Site icon آکادمی آمانج

۱۰ پلاگین ایلاستریتور در سال ۲۰۲۱

پلاگین ایلاستریتور، پلاگین های ایلاستریتور، پلاگین های ایلوستریتور، افزونه های ایلوستریتور، افزونه های ایلاستریتور، افزونه ایلوستریتور، افزونه ایلاستریتور، illustrator plugins، پلاگین ایلاستریتور (ایلوستریتور) در 2021 ،10 افزونه برتر illustrator plugins، 10 افزونه برتر یا پلاگین ایلاستریتور (ایلوستریتور) در 2021

نرم افزار ایلاستریتور یا Adobe Illustrator یک ابزار گرافیکی برداری بسیار قدرتمند با ویژگی های بسیار زیاد است. اما اغلب ما احساس می کنیم اگر ویژگی های خاصی را بتوان به آن اضافه کرد می توانیم جریان کار خود را تقویت کنیم.

خوشبختانه تعداد زیادی پلاگین ایلاستریتور وجود دارد که می توانند به ما در افزایش بهره وری و بهبود گردش کار کمک کنند.

نرم افزار های گرافیکی بر دو نوع هستند پیکسلی و برداری (vector). نرم افزار ایلاستریتور از نوع برداری است. در نرم افزارهای پیکسلی تمام نقاط یا پیکسل ها سیو save می شوند مانند فوتوشاپ ولی در نرم افزار های برداری فقط نقاط ابتدا انتها و فرم خط سیو می شوند برای همین هم است که وقتی در نرم افزار های برداری عکس را کوچک و بزرگ می کنید از کیفیت آن کاسته نمی شود.

یکی از ویژگی های خوب نرم افزار ایلاستریتور این است که شما قادر هستید توسط آن عکس های پیکسلی را تبدیل به عکس های برداری کنید و المان های عکس را کاملا به دلخواه خود تغییر دهید و عکس های اختصاصی خود را بسازید. همچنین ایلاستریتور از زبان فارسی پشتیبانی می کند.

اگرچه تعداد افزونه های ایلاستریتور به اندازه پلاگین های Photoshop نیست، اما هنوز برخی از افزونه های واقعاً عالی وجود دارد که دوست دارید از آنها استفاده کنید. در این مقاله برخی از بهترین پلاگین های ایلاستریتور  را مرور می کنیم تا به شما در طراحی گرافیک بهتر و سریعتر کمک کند. با این اوصاف  با مقاله “۱۰ پلاگین ایلاستریتور در سال ۲۰۲۱” که از سری مقالات دوره آموزش جامع ایلاستریتور آکادمی آمانج است تا انتها همراه باشید.

 


بیشتر بخوانید: “ چرا ویدئو مارکتینگ در digital marketing ضرورت دارد؟ (۵ دلیل مهم)


 

پلاگین ایلاستریتور چیست؟

همانطور که در مقاله افزونه های بلندر گفته شد، پلاگین های ایلاستریتور نرم افزارهایی هستند که برای بهبود کارایی نرم افزار ایلاستریتور  ساخته شده اند، و هدف افزونه های ایلاستریتور این است که انجام برخی از فرایند ها را ساده تر کرده و یا یک سری قابلیت های جدید را به نرم افزار اضافه کنند. ترجمه ها و اشکال مختلفی که ممکن است این عبارات را ببینید موارد زیر هستند که کاملا معادل یکدیگرند:
” افزونه ایلاستریتور، پلاگین ایلوستریتور، illustrator plugins “

 


بیشتر بخوانید: ” بلندر (Blender) ; بهترین نرم افزار طراحی سه بعدی


 

۱۰ افزونه ایلاستریتور در سال ۲۰۲۱ ; illustrator plugins

در اینجا به معرفی ۱۰ تا از بهترین پلاگین های ایلاستریتور پرداخته ایم که به گردش کار شما کمک خواهد کرد. اگر پلاگین خوبی را از قلم انداخته ایم خوشحال می شویم در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید. قیمت های ذکر شده در هر کدام برای مارکت داخل ایران نیست.

 


بیشتر بخوانید: “معرفی ۵ نرم افزار محبوب طراحی وکتور در سال ۲۰۲۱


 

بنابراین در اینجا لیستی از بهترین پلاگین ها ی ایلاستریتور در سال ۲۰۲۱ را آورده ایم:

 

۱.Easy Illustrator Tools

Easy Illustrator Tools یک افزونه افزودنی به عنوان پلاگین ایلاستریتور است که با برخی از پرکاربردترین اقدامات انجام شده در ایلاستریتور ، یک پنل اختیاری ایجاد می کند.

با استفاده از این پلاگین یا افزونه ایلاستریتور می توانید با یک کلیک، تغییر خصوصیات خط (stroke) خود را به سرعت مشخص کنید. مشخص کردن stroke ها کاری است که بسیاری از طراحان از Adobe Illustrator استفاده می کنند و برای انجام آن چندین کلیک لازم است.

این افزونه ایلاستریتور همچنین به شما این امکان را می دهد تا stroke های همه object  (اشیا) روی آرت برد (art board) خود را مشخص کنید.

علاوه بر این پنل stroke همچنین دارای گزینه های export سریع است که به شما امکان می دهد طرح های خود را در قالب های مختلف با یک کلیک سریع export کنید.

 

 

export طرح های شما تا حدودی در Adobe Illustrator درد سرساز است و با این گزینه  فقط یک کلیک با export کار خود در قالب های مختلف فاصله دارید.

این پلاگین ایلاستریتور بر ارائه ویژگی های زیادی تمرکز نمی کند. در عوض  ویژگی های محدودی را ارائه می دهد که طراحی را برای هر کاربر ایلاستریتور آسان می کند.

قیمت: اشتراک Envato Elements

 

Design Is Inteligence Made Visible

۲.AutoSaviour

AutoSaviour هم یک پلاگین ایلاستریتور است، تا به حال برای شما هم این حادثه پیش آمده است تمام کارهای خود را تنها به دلیل خرابی و کرش نرم افزار Adobe Illustrator و فراموش کردن ذخیره فایل های خود از دست داده باشید؟ حتی تصورش هم وحشتناک است.

نگران نباشید ، همه ما گاهی با این موقعیت مواجه شده ایم. اما افزونه AutoSaviour اینجاست تا به این تجربه تلخ پایان دهد.

این پلاگین ایلاستریتور رایگان است و توسط AstuteGraphics ارائه می شود، کار شما را به طور خودکار ذخیره می کند و از فایل های شما پشتیبان تهیه می کند و همچنین به شما یادآوری می کند که فایل های خود را ذخیره کنید.

این افزونه ایلاستریتور دارای پنل مخصوص به خود است که آخرین باری را که فایل را ذخیره کرده اید به همراه شمارش معکوس برای ذخیره بعدی نشان می دهد. همچنین تلاش های ذخیره شده با شکست یا تأخیر را برجسته می کند تا بتوانید دوباره کار خود را ذخیره کنید.

همچنین می توانید از فایل های خود چندین نسخه پشتیبان تهیه کرده و محل ذخیره آنها را انتخاب کنید. این ویژگی از پلاگین ایلاستریتور بسیار مفید است زیرا اگر فایل های شما خراب شوند، حداقل از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

 

 

در نهایت  این افزونه ایلاستریتور به شما امکان می دهد پیکربندی کنید که چگونه هر فایل ایلاستریتور به طور خودکار ذخیره شود و پشتیبان گیری کند.

این همان افزونه ای است که من آرزو کردم کاش زودتر آن را کشف می کردم زیرا تجربه های بدی را در از دست دادن کارم به دلیل خراب شدن فایل ها داشته ام. اگر تا به حال با چنین مشکلاتی روبرو شده اید، این پلاگین برای شما ضروری است.

قیمت: رایگان

۳.Super Magic Eraser

Super Magic Eraser  این افزونه ایلاستریتور یک پاک کن سوپر جادویی است و البته بسیار کاربردی برای ادوبی ایلاستریتور ، که اشیاء خارج از آرت برد (artboard)  را برش (cut) داده و حذف می کند.

این افزونه مسیرها و اشکال خارج از آرت برد را بدون تأثیر بر object یا رنگ های آن به سرعت حذف می کند. اشیاء نیز پس از برش خارج از آرت برد قابل ویرایش هستند.

 

 

اما توجه به این نکته ضروری است که این افزونه با گروه های پینت زنده live paint groups ، مش mesh، نمادها symbols یا زمینه های متن text fields  کار نمی کند. برای انجام عملیات برش و حذف این اشیاء ، ابتدا باید آنها را گسترش (expand) دهید.

این پلاگین ایلاستریتور می تواند بسیار مفید باشد وقتی می خواهید  path های غیر ضروری خارج از آرت برد را برای چاپ حذف کنید. این افزونه هنگام ایجاد الگوها یا تصاویر نیز مفید است.

 

قیمت: 7 دلار

There are three responses to a piece of Design – Yes , No and Wow

Wow is the one to aim for

 

۴.VectorScribe

VectorScribe این افزونه یکی دیگر از پلاگین های ایلاستریتور است که توسط AstuteGraphics ارائه شده است و این افزونه به شما کمک می کند تا در حین کار بر روی Illustrator در وقت خود صرفه جویی کنید.

این افزونه دارای برخی ابزارها و عملکردهای قدرتمند است که هنگام کار با اشکال مفید است.

شما در این پلاگین ایلاستریتور یک ابزار حذف نقطه دارید که به شما امکان می دهد نقاط اضافی را از هر شکلی فوراً با استفاده از یک برس هوشمند smart brush حذف کنید. این کار به کاهش حجم کل فایل شما کمک می کند.

همچنین این پلاگین ایلاستریتور دارای یک ابزار تغییر موقعیت repositioning است که به شما امکان می دهد یک نقطه را در امتداد مسیری برای حرکت مجدد آن بکشید. حتی می توانید با استفاده از این ابزار مسیرها را کوتاه کنید یا گسترش دهید.

 

 

در نهایت این پلاگین ایلاستریتوردارای یک ابزار برای شکل های پویا است که به شما امکان می دهد هر نوع شکلی را با استفاده از آن ایجاد کنید. می توانید ارتفاع ، عرض ، قطر ، شعاع گوشه ها و زوایا و موارد دیگر را تنظیم کنید. حتی می توانید با استفاده از این ابزار از اشکال هندسی ساده خود اشکال پویا بسازید.

اگر از افرادی هستید که در Adobe Illustrator زیاد با اشکال (shapes) کار می کنید ، حتماً این پلاگین ایلاستریتور را بررسی کنید زیرا باعث بهبود گردش کار شما می شود و به شما امکان می دهد سریعتر کار کنید.

 

قیمت: اشتراک Astute Graphics
199 دلار در سال

۵.Texturino

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه طراحان ایلاستریتور به آثار هنری خود بافت های زیبا اضافه می کنند؟ خوب ، این راز آنها است.

Texturino  که این افزونه هم یکی دیگر از پلاگین های ایلاستریتور است که توسط AstuteGraphics ارائه شده است، کار ایجاد بافت برای آثار هنری شما را بسیار آسان می کند. می توانید بافت های تکراری و غیر تکراری ایجاد کنید. شما می توانید مقیاس بافت ، چرخش ، کدورت و حالت ترکیب را به سرعت تغییر دهید.

چیزی که من در مورد این پلاگین دوست دارم ابزار قلم موی بافتی آن است که به شما امکان می دهد بافت های هنری خود را داخل یا خارج کنید. این برس بافت با تمام دستگاه های قلم مانند تبلت های Wacom ، iPad و Surface Pro کار می کند.

 

 

این پلاگین همچنین دارای یک مدیر بافت است که در آن می توانید بافت های خود را با نامگذاری ، تعیین دسته ها و موارد دیگر به راحتی سازماندهی کنید.

اگر برای کار با بافت در Illustrator مشکل دارید ، این افزونه ای است که باید امتحان کنید زیرا مطمئناً به شما کمک می کند راحت تر و سریعتر کار کنید.

 

قیمت: اشتراک Astute Graphics
199 دلار در سال

۶.Fontself

آیا می خواهید فونت های مختص به خود را در Adobe Illustrator ایجاد کنید؟ Fontself تنها چیزی است که شما نیاز دارید!

Fontself این افزونه یکی دیگر از پلاگین های ایلاستریتور است هر یک از حروف را فوراً به فونت OpenType تبدیل می کند. اما فقط همین نیست.

 

 

شما می توانید با این پلاگین ایلاستریتور برای هر حرف اشکال متناوب ایجاد و تنظیم کنید ، لیگاتور ایجاد کنید ، فاصله بین حروف و موارد دیگر را تنظیم کنید.

فقط می توانم ساعت هایی را که انجام این کار به صورت دستی در ایلاستریتور زمان می برد تصور کنم. اگر می خواهید فونت مختص به خود را ایجاد کنید ، این افزونه  زمان زیادی را برای شما ذخیره می کند.

 

قیمت: 39 دلار

۷. Cineware For Illustrator

 این افزونه ایلاستریتور، همراه رسمی Cinema 4D برای Adobe Illustrator است. با استفاده از این پلاگین ، می توانید اشیاء سه بعدی را مستقیماً در Illustrator اضافه کرده و ویرایش کنید.

این پلاگین به شما امکان می دهد آثار هنری خود را به اشیاء سه بعدی که ایجاد کرده اید اضافه کنید. این افزونه کنترل کاملی بر ظاهر اجسام سه بعدی به شما می دهد. می توانید اشیاء را به هر شکلی که می خواهید بچرخانید و موقعیت دهید. همچنین می توانید رنگ ، بازتاب ، روشنایی و شفافیت متریال خود را تنظیم کنید.

 

 

Cineware همچنین به شما امکان می دهد تنظیمات و چراغ های دوربین را تنظیم کنید تا زاویه دید و tone مناسب را بدست آورید.

این پلاگین همچنین دارای تعداد زیادی مدل و اشیاء سه بعدی است که می توانید فوراً در ایلاستریتور آنها را اضافه و ویرایش کنید.

اگر می خواهید ماکت یا اشیاء سه بعدی در Adobe Illustrator ایجاد کنید ، Cineware یک افزونه ضروری است.

 

قیمت: رایگان

۸.Mandala Creator Pro

Mandala Creator Pro  با استفاده از این پلاگین، ماندالاهای خود را با چند کلیک ایجاد کنید. این افزونه ایلاستریتور دارای یک رابط بسیار تمیز و ساده است که ایجاد آثار هنری پیچیده ماندالا را آسان می کند.

با انتخاب بیش از 170 الگو از ترکیب و الگوهای بی پایان ماندالای خود استفاده می کنید. حتی می توانید الگوهای دلخواه خود را با استفاده از این پلاگین ایلاستریتور ایجاد کنید.

 

 

این پلاگین به شما کمک می کند تا به راحتی آثار هنری پیچیده ای را برای تصاویر ، برچسب های دیواری wall stickers و موارد دیگر ایجاد کنید.

 

قیمت: 12 دلار

۹.QR Code Generator For Illustrator

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا در Illustrator کدهای QR ایجاد می کنید ، اما باور کنید این یک افزونه بسیار مفید است.

QR که مخفف کلمات (کدهای پاسخ سریع) یا Quick Response Code است که به صورت مربعی شکل هستند و اولین بار یک محقق ژاپنی آنها را ابداع کرده است. بارکدهای استاندارد UPC که از خطوط عمودی و اعداد تشکیل شدند ولی کدهای QR نسبت به  UPC حاوی اطلاعات خیلی بیشتری هستند و همچنین می‌توانیم با آنها به سرعت به اطلاعات گسترده تری که در آن وجود دارد، دسترسی داشته باشیم.

اگر شما برای طراحی بلیط رویداد ها events کار می کنید ، احتمالاً کد QR را در آنها قرار داده اید. و این پلاگین ایلاستریتور ایجاد کد QR را در Adobe Illustrator برای شما بسیار آسان می کند.

QR Code Generator For Illustrator با استفاده از این پلاگین، می توانید کد QR را با تغییر نمادها سفارشی کنید. همچنین می توانید چندین کد QR را در یک حرکت ایجاد کنید.

 

 

شما می توانید با استفاد از این پلاگین ایلاستریتور از کد QR برای کد گذاری هرگونه اطلاعاتی مانند آدرس اینترنتی ، آدرس ایمیل ، اطلاعات تماس ، اطلاعات پیامک ، تنظیمات WiFi و موارد دیگر استفاده کنید.

 

قیمت: اشتراک Astute Graphics
199 دلار در سال

 

 

Good Design doesn’t Date

طراحی خوب تاریخ ندارد

 

۱۰.ColliderScribe

ColliderScribe این پلاگین ایلاستریتور یکی دیگر از افزونه های ایلاستریتور است که توسط AstuteGraphics ارائه شده است که یک ابزار انتخاب و تراز پیشرفته را ارائه می دهد.

با استفاده از این افزونه ، می توانید چندین شی را همزمان با یک تک کلیک و تنها با درگ کردن  drag انتخاب کنید. حتی می توانید اشکال و اشیاء را با استفاده از ابزار Snap to Collison دقیق تر تراز align کنید.

 

همچنین این پلاگین همچنین به شما امکان می دهد شکل های تک یا چندگانه را با اشیاء انتخاب شده پر کنید.

ColliderScribe یک پلاگین بسیار مفید در هنگام کار کردن با چندین شی است. ابزارهای هم ترازی alignment ، انتخاب selection و موقعیت یابی positioning در این پلاگین ایلاستریتور باعث صرفه جویی زیادی در وقت شما و افزایش بهره وری خروجی شما می شود.

 

قیمت: 9 دلار

 

جمع بندی

تا اینجا با ۱۰ افزونه برتر یا پلاگین ایلاستریتور در ۲۰۲۱ آشنا شدیم.

نرم افزار ایلاستریتور در حال حاضر بسیار قدرتمند است اما وقتی این افزونه ها را در لیست پلاگین های خود دارید ، می توانید گردش کار و بهره وری خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشید.

این افزونه ها به شما کمک می کند تا سریعتر کار کنید و طرح های خود را تا حد زیادی بهبود بخشید. حالا من دوست دارم از شما بشنوم.

شما از کدام پلاگین های ایلاستریتور بیشتر استفاده می کنید؟ و کدام افزونه ها را بیشتر از بقیه دوست دارید؟

نظرات خود را در بخش کامنت ها در زیر، با ما اشتراک بگذارید.

اگر علاقه مند هستید که جزییات بیشتری را در زمینه نرم افزار ایلاستریتور و پلاگین هایش یاد بگیرید و یک طراح ایلاستریتور متخصص و کار بلد باشید به هیچ عنوان دوره آموزش ایلاستریتور آکادمی آمانج را از دست ندهید.

 

 


بیشتر بخوانید: ” ۶ صفحه ساز برتر وردپرس در سال ٢۰٢١


 

 

منابع مقاله:

creativemarket

gridrule

 

مشاهده نسخه گرافیکی و کامل