هستید بهتر است برخی از کتابهای ریاضیات را نیز درک کنید.  در این مقاله با 8 کارایی شگفت انگیز ماشین لرنینگ با پایتون آشنا خواهیم شد .

کارایی یادگیری ماشین با پایتون

1. سادگی خواندن و نوشتن در پایتون 

تنها دلیل انتخاب پایتون به عنوان زبان مقدماتی برای برنامه نویسی ، سادگی آن است. پایتون ساده اما قدرتمند است. نوشتن پایتون آسان است ودرک آسانی دارد. شرایطی مانند گرفتن کد شما از یک توسعه دهنده دیگر که از مؤلفه های شخص ثالث استفاده می کند به این معنی است که شما نیاز به سرورهای شناختی بسیار کمی دارید. همچنین خوانایی کدها بیشترازچیزی است که نوشته شده است. بنابراین ، سادگی خدمت بزرگی برای پایتون محسوب می شود.

 

2. مجموعه عظیمی از کتابخانه های مرتبط  در پایتون

پایتون برای اهداف یادگیری ماشینی مجموعه گسترده ای از کتابخانه ها را در اختیار دارد. اینها شامل Python NumPy ، SciPy ، scikit-Learn و موارد دیگر است. که برای تمام کارهای ذاتی یادگیری ماشین کاربرد دارند..
scikit-Learn– برای داده کاوی ، تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشین مناسب است.
pylearn– انعطاف پذیر تر از scikit-Learn میباشد.
کتابخانه ماژولار PyBrain با الگوریتم های یادگیری ماشین انعطاف پذیر ، آسان و قدرتمند و محیط های از پیش تعریف شده برای آزمایش و مقایسه الگوریتم ها مناسب است.
orange – کمک به تجسم و تجزیه و تحلیل داده ها با منبع باز ، دارای مؤلفه هایی برای یادگیری ماشین ، دارای پسوندهایی برای سنجش بیومتریک و استخراج متن، پشتیبانی از داده کاوی از طریق برنامه نویسی بصری یا برنامه نویسی پایتون است.
PyML– چارچوب تعاملی شی گرا برای یادگیری ماشین ، که در پایتون نوشته شده است.
Milk_ دارای SVM ، k-NN ، جنگلهای تصادفی ، درختان تصمیم گیری ، که انتخاب ویژگی را انجام می دهد.
Shogun– ابزار یادگیری ماشین ، متمرکز بر روش های کرنل بزرگ مقیاس و SVM ها میباشد.
Tensorflow_کتابخانه شبکه عصبی سطح بالا میباشد.

اگر میخواهید بشتر در خصوص مزایای یادگیری ماشین توسط زبان پایتون آشنا شوید میتوانید به مقاله چرا پایتون بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری ماشین است؟ مراجعه نمایید.

 

برنامه های کاربردی آموزش ماشین با پایتون

1. پیش بینی گزینه های موسیقی

ماشین لرنینگ با پایتون - دستیار صوتی

محصولاتی مانند Genius توسط Apple Music بر آنچه شما گوش می دهید نظارت می کند. بعداً ، می تواند لیستی از آهنگهایی را که احتمالاً ترجیح می دهید به شما پیشنهاد دهد. همچنین آهنگهایی را از لیست پخش شما انتخاب می کند تا کتابخانه هایی مشابه با یکدیگرایجاد شود.

2. کشف مواد مخدر و تشخیص بیماری با الگوریتم های ماشین لرنینگماشین لرنینگ با پایتون _تشخیص مواد مخدرمی توانیم کارهای زیر را به کمک یادگیری ماشین دراین زمینه انجام دهیم :

 • برنامه های کاربردی آموزش ماشین با پایتون
 • غربالگری اولیه ترکیبات دارویی
 • پیش بینی میزان موفقیت بر اساس عوامل بیولوژیکی
 • فن آوری های تحقیق و توسعه مانند نسل بعدی توالی
 • فرآیندهای بیماری را درک کنید.
 • درمان هایی مؤثر برای بیماری ها طراحی کنید.
 • شخصی سازی ترکیبات دارویی.
 • داروهای ارزان تر با همانندسازی بهبود یافته تولید کنید.
 • تحقیق و توسعه روش های تشخیصی و درمانی.

3. تشخیص چهره

تشخیص چهره-یادگیری ماشین با پایتون

امکاناتی مانند تشخیص چهره به کمک ماشین لرنینگ اغلب مواردی است که با Facebook می بینیم. وقتی می خواهیم یک عکس را برچسب گذاری کنیم ، فیس بوک به طور خودکار چند نام را به ما پیشنهاد می دهد و در اکثر اوقات ، نام او برای چهره ای که کشف کرده است به کمک یادگیری ماشینی دقیق است.

4. دستیاران شخصی مجازی 

دستیار شخصی مجازی-ماشین لرنینگ با پایتون
نام هایی مانند سیری و الکسا قابلیت دستیاران مجازی را به خاطر می آورند. ما می توانیم از سیری بخواهیم برایمان تماس بگیرد یا موسیقی بخواند. برای پیش بینی وضع هوا امروز می توانید از الکسا سوال کنید. حتی می توانید زنگ خطر را تنظیم کرده یا پیامک ارسال کنید. فقط باید با آن صحبت کنید و به فرمان شما گوش فرا می دهد.این دستیارها به نحوه تعامل شما با آنها توجه می کنند و از آن استفاده می کنند تا تجربه بعدی شما را بهتر کنند.

 5. خدمات رسانه های اجتماعی

فیسبوک _یادگیری ماشین با پایتون
این برنامه از یادگیری ماشینی برای نظارت بر فعالیت شما استفاده می کند. چه پروفایل هایی را که بازدید می کنید ، چه افرادی را برای آن ها درخواست دوستی میفرستید یا افرادی که درخواست های آنها را می پذیرید وهمینطور افرادی که برچسب گذاری می کنید …
فیس بوک امیدوار است تجربه غنی تری را در پلتفرم خود به شما ارائه دهد ، بنابراین شما مرتباً از یادگیری ماشین با پایتون در آن استفاده خواهید کرد.

6. اتومبیل های خودران 

لتومبیل های خودران با ماشین لرنینگ

این اتومبیل داده ها راجع به اشیاء اطراف و اندازه و سرعت آنها از طریق سنسورها دریافت می کنند و براساس نحوه رفتار آنها ، اشیاء را به عنوان دوچرخه سوار ، پیاده و سایر اتومبیل ها طبقه بندی می کند.سپس از این داده ها برای مقایسه نقشه های ذخیره شده با شرایط فعلی استفاده می کند. چنین اتومبیل هایی از الگوریتم های Machine Vision استفاده می کنند.

7. پشتیبانی آنلاین مشتری

پشتیبانی آنلاین مشتری با ماشین لرنینگ

وب سایتهای آموزشی و سیستم عاملهای خرید اغلب یک گپ زنده را برای کمک به سوالات خود ایجاد می کنند. بازدید کننده ای با کلی سؤال بی جواب ،احتمالاً خرید خود را ترک می کند.ولی برخی از وب سایتها از یک chatbot برای جلب اطلاعات به وب سایت استفاده می کنند و سعی می کنند به سؤالات مشتری بپردازند.

8. نظارت تصویری

نظارت تصویری

قبل از وقوع برخی از جرائم می توان با نظارت و شناسایی رفتار افراد از آنها جلوگیری کرد.ماشین لرنینگ با پایتون  رفتارهایی مانند ایستادن بی حرکت ، چرت زدن روی نیمکت و پیروی از فرد دیگر را می تواند از طریق سیستم نظارت تصویری به انسان هشدار دهد.

 

9. توصیه های محصول

پشتیبانی مشتری با کمک پایتون و یادگیری ماشین

سیستم عاملهای خرید مانند آمازون و جابونگ متوجه می شوند چه کالاهایی را مشاهده می کنید و محصولات مشابه را برای شما پیشنهاد می کنند. اگر این محصول مورد علاقه شما به دست شما برسد و به خریدی که انجام داده اید منجر شود ، این یک برد برای آنها است. برای تشخیص محصولات به کمک ماشین لرنینگ از لیست دلخواه، سبد خرید و مشاهدات شما استفاده می کنند.

 

10. برنامه های قیمت گذاری بیمه

برنامه های قیمت گذاری بیمه با یادگیری ماشین
یادگیری ماشینی می تواند تشخیص دهد که آیا راننده احتمالاً در طول مدت بیمه باعث ایجاد یک خسارت بزرگ شده است یا نه . این به شرکت های بیمه اجازه می دهد تا برنامه های بیمه قیمت را بر این اساس تنظیم کنند.

 

11. ترجمه خودکار

یادگیری ماشین با پایتون

ماشین لرنینگ با پایتون  به ما امکان می دهد یک متن را به زبانی دیگر ترجمه کنیم. الگوریتم ماشین لرنینگ برای این کار از شکل چگونگی قرارگیری کلمات در کنار هم استفاده میکند و سپس از این اطلاعات برای بهبود کیفیت ترجمه استفاده می کنند. با این کار، ما همچنین می توانیم متون روی تصاویر را با استفاده از شبکه های عصبی و شناسایی حروف ترجمه کنیم.

12. تشخیص کلاهبرداری های آنلاین


اگر با PayPal آشنا هستید ، PayPal از یادگیری ماشینی برای دفاع در برابر اقدامات غیرقانونی مانند پولشویی استفاده می کند. با مقایسه میلیون ها تراکنش می توان فهمید که کدام یک از آنها نامشروع است.

کارایی های بیشتر یادگیری ماشین با پایتون

به غیر از مواردی که ذکر کردیم ، می توانیم از Machine Learning برای اهداف زیر استفاده کنیم :

 • شناسایی ژنهای انسانی که مستعد ابتلا به سرطان هستند.
 • شناسایی محصولاتی که مصرف کنندگان به آن واکنش نشان می دهند.
 • معاملات سهام و مشتقات.
 • بازرسی بسته برای نرم افزار ضد ویروس.
 • تشخیص تاخیر در پروازهای هواپیما.
 • تشخیص تعمیرات و نگهداری کارخانه.
 • تبلیغات رفتاری برای محصولات.

 موارد ذکر شده همگی در مورد برنامه های کاربردی یادگیری ماشین با پایتون میباشد. امیدوارم توضیحات ما در این خصوص  برایتان مفید بوده باشد.

اگر میخواهید فایل پی دی اف  این مقاله را دریافت کنید یا آن  را برای دیگران ارسال کنید در لینک زیر در دسترس میباشد .

** 12 کارایی شگفت انگیز یادگیری ماشین با پایتون pdf **

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ تخصصی آموزش کاربردی برنامه نویسی پایتون

یادگیری یکی از تخصص های محبوب بازار کاری

پایتون که برخی آن را پایتان (python) نیز میگویند یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ،شئ گرا ، Open Source و تفسیری است که دارای دستورها و کدهای ساده و پویاست. زبان برنامه نویسی پایتون بسیار ساده تر از زبان های برنامه نویسی دیگر است. بوسیله پایتون ساخت برنامه های کاربردی به صورت ساده تر برای ما ممکن شد.
پایتون از سال 1991 ایجاد شد و از آن زمان و مخصوصا سال های اخیر توجه بسیاری از برنامه نویسان و کسانی که میخواهند با برنامه نویسی آشنا شوند را به خود جلب کرد . یکی از مهم ترین دلیل های توجه بسیار به این زبان برنامه نویسی دوست داشتنی کابردها و قابلیت های فراوان آن است :
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

دیتاست یادگیری ماشین استاندارد

دیتاست یادگیری ماشین استاندارد + ۵ مثال کامل در دیتاست های طبقه بندی باینری

بهتر است مبتدیان در یادگیری ماشین بر روی دیتاست‌های (مجموعه داده های) کوچک دنیای واقعی تمرین کنند. به اصطلاح مجموعه داده های یادگیری ماشین استاندارد شامل مشاهدات واقعی هستند و…

ماشین لرنینگ چیست؟

معرفی روش های یادگیری و الگوریتم های ماشین لرنینگ

یکی از تفاوت‌های اصلی بین انسان و کامپیوتر این است که انسان‌ها از تجربیات گذشته یاد می‌گیرند، یا حداقل سعی می‌کنند که یاد بگیرند! اما باید به رایانه‌ها یا دستگاه‌ها…

پیش نیازهای یادگیری ماشین

پیش نیازهای یادگیری ماشین

در حال حاضر، یادگیری ماشین یکی از پرطرفدارترین فناوری‌ها به شمار می‌آید. اگر در این موضوع تازه کار هستید، پس باید پیش نیازهای یادگیری ماشین را بدانید. قبل از شروع،…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات
آکادمی آمانج
مهارت آموزی جهت ورود به بازار کار

تاییدیه ها

تهران - ستارخان، خیابان کوثر دوم، پلاک ۱۰، واحد ۳

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

کمپ تخصصی آموزش کاربردی برنامه نویسی پایتون

یادگیری یکی از تخصص های محبوب بازار کاری

پایتون که برخی آن را پایتان (python) نیز میگویند یک زبان برنامه نویسی سطح بالا ،شئ گرا ، Open Source و تفسیری است که دارای دستورها و کدهای ساده و پویاست. زبان برنامه نویسی پایتون بسیار ساده تر از زبان های برنامه نویسی دیگر است. بوسیله پایتون ساخت برنامه های کاربردی به صورت ساده تر برای ما ممکن شد.
پایتون از سال 1991 ایجاد شد و از آن زمان و مخصوصا سال های اخیر توجه بسیاری از برنامه نویسان و کسانی که میخواهند با برنامه نویسی آشنا شوند را به خود جلب کرد . یکی از مهم ترین دلیل های توجه بسیار به این زبان برنامه نویسی دوست داشتنی کابردها و قابلیت های فراوان آن است :
ادامه...