اندروید چیست؟

اندروید (Android) یک سیستم عامل موبایل است که توسط شرکت گوگل توسعه داده می شود. امروزه android با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر در دنیا سهم قابل توجهی از سیستم عامل های تلفن همراه را به خود اختصاص داده است. در ایران نیز با توجه به جایگاهی که این سیستم عامل در بین مردم دارد هر روز بر استفاده کنندگان آن افزوده میشود.امروزه با ورود گوش های هوشمند در تمامی عرصه ها روز به روز استفاده از پتانسیل های این سیستم عامل بیشتر مورد تمرکز قرار میگیرد به نحوی که شرکت ها و استارت اپ های بزرگ سعی در راه اندازی انواع اپلیکیشن ها در غالب این سیستم ها دارند.

در این صفحه در آکادمی آمانج می خواهیم با یکی از مهمترین اجزاء کسب و کارها و از پردرآمدترین حوزه های کاری در ایران آشنا شویم.

چرا باید برنامه‌نویس اندروید شویم؟

تا به‌ حال به این موضوع فکر کرده ‌اید که جهان بدون گوشی های هوشمند چگونه خواهد بود؟ تصور دنیای امروزی بدون گوشی های هوشمند برای ما کار چندان ساده ای نخواهد بود. زیرا میزان استفاده از گوشی های هوشمند در میان مردم بیش از پیش در حال افزایش است و مردم روز به روز به آن ها وابسته تر می شوند. امروزه تقریبا همه کاربران برای رفع نیازهای روزانه خود، از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. این نیازها کوچکترین و متداول ترین کارهای افراد را هم شامل می شوند. از جمله خرید کردن، درخواست تاکسی، برقراری ارتباط، انجام امور مالی و…. .

بنابراین با ظهور گوشی های هوشمند به ویژه گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد. به تدریج با افزایش کاربرد این دستگاه ها در میان مردم و احساس نیاز به نرم افزارهای مختلف، بازار اپلیکیشن های موبایل روز به روز گسترده تر شد و بسیار رونق گرفت. بر این اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب ترین و پردرآمدترین شاخه های برنامه نویسی تبدیل شود.

سیستم عامل اندروید طی سال هایی که از تولدش می گذرد توانسته است از تمام رقبای خود در این میدان پیشی گیرد. این سیستم عامل به پرکاربردترین و محبوب ترین سیستم عامل گوشی های هوشمند تبدیل شده است. امروزه اندروید توانسته است بیش از 73 درصد از بازار سیستم عامل های گوشی هوشمند را در اختیار خود درآورد. سیستم عامل iOS با کسب حدود 17 درصد از این بازار در حال تعقیب اندروید است. اگر سایر دستگاه های همراه مانند تبلت، گجت های هوشمند و… را به این آمار اضافه کنیم، اختلاف این دو سیستم عامل بسیار بیشتر خواهد شد. بر این اساس اندروید توانسته است به عنوان فراگیرترین سیستم عامل گوشی های هوشمند، تبلت ها، گجت ها و… شناخته شود.

اندروید آن قدر در این سال ها عملکرد خوبی داشته است که از گوشی‌ های ساده و میان رده گرفته تا جدیدترین گوشی های هوشمند از آن استفاده می‌ کنند. به همین خاطر با اطمینان زیادی می‌ توان گفت که در این میدان رقابت، اندروید همچنان پیشتاز خواهد بود. برنامه نویسی گوشی های هوشمند، به خصوص سیستم عامل اندروید می تواند نقش سکوی پرتاب شما را به سمت موفقیت بازی کند. زیرا آینده اندروید و برنامه نویسان آن بسیار روشن است.

آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر تا صد به همراه پروژه های کاربردی و شگفت انگیز که می تواند شروع خوبی برای شما علاقه مندان به برنامه نویسی موبایل باشد .

آموزش جامع برنامه نویسی تخصصی Java و Android

آکادمی آمانج، دوره تخصصی جاوا و اندروید را به صورت تخصصی و کاملا کاربردی به دو صورت برگزار می‌کند

مطمئن ترین روش برای آموزش برنامه نویسی اندروید از طریق شرکت در کلاس های آموزش حضوری است که تمامی مباحث را یادگرفته و در کارگاه های آموزشی به صورت عملی تمرین کنید و با انجام پروژه های واقعی طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن متناسب با بازار کار واقعی رزومه کاری خود را نیز کامل کنید و تمام تجربیات و یادگیری ها را از طریق استاد برنامه نویسی فرا گرفته تا تجربه را تجربه کنیم.

برای همه عزیزان در شهرستان و کسانی که رفت و آمد در کلاس حضوری برایشان سخت است دوره جامع برنامه نویسی تخصصی Java و Android غیر حضوری و آنلاین را تدارک دیده ایم و تمام تلاشمان در این آموزش آنلاین و غیر حضوری این است که تمامی نکاتی که در اموزش برنامه نویسی حضوری گفتیم را در آموزش غیر حضوری نیز داشته باشیم تا کمبود بازدهی نداشته و جلسات آموزشی و تمرینی به صورت وبینارهای رفع اشکال و پرسش و پاسخ و ویدیوهای آموزشی برگزار شود.

دومین دوره غیرحضوری و آنلاین جامع برنامه‌نویسی Java و Android


هم اکنون آکادمی آمانج بدلیل تقاضای زیاد شما عزیزان در شبکه های اجتماعی ، تلگرام و …و همراهی هرچه بیشتر با عزیزانی که توانایی حضور در کلاس ها در تهران را بدلیل رفت و آمد دشوار از شهرستان تا تهران را ندارند و همینطور عدم امکان پیشبینی وضعیت بحران کرونا در فصل بهار، برای برگزاری آموزش غیر حضوری و آنلاین پیش قدم شده و به برگزاری دوره های آموزش آنلاین و غیر حضوری همت گمارده است.
آکادمی آمانج دوره غیر حضوری 68 ساعته آموزش جاوا و اندروید را برای این دسته از عزیزان زیر نظر استاد مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری  7 دوره آموزش جاوا حرفه ای به صورت حضوریو غیرحضوری و ساعتها آموزش ویدئویی اندروید ، آموزش های آنلاین جاوا و اندروید و وبینار برنامه نویسی جاوا اندوید را دارند تعریف می نماید .
در دوره آموزش برنامه‌نویسی Java و Android تمام تلاش ما بر این است بدون کاهش کیفیت آموزش و بهره وری شما عزیزان در آرامش کامل و به صورت ویدئویی،وبینار و جلسات متعدد رفع اشکال و پرسش و پاسخ و تعریف پروژه های متعددکلاس ها برگزار گردد .

جلسه های دوره آموزش برنامه نویسی تخصصی جاوا و اندروید غیر حضوری و آنلاین

روند کلی کلاس آموزش برنامه نویسی جاوا و اندروید غیرحضوری به اینگونه است که در یک سری از جلسات ویدئوهایی را دریافت کرده و شروع به آموزش و تمرین میکنید. در یک سری جلسات نیاز است تا آموزش جاوا آنلاین و در حضور استاد و به صورت کلاس وبینار ببیند تا شکل آموزش جاوا اندروید برای ایشان تثبیت شود. بعد از جلساتی نیاز است که مشکلات خود را از مدرس دوره پرسیده و از سوالات هم کلاسیهای آنلاینتان نیز مطلع شده و بار علمی خود را در جاوا و اندروید بالا ببرید. سرفصلهای دوره حضوری با دوره جاوا و اندروید غیر حضوری هیچگونه تفاوتی ندارد و تمامی سرفصلهای آموزش جاوا اندروید حضوری را در دوره غیرحضوری نیز فراخواهید گرفت . در طول دوره تعدادی پروژه عملی را برای یادگیری هرچه بهتر مطالب انجام خواهید داد و در جلسات رفع اشکال و پرسش و پاسخ مشکلات خود را برطرف خواهید کرد . دوره آموزش جاوا و اندروید غیر حضوری همانند دوره حضوری ، برای بازدهی هرچه بیشتر دانشجویان دارای ظرفیتی محدود است و در صورت تکمیل ظرفیت توانایی تکمیل ظرفیت رو نداریم. پس تا دیر نشده و دوره پرتقاضای آموزش برنامه نویسی جاوا و اندروید حضوری و غیر حضوریمون پر نشده اقدام به ثبت نام کنید .

چی یاد میگیریم؟ چطور؟ چرا باید یاد بگیریم؟ پروژه به چه شکل هست؟

برای چی باید برنامه نویسی یاد بگیریم؟ برنامه نویسی چیه؟ پایه های برنامه نویسی با جاوا -شرط ها -حلقه ها -آرایه ها -متدها(Methods Or function)

شی گرایی یعنی چی ؟‌ چرا خیلی از زبان ها شی گرا هستن ؟‌ چرا من باید شی گرایی رو یاد بگیرم ؟‌ کلاس ها -خصوصیت ها و رفتار -شی یا object چیه ؟ پکیج ها و مدیریت فایل یک برنامه جاوا -رفتار برنامه در زمان اجرا (Run Time) ! قوانین شی گرایی چی هستن ؟‌

شی گرایی یعنی چی ؟‌ چرا خیلی از زبان ها شی گرا هستن ؟‌ چرا من باید شی گرایی رو یاد بگیرم ؟‌ کلاس ها -خصوصیت ها و رفتار -شی یا object چیه ؟ پکیج ها و مدیریت فایل یک برنامه جاوا -رفتار برنامه در زمان اجرا (Run Time) ! قوانین شی گرایی چی هستن ؟‌

وراثت (Inheritance) -چندریختی (Polymorphism) -انتزاع یا تجرید (Abstraction) -کپسوله سازی (Encapsulation) -Java Statics -Java Interface -InnerClass and NestedClass -Java Generics

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

کار با (Contained, Outline , Text) Button - کار با Floating Action Button - کار با نوار ابزار (Toolbar) - افزودن منو به نوار ابزار (Popup menu items) - سفارشی سازی نوار ابزار - آیکن ها در نوار ابزار - اضافه کردن Click and Action Listener به نوار ابزار - گرفتن ورودی از کاربر TextInputLayout - استفاده از تمامی ویژگی های ویو ها - ساخت شمارشگر کاراکتر - آشنایی با Navigation Drawer - ساخت و اضافه کردن آیتم - تکمیل و نمایش - سفارشی سازی Navigation Drawer

استفاده از ListView - آشنایی با Recyclerview - ساخت Recyclerview - ViewHolder چیست و چرا ؟ - آشنایی با مفهوم Adapter برای لیست ها - ساخت CardView - سفارشی سازی CardView - نحوه استفاده از CardView - حذف و اضافه کردن آیتم ها - انیمیشن در RecyclerView - تکنیک های افزایش سرعت RecyclerView

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

آموزش استفاده Shared Preferences - معرفی SQLiteOpenHelper - پیاده سازی دیتابیس Sqlite - ایجاد جداول و انواع لیستها - آشنایی با نرم افزارهای مدیریت Sqlite - افزودن اطلاعات به دیتابیس - ویرایش اطلاعات در دیتابیس - حذف اطلاعات از دیتابیس - نمایش اطلاعات از دیتابیس - آموزش کار با Room Architecture Component - انجام تمام عملیات های کار با داده در Room

طراحی اپلیکیشن با استفاده از Material Design Principles - طراحی دیتابیس - ایجاد یادداشت - ویرایش یک یادداشت - حذف یادداشت - افزودن انیمیشن به بخش های مختلف - لیست یادداشت ها - استفاده از تقویم (Calendar) در اندروید

پیاده سازی لیست محصولات - پیاده سازی سبد خرید - پیاده سازی سیستم تخفیف های ویژه - پیاده سازی پرداخت انلاین (درگاه پرداخت اختصاصی) - پیاده سازی سیستم پروفایلینگ و لیست سفارش ها - پیاده سازی لیست های چندگانه افقی - پیاده سازی بنر اسلایدر - اشنایی با Android Notification System - اشنایی با سرویس پوشه و چابک - پیاده سازی سیستم نوتیفیکیشن های تبلیغاتی

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

Api چیست و چرا ؟ - مفهوم سرور و کلاینت در اندروید و وب سرویس ها - نحوه کارکرد پروتکل Http و کتابخانه OkHttp - تعریف تمامی مفاهیم در RestApi - اشنایی با داده های جی سان (Json Data Format) - ارتباط با سرور - Get Request - Post Request - MultiPart and Json Body - تبدیل جی سان به مدل های جاوا - استفاده از کتابخانه GSON - استفاده از کتابخانه Retrofit و انجام تمامی درخواست ها

استفاده از API سایت NewsApi.org - نمایش لیست اخبار تیتر و تصاویر ایجاد امکان و افزودن به علاقه مندی ها - ایجاد امکان و دانلود تصاویر - ایجاد امکان و به اشتراک گذاری اخبرا از طریق اپلیکیشن - ایجاد امکان و نمایش اخبار بدون دانلود اطلاعات (Offline First) - ایجاد امکان و مرتب سازی لیست براساس تاریخ انتشار

فرگمنت ها در اندروید - استفاده از فرگمنت Transition - جابه جایی بین فرگمنت ها با ViewPager2 - آشنایی و استفاده از BottomNavigation - استفاده از pixabay.com Api - نمایش لیست پست ها (کاربر، محتوا،کامنت،لایک،نمایش) - نمایش پروفایل کاربر - ایجاد امکان جستو جو

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

مفهوم Thread یا نخ - مفهوم پردازش Process - مفهوم Worker, Main Thread - مهفوم سرویس ها و Background Job - آشنایی با Service - آشنایی با BoundService - آشنایی با IntentServices - استفاده از WorkerManger Architecture Component - اضافه کردن workerManager به اپلیکیشن - اولین درخواست کارمون رو بسازیم - کنترل ورودی و خروجی WorkerManager - کنترل انجام کارهای به صورت زنجیره ایی (Chain your work) - کنترل وضعیت کارهای درحال انجام (background task status) - متوقف کردن یک کار - انجام کار در شرایط خاص (Work Constraints)

متریال دیزاین و گرافیک حرفه ای در اندروید - Glide - Gson - Calligraphy - ImageSlider - io.realm - کار با نمودار ها به صورت اجمالی MpChart - کار با نقشه به صروت اجمالی MapBox - پرداخت انلاین Zarinpal - Chrome Custom Tab - DataBinding

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

در این جلسه با توجه به گذراندن مفاهیم و انجام پروژه عملی شما با مسائل متعددی رو به رو شده و با توجه به تعاملی بودن این جلسه میتوانید سوالات خود را مطرح کنید یا از سوالات دیگران مطلع شده و راه حل های استاد را دریافت کنید.

پس از گذراندن یک دوره کامل و آشنایی با تمامی مفاهیم کاربردی که برای انجام یک پروژه از صفر تا صد احتیاج داشتید، یک پروژه در انتهای دوره تعریف می شود تا مدرک نمره دار را با اررزیابی آن دریافت کنید.

ثبت نام در دوره جامع برنامه نویسی اندروید غیرحضوری


آکادمی آمانج دوره غیر حضوری 68 ساعته آموزش جاوا و اندروید را برای این دسته از عزیزان زیر نظر استاد مجرب و با تجربه که سابقه برگزاری هفت دوره آموزش جاوا  و اندروید حرفه ای به صورت حضوری و غیرحضوری و ساعتها آموزش ویدئویی اندروید ، آموزش های آنلاین جاوا و اندروید و وبینار برنامه نویسی جاوا اندوید را دارند تعریف می نماید .

مهندس امیراحمد ادیبی

من امیراحمد ادیبی، کار خودم در زمینه آموزش برنامه نویسی را از سال ۹۳ شروع کردم و تمرکزم اصلیم روی اموزش خصوصی به همطنان خارج از کشور و اموزش آنلاین بوده است. از ابتدای سال ۹۷ به تیم زرین پال ملحق شدم و sdk و پلتفرم های مختلف را در جهت استفاده بهتر کاربران از سرویس های زرین پال، آموزش میدهم.

آخرین مقالات آموزشی آکادمی آمانج

جاوا اسکریپت ES6

راهنمای جامع جاوا اسکریپت ES6 (قابلیت ها، نحوه استفاده و …)

در ابتدا لازم است تا با مفهوم اکما برای درک بهترES6 اسکریپت آشنا شوید. اکما اسکریپت زبان جدیدی نیست و فقط یک استداندارد هست که برای زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت…

ابزارهای آنالیز دامنه وبسایت

۱۵ ابزار بی نظیر برای بررسی و انتخاب نام دامنه در سال ۲۰۲۱

انتخاب نام دامنه قبل از طراحی بسایت و ورود به بازار کسب و کارهای دیجیتال،  از مهم ترین کارهایی است که شما باید به عنوان مدیر، مشاور و یا کارشناس…

طراحی محصول در ui

اهمیت طراحی محصول در رابط کاربری

نقش طراحی محصول در حوزه رابط کاربری یکی از موضوعات مهمی است که دائما در حال تکامل است. طراحی محصول به مجموعه فرآیندهایی گفته می‌شود که کمک می‌کند محصول به…

آکادمی آمانج
مهارت آموزی جهت ورود به بازار کار

تاییدیه ها

تهران - امیرآباد، دانشکده فنی دانشگاه تهران، ساختمان مکانیک جدید واحد ۱۱۴

کد تخفیف نمیخوای؟

اگه میخوای کد تخفیف شرکت در دوره‌ها، وبینارهای رایگان، بهترین مقالات آکادمی آمانج رو از دست ندی ایمیلت رو این زیر وارد کن!
همین الان عضو شو
close-link
من اینجام