(function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')
نقشه سفر کاربر (user flow) در طراحی UX

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 6 دقیقه مطالعه کنید   منتشر شده در تاریخ: بهمن ۲۰ام, ۱۳۹۹   آخرین بروزرسانی: مرداد ۹ام, ۱۴۰۰


طراحی تجربه کاربری (UX)  که مخفف کلمه  user experience یک فرایند پیچیده است و در این فرایند دست آورد ها و ابزارهای مفید بسیار زیادی برای کمک به ایجاد یک راه حل مفید و مسرت بخش برای مشتریان وجود دارند که قبلا در مقاله فرایند انجام پروژه های طراحی رابط کاربری در مورد کلیات آن صحبت کرده ایم.

این مقاله بر روی دو مورد تمرکز دارد که مسیر طی شده توسط کاربر برای انجام وظایفشان در محصولات طراحی شده را مجسم می کنند. نقشه سفر کاربر (User Journey Map) و جریان کاربر (User Flow).

در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با هدف طراحی UX، نقشه سفر و چگونگی ایجاد آن صحبت کنیم.

 

نقشه سفر کاربر در طراحی تجربه کاربر (User Journey Map)

نقشه های راه یا نقش سفر در طراحی UX کاربر سعی  می کنند نتیجه تعامل مشتری با محصولات و بازخورد آن ها را ثبت کنند.
یعنی به طور خلاصه میتوانیم بگوییم فیدبک کاربر را نسبت به طراحی و محصولات به ما می گوید آن ها نمایش بصری سفر کاربر در طول یک راه حل هستند سفر در صفحات وبسایت ما! نقشه های سفر نوعی دفترچه هستند که کاربران احساسات، نقاط درد و لحظات شادی خود در برخورد با بخش های مختلف محصول را در آن یادداشت می کنند.

مثلا وقتی کاربر وارد صفحه ای می شود کدام مسیرها را طی می کند و یا بیشترین کلیک روی کدوم قسمت از صفحه است. این مزیت به کمک طراح می اید تا بیشتر مطابق با فرهنگ و سلیقه مشتریان باشد.

معمولا نقشه سفر کاربر می تواند دارای چندین سطح باشد، آن ها تنها بر روی یک عنصر خاص که موجب تحریک عملکرد می شود متمرکز نیستند. بلکه حتی می توانند آنچه را که بک اند(back-end) برای ارائه اطلاعات مورد نیاز به کاربر انجام می دهد را توصیف کنند. از سوی دیگر، ممکن است بیشتر بر کاربر تمرکز داشته و احساس و اندیشه آنها در هنگام تعامل با محصول را توصیف کنند.

نقشه سفر کاربر (user flow) در طراحی UX

 

 

جریان کاربر (User Flow)چیست؟

جریان های کاربر، یا همان جریان های UX، دست آورد هایی هستند که کل مسیری که کاربران در راه حل ها طی می کنند را مجسم می کنند و پس از مدتی میتوانیم حدس بزنیم که وقتی کاربر وارد صفحه می شود چه چیزی بیشتر توجه او را جلب می کند.

جریان های کاربری ریشه در فلوچارت دارند، اما در طول سال ها با عناصر بصری بیشتری از قبیل وایرفریم ها / ماکاپ ها و یا Gesture ها غنی شده اند ولی بطور کلی مانند فلوچارت دارای نماد و اشکال مختلف هستند.

جریان UX ترکیبی از فلوچارت های سنتی و برخی از عناصر بصری رابط کاربری هستند. آن ها تمرکز بیشتری بر روی انجام یک وظیفه توسط کاربر و همچنین مسیرهای جایگزین آن دارند.

انواع نمودارهای جریان کاربر

جریان وظیفه

جریان‌های UX می توانند برای انواع طراحی رابط و وب مورد استفاده قرار گیرند ، اما انواع خاصی از نمودارهای فلو بسته به آنچه ایجاد می کنید از سایر موارد ارزش بیشتری دارند. در اینجا ما چند مورد از تغییرات جریان کاربر و زمان استفاده از آنها را شرح می دهیم.

جریان کارها بر نحوه مسافرت کاربران از طریق سیستم عامل هنگام انجام یک کار خاص متمرکز است. آن ها معمولاً فقط یک مسیر را نشان می دهند و شامل چندین شاخه یا مسیر نیستند مانند جریان کاربر سنتی. این موارد بهتر است هنگامی استفاده شوند که وظیفه مورد تجزیه و تحلیل به طور مشابه توسط همه کاربران انجام شود. هنگام استفاده از جریان کار ، فرض بر این است که همه کاربران از یک نقطه شروع مشترک استفاده می کنند و هیچ گونه تنوعی در نحوه انجام کار ندارند.

نقشه سفر کاربر (user flow) در طراحی UX

جریان سیم

Wireflows ترکیبی از قاب های سیم و نمودار جریان است. آنها از طرح صفحه نمایش های جداگانه به عنوان عناصر موجود در نمودار استفاده می کنند. فریم های وایرلس به خودی خود به انتقال طرح و طرح در هر صفحه کمک می کنند ، اما توانایی برقراری ارتباط صفحه به صفحه رابط های بسیار پویا را ندارند.

Wireflows زمینه صفحه را به جریانهای UX اضافه می کند، زیرا آنچه کاربران در هر صفحه مشاهده می کنند ، تجربه آنها را از طریق برنامه یا وب سایت بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. جریان های بی سیم به ویژه هنگام ایجاد صفحه نمایش موبایل بسیار عالی هستند. از اندازه نسبتاً کوچک صفحه های موبایل به راحتی برای جایگزینی شکلهای انتزاعی نمودار جریان استفاده می شود.

طراحی تجربه کاربری

جریان کاربر

جریان های کاربر بر نحوه تعامل مخاطبان هدف شما با محصول تمرکز می کنند. آنها تأکید می کنند که همه کاربران ممکن است وظایف یکسانی را انجام ندهند و ممکن است در مسیرهای مختلفی حرکت کنند. آنها معمولاً به یک شخصیت و نقطه ورود خاص متصل می شوند. بنابراین ، هنگام استفاده از این نوع نمودار جریان ، ممکن است سناریوهای مختلفی داشته باشید که از مکان های مختلف شروع می شوند. با این حال ، وظیفه یا موفقیت اصلی معمولاً همیشه یکسان است.

 

 

تفاوت نقشه سفر کاربر و جریان کاربر در چیست؟

جریان های کاربری (User Flows)تمرکز بیشتری  بر روی مسیر انجام اقدامات کاربر دارند و در صورت تکمیل فرآیند راه حل ها به آسانی قابل تایید هستند. جریان های کاربری تقریبا بلافاصله باعث درک راحت راه حل ها توسط اعضای تیم می شوند. امکان دارد جریان کاربر خطی نباشد؛ بلکه شامل گره ها، مسیرها، حالات و حلقه های تصمیم باشد که تمام تعاملات ممکن با محصول را نشان می دهد.

جریان ها معمولا همه تمرکز خود را بر احساسات کاربران یا سطوح چندگانه راه حل ها نمی گذارند. هدف اصلی آن ها تجسم جریان در راه حل است. نقشه های سفر (User Journey Map) بیشتر بر روی تجربه کاربر متمرکز بوده و سعی در تشخیص نقاط درد و یا لحظات لذت بخش آن ها دارند. آن ها ممکن است تمرکز خود را بر روی جنبه های مختلف یک راه حل، به عنوان مثال نه تنها اپلیکیشن تلفن همراه، بلکه همچنین روی بک اند، بگذارند.

در حالی که جریان های کاربری(User Flows) به دلیل ریشه داشتن در فلوچارت قوانین رسمی بیشتری دارند، نقشه های راه کاربر دارای تنوع زیادی هستند. نمونه هایی از نقشه های کاربری در سراسر وب وجود دارد که با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

 

چگونه از نقشه سفر کاربر و جریانات کاربری در فرآیند طراحی استفاده کنیم؟

اگر راه حل شما مشخص است، ابتدا باید با کمک ایجاد جریان های کاربری مسیر ها را مشخص کنید. این جریان ها برای ساخت نقشه های راه کاربر مفید هستند. و این نقشه ایجاد شده در تشخیص نقطه درد و حذف آن به شما کمک می کند. همچنین لحظاتی را که کاربر دوست داشته را شناسایی کنید تاآن ها را حفظ کرده و یا به تقویتشان بپردازید.

 

قبل از اینکه شروع به ایجاد نقشه راه جدید کنید، الزامات و نیاز کاربران را تهیه کرده و سناریو کاربران را بنویسید. ابتدا فکر کنید که کاربر برای انجام این کار چه کارهایی باید انجام دهد. سپس می توانید نقشه سفر (User Journey  (Map را تهیه کنید. هنوز نیازی نیست که این نقشه شامل وایرفریم ها باشد، چون طرحی است که برای ساختن و انجام  مراحل بعدی تهیه شده است. پس از ایجاد وایرفریم ها یا ماکاپ ها، جریان های UX در تشخیص به شما کمک خواهد کرد که آیا این مسیر درست بوده یا هنوز فرصتی برای بهتر شدن آن وجود دارد.

 

اگر راه حل از قبل موجود است پیشنهاد می شود ابتدا جریان های کاربری را ایجاد کنید. اگر پروژه تازه ای را شروع کرده اید و هنوز راه حل مشخصی وجود ندارد، برای شروع سعی به تهیه نقشه ی راه کاربر کنید. سپس می توان توسط جریان های کاربری این نقشه ها را تایید کرد. جریان های کاربری در هنگام برقراری ارتباط با مشتری بسیار موثر هستند. این فلوچارت توسط افرادی که با صنعت طراحی ارتباطی ندارند به خوبی درک می شود. با این حال، گاها درک نقشه های راه کاربر توسط مراجعین سخت بوده، بنابراین گاهی اوقات ارائه آنها بدون انجام توضیحات اولیه، ریسک است.

 


مطالعه مقاله «پرتو تایپ در طراحی تجربه کاربری» به شما دانشجویان عزیز توصیه می‌شود.


جریان های کاربر از کجا در فرآیند طراحی UX قرار می گیرند؟

جریان های UX (طراحی رابط کاربری) در مراحل برنامه ریزی طراحی شما – پس از انجام تحقیقات کاربر ، در اوایل سنتز می شوند. آنها بخش مهمی از پایه و اساس محصول شما را تشکیل می دهند و می توانند به عنوان مرجع سایر طراحان باشند. هنگامی که داده های خود را از آزمایش کاربر جمع آوری کردید ، جریان های کاربر به شما در تعیین تعداد صفحه مورد نیاز، ترتیب قرار گرفتن آنها و وجود اجزای سازنده کمک می کند. زمانی که به ایجاد یک جریان کاربر می رسید ، نقشه ترکیبی و همدلی و همچنین توسعه شخصیت شما به پایان رسیده است. نمودارهای فشاری همچنین می توانند برای رابط های موجود ساخته شوند تا تجربه کاربر را ارتقا دهند یا مشکلی را که کاربران با رابط کاربری دارند پاک کنند.

 

جریان های کاربر بخشی از محصولات قابل تحویل شما در نظر گرفته می شود ، عناصری که شما در پایان محصول خود به مشتری و تیم طراحی ارائه می دهید. ارائه یک نمودار جریان دقیق می تواند به اعتبار تصمیمات طراحی شما به همکاران کمک کند. با این حال ، در صورت لزوم تحقیقات بیشتر ، طرح ها به طور مداوم در حال بازنگری هستند و ممکن است جریان های کاربر مجدداً ویرایش و ویرایش شوند.

 

                          با طراحی تجربه کاربر به درک بیشتری از نیازهای مشتریان خود برسید!

 

نحوه ایجاد نقشه های سفر کاربری و جریان های کاربری

اگر در طی جلسات طوفان فکری و یا تحلیلی نیازی به ایجاد نقشه راه کاربر باشد، می توانید از کاغذ های یادداشت استفاده کنید. چرا که امکان تغییر ترتیب آنها آسان تر بوده و راحت تر می توان ایده های دقیق تر و بهتر را جایگزین یکدیگر کرد. اگر لزومی به ایجاد آنها به شکل دیجیتال باشد، می توان به راحتی از ابزارهای مربوط به این کار استفاده کرد.

 

البته جریان های کاربری(User Flows) ایجاد شده در طول این جلسات، تنها طرح های اولیه کشیده شده بر روی وایت بورد هستند. با این حال، این دستاورد ها قطعا ارزش ایجاد در یک ابزار دیجیتال را دارند. برای این منظور، می توانید از برنامه هایی مانند Sketch و XD استفاده کرد.

نقشه سفر کاربر (user flow) در طراحی UX

 

 

کاربر خود را درک کنید

برای طراحی بهترین جریان ممکن کاربر ، باید بهترین درک ممکن را از کاربر خود داشته باشید. درک نیازها و انگیزه های کاربر به شما امکان می دهد هنگام تعیین تعامل با محصول خود ، تصمیمات آگاهانه ای را انتخاب کنید. در اینجا چند سوال وجود دارد که می توانید هنگام شناختن کاربر خود را از خود بپرسید.

نیازهای کاربران شما چیست؟

دوست دارند چه مشکلاتی حل شوند؟

چه ویژگی هایی برای آنها مهم است و چرا؟

چه سوالات اولیه ای درباره محصول شما دارند؟

چه اطلاعاتی باید ارائه شود تا آنها بدون زحمت با محصول شما تعامل داشته باشند؟

تمام راه هایی را که کاربر می تواند به طور بالقوه از طریق سایت یا برنامه پیمایش کند ، در نظر بگیرید تا بتوانید مسیرهای اصلی را شناسایی کنید. این مسیرها به طور کلی مسیرهایی هستند که ساده ترین و مستقیم ترین آنها هستند. اطلاعات اولیه ای را که ممکن است لازم باشد مانند ورود ایمیل یا نام کاربری در مقابل فقط یک شماره تلفن پیش بینی کنید. به سوالاتی از این قبیل فکر کنید: “آیا این ویژگی کاملاً ضروری است؟” شناسایی این مسیرهای کلیدی باعث ایجاد جریان کاربر می شود.

یک طرح کلی جریان ایجاد کنید

مانند اکثر موارد در طراحی ، بهتر است ابتدا با یک پیش نویس یا طرح کلی شروع کنید. با نوشتن یک جریان اساسی مانند نقشه ذهنی شروع کنید. هر جعبه ای که می کشید باید نمایانگر مرحله ای از اقدام کاربر باشد. خلاصه و تقسیم نمودار جریان شما در سه مرحله اصلی می تواند مفید باشد: یک نقطه ورود ، مراحل تکمیل و مرحله آخر برای تکمیل یک کار یا تعامل نهایی.

 

  نقطه ورود

نقاط ورود به معنای دسترسی کاربر در ابتدا به محصول است. وب سایت ها می توانند بسیاری از نقاط ورود داشته باشند ، در حالی که برنامه ها اغلب دارای نقاط ورود محدود و مجزا هستند. وب سایت ها معمولاً با جستجوی گوگل یا کلیک کردن بر روی تبلیغات محصول و پیوندهای پیوندی مشترک بازدید می شوند. از طرف دیگر ، برنامه ها معمولاً از فروشگاه برنامه یا نسخه بارگیری شده در تلفن کاربر وارد می شوند. با این حال ، نقاط ورودی یک برنامه همچنین می تواند یک مقاله ، پیوندها یا تبلیغات باشد.

 

مراحل تکمیل

این گوشت نمودار جریان است. این مرحله معمولاً شامل صفحات ورود به سیستم یا ورود به سیستم ، پردازنده ، صفحه اصلی و هر صفحه ای است که برای پیمایش کار تا پایان کار نیاز است. به یاد داشته باشید که ساده باشید ، مطمئن شوید که هر مرحله برای انجام کار حیاتی است. اولین پیش نویس شما نیازی به کاوش در همه جنبه های سیستم عامل شما ندارد. به عنوان مثال ، طرح کلی گام به گام بازیابی رمز عبور در حال حاضر مهم نیست. مراحل مورد نیاز کاربر خود را دنبال کنید تا به هدف نهایی خود برسد.

 

تعامل نهایی

تعامل نهایی صفحه نهایی است که کاربر هنگام انجام وظیفه مورد نظر مشاهده می کند. چه صفحه ای برای آخرین خبر به آنها اطلاع می یابد که کار کامل است؟

نمونه ای از تعامل نهایی برای خرید یک کالا می تواند صفحه تأیید باشد تا به شما اطلاع دهد که سفارش خود را دریافت کرده اید. نمونه دیگری از تعامل نهایی هنگام تکمیل ثبت نام برای یک حساب است. آیا بهتر است محصول شما با دسترسی فوری به صفحه اصلی به پایان برسد ، یا اینکه صفحه ورود به سیستم آخرین مرحله بهتر است؟

 

عناصر جریان کاربری خود را مشخص کنید.

طراحان از اشکال و رنگهای مختلف برای نشان دادن مجموعه ای منحصر به فرد از عناصر در رابط استفاده می کنند.

هر شکل یک تعامل یا تعامل احتمالی است و اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در یک مرحله خاص اتفاق می افتد به خواننده می دهد.

برخی از اشکال انعطاف پذیر هستند و می توانند برای چندین کار استفاده شوند ، مانند استفاده از حلقه ها برای نشان دادن نقاط ورود / خروج یا اتصال به صفحه وب یا صفحه متفاوت. افزودن یک کلید یا افسانه به جریان کاربری شما می تواند به همکاران و مشتریان شما کمک کند تا نمودار شما را بهتر تفسیر و درک کنند. در زیر ، برخی از رایج ترین اشکال استفاده شده در صنعت و زمان استفاده از آنها را تجزیه می کنیم.

 

مستطیل

مستطیل مسلماً متداول ترین شکل است که در جریان های کاربر استفاده می شود. آنها معمولاً نمایانگر یک صفحه یا صفحه نمایش هستند. برخلاف حلقه ها ، هیچ اقدامی برای انجام وجود ندارد. مستطیل ها بهتر است هنگام به تصویر کشیدن مواردی مانند صفحه اصلی ، صفحه پردازنده ، صفحه تأیید و غیره

طراحی تجربه کاربری

خطوط با پیکان

این احتمالاً مهمترین قسمت جریان کاربر است زیرا خطوط دارای فلش همه چیز را به هم گره می زند و جریان را از طریق نمودار تعیین می کند. خطوط دارای پیکان خواننده را از شکل به شکل ، بالا به پایین یا چپ به راست از طریق نمودار هدایت می کند.

دایره

دایره بیشتر برای نمایش یک عمل استفاده می شود. آنها وظیفه ای را نشان می دهند که باید به اتمام برسد یا قدم هایی برداشته شود. وقتی می خواهید یک فرآیند ، کار یا عملیاتی را نشان دهید ، از یک دایره استفاده کنید. برای کمک به تعیین اینکه آیا از یک دایره به درستی استفاده می کنید ، نحوه برچسب گذاری آن را بررسی کنید. تقریباً همیشه حلقه ها با فعلی مانند “انتخاب مورد” یا “ارسال سفارش” برچسب گذاری می شوند.

لوزی

این شکل که معمولاً “الماس تصمیم” نامیده می شود ، همیشه یک سوال را می پرسد. در حالی که ممکن است اشکال دیگر برای اهداف مختلف عوض شوند ، از الماس به طور مداوم برای نشان دادن زمان تصمیم گیری استفاده می شود. پاسخهای احتمالی سوالات با خطوطی که از الماس گسترش ( لوزی) یافته اند نشان می دهد و تعیین می کند کدام مسیر را دنبال کنید. به عنوان مثال ، ممکن است سوالاتی مانند “آیا حساب کاربری دارید؟” یا “آیا این درست است؟” با بله و بدون فلش از هر یک.

لازم به یادآوری است که هیچ قانون یا دستورالعمل مشخصی برای ایجاد یک جریان کاربر وجود ندارد و نمودار جریان یک نفر ممکن است با نمودار دیگر متفاوت باشد. تا زمانی که با شکل های خود سازگار باشید و خواننده بتواند جریان را دنبال کرده و درک کند ، باید یک جریان کاربری موفق داشته باشید.

طرح کلی خود را اصلاح کنید

همان اصولی که هنگام طراحی یک رابط رعایت می کنید ، می توانند در هنگام طراحی نمودار فاز UX نیز رعایت شوند. در اینجا سه اصل اصلی طراحی UI وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید.

برچسب ها را معنی دار کنید

برچسب ها حلقه حیات خواننده هنگام عبور از جریان کاربر هستند. مهمترین برچسب عنوان نمودار جریان است. سعی کنید از عنوانی استفاده کنید که دقیقاً آنچه جریان کاربر نشان می دهد را توصیف کند. اگر مطمئن نیستید که عنوان شما واضح است ، یکی از همکاران را مجبور کنید آن را بخوانند. اگر آنها نتوانند به شما بگویند نمودار نمودار برای چیست ، شاید بخواهید آن را دوباره انجام دهید. علاوه بر این ، از استفاده از تمام حروف بزرگ در برچسب ها خودداری کنید زیرا نشان داده شده است که این امر باعث کاهش خوانایی می شود.

 

رنگ ها را هوشمندانه انتخاب کنید

هدف اصلی از رنگ در نمودار جریان UX باید کمک به خواننده در شناسایی و گروه بندی منابع و همچنین برجسته سازی اقدامات مهم کاربر باشد. رنگ ها به جای استفاده از یک ظاهر طراحی شده ، بهتر است به عنوان سیستم کدگذاری استفاده شوند.

 

با ساختار بصری سازگار باشید

ثابت نگه داشتن ساختار بصری می تواند اطمینان حاصل کند که جریان کاربر شما آسان دنبال می شود و گمراه کننده نیست. به عنوان مثال ، اشکال و عناصر خط باید همیشه برای همان هدف و همراه با یک کلید یا افسانه استفاده شوند.

علاوه بر این ، نحوه استفاده از املاک و مستغلات طراحی خود را نیز در نظر بگیرید. عناصر را بر روی صفحه منطقی و ثابت برای طراحی بدون سر و صدا قرار دهید. اکثر ابزارهای طراحی (از جمله Justinmind) دارای خط کش و شبکه برای کمک به شما در تراز کردن عناصر روی صفحه هستند.

 


شما همچنین می توانید مقاله «گیمیفیکیشن در UX و تکنیک های آن برای جذب کاربر به محصول» را مطالعه بفرمایید


ایجاد جریان کاربر: بعد چه اتفاقی می افتد؟

در UX، جریان کاربری راهی عالی برای قرار دادن خود در جای کاربر و اطمینان از اولویت قرار دادن محصول شما در نیاز او است. تهیه نمودار فلو در ابتدای فرآیند طراحی می تواند خطر سوء تفاهم در مورد مشخصات طراحی و نیاز به انجام مجدد کار را کاهش دهد. جریان های کاربر اغلب به همراه محصولات قابل تحویل شما به تیم طراحی یا مشتری شما ارائه می شوند تا نمایشی بصری از نحوه جریان محصول ارائه دهند. وقتی صحبت از تسلط بر تجربه کاربری می شود ، هیچ جایگزینی برای تمرین وجود ندارد. طراحی جریانهای موثر به زمان و تکرار نیاز دارد. برای بهبود مهارت های UX خود ، ایجاد جریان کاربر در وب سایت ها یا برنامه های موجود کنید.

 

نتیجه گیری

جریان های کاربری (User Flows) و نقشه های سفر کاربر (User Journey Map)، تقریبا مشابه هستند و هر دو هدف یکسانی را دنبال می کنند.  هدف هر دو فهمیدن چگونگی تعامل کاربر با راه حل ها است. با این وجود ، هر کدام از آن ها بر جنبه های متفاوتی از یک محصول ایجاد شده تمرکز می کنند. 

تهیه هر دو در طول فرایند طراحی ارزشمند است. با این حال، هیچ پاسخ ساده ای برای اینکه کدام یک را ابتدا ایجاد کنیم، وجود ندارد. ایجاد نقشه های سفر و جریان های کاربری ممکن است فرآیند های وقت گیری باشند.

 

برخی از قسمت های مقاله برگرفته از سایت careerfoundry

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

دوره تخصصی کانتنت مارکتینگ

آموزش تخصصی بازاریابی محتوا

حتما در این چند سال عبارت «تولید محتوا» را زیاد شنیده‌اید؛ حتی ممکن است این جملات هم برای شما آشنا باشند:

  • بلاگرهایی که کار تولید محتوا انجام می‌دهند، درآمد بسیار بالایی دارند.
  • شرکت‌های بزرگ در دنیا و حتی در ایران به فکر گسترش تیم محتوای خود هستند تا بتوانند از طریق بازاریابی محتوا فروش خود را بالا ببرند.
  • محتوا پادشاه است.

بازاریابی محتوا از آن دسته موضوعات جذابی است که خیلی‌ها تصور می‌کنند انجام آن هم کار ساده‌ای است. کافی است یک روز را به تولید محتوا یا تدوین برنامه بازاریابی محتوایی اختصاص دهید تا متوجه شوید این کار چقدر ظرافت و پیچیدگی دارد. این روزها بازاریابی محتوایی توانسته در همه صنایع، از کسب‌وکارهای کوچک و خانگی گرفته تا سازمان‌های شناخته‌شده و تخصصی جای خود را پیدا کند. حالا دیگر کسی نمی‌تواند منکر این شود که روش سنتی بازاریابی جای خود را به بازاریابی محتوایی داده است. همه کسب‌وکارها متوجه این موضوع شده‌اند که برای داشتن سهم بازار در فضای کاری بزرگ و کنار رقبای سرسخت، به محتوای منحصربه‌فرد، خلاقانه و جذاب نیاز دارد تا بتواند اعتماد کاربر را به دست آورده و او را متقاعد کند که از میان میلیون‌ها محتوای رنگارنگ، آن را انتخاب کند.
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

what is tree testing

همه‌ی آنچه طراح UX باید از Tree Testing بداند

همه‌ی ما از گم‌شدن بدمان می‌آید. برای شما هم قطعاً پیش آمده که کار اداری داشتید و مجبور شدید وارد ساختمان عریض و طویل فلان وزارتخانه یا یکی از سازمان‌های…

ui writing برای طراحان

نبایدهای UI Writing (راهنمای جامع طراحان)

نوشتن کار آسانی نیست. این را کسانی خوب درک می‌کنند که تجربه‌ی نوشتن برای مخاطب خاصی را داشته‌اند. ما انسان‌ها می‌نویسیم که پیام مشخصی را به مخاطب خاصی منتقل کنیم.…

aarrr چیست

چهارچوب AARRR چیست؟ (ناجی استارتاپ ها چه درسی برای ما دارد!)

بیش از ۱۴ سال پیش، دیو مک کلور، یکی از مهم ترین چهره های سیلیکون ولی و از بزرگترین سرمایه گذاران استارتاپ های نوپا در ایالات متحده و مشاورـ بنیان‌گذار…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات

تاییدیه ها

تهران - ستارخان، خیابان کوثر دوم، پلاک ۱۰، واحد ۳

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

دوره تخصصی کانتنت مارکتینگ

آموزش تخصصی بازاریابی محتوا

حتما در این چند سال عبارت «تولید محتوا» را زیاد شنیده‌اید؛ حتی ممکن است این جملات هم برای شما آشنا باشند:

  • بلاگرهایی که کار تولید محتوا انجام می‌دهند، درآمد بسیار بالایی دارند.
  • شرکت‌های بزرگ در دنیا و حتی در ایران به فکر گسترش تیم محتوای خود هستند تا بتوانند از طریق بازاریابی محتوا فروش خود را بالا ببرند.
  • محتوا پادشاه است.

بازاریابی محتوا از آن دسته موضوعات جذابی است که خیلی‌ها تصور می‌کنند انجام آن هم کار ساده‌ای است. کافی است یک روز را به تولید محتوا یا تدوین برنامه بازاریابی محتوایی اختصاص دهید تا متوجه شوید این کار چقدر ظرافت و پیچیدگی دارد. این روزها بازاریابی محتوایی توانسته در همه صنایع، از کسب‌وکارهای کوچک و خانگی گرفته تا سازمان‌های شناخته‌شده و تخصصی جای خود را پیدا کند. حالا دیگر کسی نمی‌تواند منکر این شود که روش سنتی بازاریابی جای خود را به بازاریابی محتوایی داده است. همه کسب‌وکارها متوجه این موضوع شده‌اند که برای داشتن سهم بازار در فضای کاری بزرگ و کنار رقبای سرسخت، به محتوای منحصربه‌فرد، خلاقانه و جذاب نیاز دارد تا بتواند اعتماد کاربر را به دست آورده و او را متقاعد کند که از میان میلیون‌ها محتوای رنگارنگ، آن را انتخاب کند.
ادامه...