(function (s, e, n, d, er) { s['Sender'] = er; s[er] = s[er] || function () { (s[er].q = s[er].q || []).push(arguments) }, s[er].l = 1 * new Date(); var a = e.createElement(n), m = e.getElementsByTagName(n)[0]; a.async = 1; a.src = d; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', 'https://cdn.sender.net/accounts_resources/universal.js', 'sender'); sender('986212f6399684')
ابزارهای آنالیز دامنه وبسایت

  این مقاله را میتوانید در مدت زمان 6 دقیقه مطالعه کنید   منتشر شده در تاریخ: آذر ۱ام, ۱۳۹۹   آخرین بروزرسانی: تیر ۴ام, ۱۴۰۱


انتخاب نام دامنه قبل از طراحی بسایت و ورود به بازار کسب و کارهای دیجیتال،  از مهم ترین کارهایی است که شما باید به عنوان مدیر، مشاور و یا کارشناس در انتخاب آن دقت کنید. از آنجایی که تعویض اسم دامنه پس از مدتی (به هر دلیل) سریع ترین راه برای نابود کردن بیزینس شماست، پس بهتر است قبل از هرکاری با وسواس و البته استفاده از ابزارهایی که در ادامه خدمت شما معرفی خواهم کرد تمام فیلترهای لازم برای انتخاب یک نام دامنه عالی برای کسب وکار خود را در نظر بگیرید.

نکته: برای ورود به وبسایت های ذکرشده در این مقاله، کافی است بر روی اسم آن ها که با رنگ متفاوت مشخص شده است کلیک کنید.

 

دامنه چیست؟

دامنه در اصل، همان آدرسی است که شما آن را در مرورگر لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود وارد کرده تا وارد یک سایت شوید. برفرض: amanjacademy.com. برای همین اسم دامنه شما باید خاص، ساده و مرتبط با کسب و کار شما باشد.

نام دامنه چیست؟

نام دامنه نامی منحصر به فرد، جذاب، با قابلیت به یاد سپاری و از همه مهم تر تجاری است که شما می‌باست در طول مدت حیات کسب و کار خود از آن برای هرگونه تعامل در فضای دیجیتال استفاده کنید.

 


مطالعه مقالات زیر در حوزه بررسی و آنالیز سایت و دامنه وبسایت به شما عزیزان توصیه می شود:

ده نکته مهم برای انتخاب نام و دامنه وبسایت 

پنج حقیقت مهم در مورد اعتبار دامنه که تمام کارشناسان سئو باید بدانند


 

ابزار های بررسی و انتخاب نام دامنه

 

۱) Lean Domain Search

Lean Domain Search یکی از ابزارهای رایگان و پر کاربرد در زمینه تولید نام دامنه است. این وبسایت یکی از بهترین ها در نوع خود برای تولید نام دامنه است.
تنها کاری که لازم است شما با ورود به این سایت انجام دهید این است که کلمه خود را وارد نمایید و فهرستی از دامنه‌های پیشنهادی که بر اساس محبوبیت، طول و الفبا مرتب شده اند را مشاهده نمایید.

در این وب‌سایت شما می‌توانید از فیلترها و گزینه‌های متعددی برای تولید نام دامنه مناسب استفاده کنید. کاربری آسان، هوش بالا برای تولید نام دامنه و… از ویژگی هایی است که این سایت را به عنوان یک فیلتر و پیشنهاد دهنده خوب در این لیست قرار می‌دهد.

۲) Domainr

شما با وارد کردن نام پیشنهادی خود در این وبسایت می توانید پیشنهادات بسیار جالب و خوبی از دامینر domainr دریافت کنید. این سایت علاوه بر معرفی دامنه ، دامنه های آزاد و غیر آزاد ( اسامی که به نام دامنه شما مربوط نیست) را نیز مشخص می کند. دامینر علاوه بر معرفی بیش از۲۰۰۰ دامنه با رتبه بندی بالا، دارای دو رابط خارجی برای سرویس دهی به مشتریان از سرور های مختلف است.

یکی از بارزترین مشخصه‌های این وب‌سایت برخورداری از قدرت جستجو است. قدرت جستجو برای نام‌های مختلف در پسوندهای مختلف برای ثبت یا بررسی وضعیت دامنه از ویژگی‌های بارز این وب‌سایت است. می‌توانید همین الان به بررسی وب‌سایت‌های مختلف بپردازید، حتی قیمت ثبت آنها را هم داشته باشید.

 

۳) Dot-o-Mator

دومین سازی در وبسایت dotomotor کمی متفاوت است. ترکیب کلمات و جدول اطلاعات کلمات، دو ستون برای کلمات اول و دوم مورد نظر شما دست‌یابی به یک دومین خوب را در این سایت رقم خواهد زد.

روشی که در این وب‌سایت در نظر گرفته شده است در دو سطح عمل می‌کند آماتور و حرفه‌ای اگر کاربر آماتوری باشید می‌تواند از بین موضوعاتی که برای وب‌سایت‌ها در نظر گرفته شده محور فعالیت وب‌سایت خود را تعیین کنید سپس در مرحله بعدی فاکتورهای مختلفی را پیش روی خواهید داشت که بین آنها نیز حق انتخاب دارید در نهایت روی دکمه ترکیب یا کمباین Combine کلیک کرده تا مواردی را به دست آورید.
اما برای حرفه‌ای ها شما می‌بایست کلمات خود را در ستون اول وارد ‌کنید در ستون بعدی هم کلمات دیگر خود را وارد کنید تا دامنه‌هایی که آزاد هستند و دامنه‌هایی که اشغال شده‌اند برای شما نمایش داده شود.

 

۴) NameBoy

NameBoy ابزاری است که به شما این امکان را می دهد ، با وارد کردن یک یا دو کلمه ی کلیدی، لیستی از ترکیب های متفاوتی از اسامی ، دامنه ی هم قافیه با کلمات مورد نظر خود و بسیاری از حالت های دیگر را در اختیار داشته باشید
برای کار با این سایت شما می بایست، کلمه‌ی کلیدی و توضیح مورد نظر خود را وارد کنید تا این سایت وضعیت دامنه های مختلف را به شما اعلام کند. همچنین برای دامنه هایی که از قبل ثبت شده اند گزینه ای تعریف شده که شما می توانید با انتخاب آن پیشنهادی برای دریافت دامنه به شخص صاحب امتیاز اعلام کنید. به این ترتیب شانسی برای داشتن دامنه های از قبل ثبت شده را نیز خواهید داشت.

انتخاب نام دامنه

۵) Wordoid

 وبسایت  wordoid یکی از ابزارهای حرفه ای است که می ‌توانید از آن برای جستجوی حرفه ای استفاده کنید. در ابتدای کار شما می‌توانید تعداد حروف دامنه، تغییر کلمه شما، استفاده از کلمه در اول و وسط نام دومین، زبان و موارد دیگری را تنظیم کرده سپس دست به جستجو بزنید و نتیجه بگیرید.
این وب‌سایت تمامی کارهای لازم را در همان صفحه از شما خواسته سپس نتایج خوبی را نیز نمایش می‌دهد. همچنین شما می‌توانید دامنه ها را به سادگی تفکیک کرده و نام دامنه مناسب خود را پیدا کنید. دامنه‌هایی که در این وب‌سایت مشخص شده است در دو پسوند .com و .net نمایش داده می‌شود.

 

 

۶) BustAName

BustAName ابزاری است که با ترکیب کردن کلمات مورد نظر شما بهترین دامنه را به شما پیشنهاد می دهد. این سایت همچنین گزینه هایی دارد که شما با انتخاب آنها می توانید شرایط متفاوتی را برای دامنه ی خود در نظر بگیرید. شاید وقتی به این وب‌سایت وارد شوید، طراحی رابط کاربری و ظاهر آن چنان که باید حرفه‌ای نباشد. اما Bust a Name مجموعه ای از ابزارهایی پیشرفته با روش استفاده آسان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

۷) Impossibility

Impossibility سایتی است که با اضافه کردن اسم، صفت و فعل به اول یا آخر کلمه ی کلیدی مورد نظر شما دامنه ی مناسب را به شما پیشنهاد می کند . این سایت برای نتیجه و سرعت بهتر از چند سرور به طور همزمان استفاده می کند. به شما توصیه می‌کنم استفاده از این وبسایت را به هیچ وجه فراموش نکنید.

 

 

۸) Domain Typer

وبسایت Domain Typer یک وبسایت سریع برای انتخاب نام دامنه است که به شما نشان می دهد آیا دامنه شما قابل خرید است یا خیر. از ویژگی های جالب این سایت این است که شما میتوانید نام کلمه مورد نظر خود را علاوه بر جستجو با پسوندهای مختلف در شبکه های اجتماعی هم جستجو کرده و وضعیت نام مورد نظر برای دامنه (دامین) خود را نیز در شبکه های مختلف اجتماعی مشاهده کنید.
نکته: شما با استفاده از این ابزار میتوانید از قیمت جهانی دامنه خود با پسوندهای مختلف نیز آگاه شوید.

 

۹) Name Mesh

وب‌سایت name mesh ابزاری دارد که برای تولید نام دامنه به طرز شگفت انگیزی بدور از پیچیدگی است و کاربری ساده‌ای دارد. برای استفاده از این وبسایت کافیست دو کلمه کاری خود را تایپ کرده تا نام دامنه‌ای جدید تحویل بگیرید. این وب‌سایت نام دامنه شما را با پسوند های مختلف دامنه ها مثل com, .org. و از این قبیل برای‌تان فراهم می‌کند. همچنین نام دامنه در این ابزار، پس از تولید، در دسته‌بندی های مختلف برای شما نمایش داده می‌شود. دسته‌بندی هایی مثل فانتری، بهینه، مخلوط، جدید و کوتاه و موارد دیگری که در وب‌سایت و پس از استفاده با آن ها آشنا خواهید شد.

 

۱۰) NAMES4BRANDS

سایت names4brands یک سایت خوب و کاربردی برای پیشنهاد اسم دامنه است. زمانی که شما وارد این سایت می شوید آدرس های پیشنهادی برای ثبت دامنه را مشاهده می کنید که در بسیاری از مواقع خیلی از آن ها آزاد هستند و همچنین نام های پیشنهادی منحصر به فردی را می توانید در بین آن ها پیدا کنید.

 

۱۱) DomainsBot

domain bot ابزاری است که کلمه مورد نظر شما را دریافت و به اسم های معنی دار، خلاقانه و جالب تبدیل کرده و دامنه هایی را به شما نمایش می دهد که قابل ثبت و قابل خرید باشند.
علاوه بر این موارد دامین بات برای حساب کاربری شبکه های اجتماعی شما نیز کاربرد داشته و شما می‌‌توانید از این ابزار جهت بررسی و انتخاب نام کاربری در سوشال مدیاهایی نظیر فیسبوک و توییتر استفاده کنید.

 

۱۲) NameStall

NameStall وبسایتی است که با دریافت کلمه ی کلیدی شما، پسوند و پیشوند مناسب، و گروه بندی آن ها بیش از ۱۸۰ پیشنهاد مختلف در اختبار شما قرار می‌دهد.
این ابزار با ساختن عبارات ۲ یا ۳ کلمه ای و پیشنهاد 5 گروه مختلف دامنه ه صورت همزمان پیشنهادات متنوعی به شما ارائه می‌کند. از مزیت های این ابزار این است که اطلاعات دامنه های آزاد و همچنین سختی نام دامنه از دید موتور جستجو را نیز به شما ارائه می‌کند.

 

۱۳) Panabee

Panabee ابزار ساده ای است که شما می توانیدبا استفاده از آن نام دامنه ، نام برنامه، اسم برند و یا شرکت خود را انتخاب کنید. این وبسایت نیز مثل سایت namestall با استفاده از کلمه کلیدی اصلی و ترکیب آن با پسوندها و پیشوندهای مختلف اسامی زیادی را به شما پیشنهاد خواهد داد.

 

۱۴) Domain Puzzler

Domain Puzzler یکی از سایت هایی است که با ارائه چند گزینه مختلف در انتخاب اسم، متد متفاوتی را نسبت به دیگر ابزارها پیش گرفته است. شما با ورود به این وبسایت و وارد کردن کلمه کلیدی خود با سه گزینه آسان، پیشرفته و جادویی مواجه خواهید شد. گزینه ی آسان تنها می تواند بررسی کند که آیا این کلمه به صورت دامنه قابل ثبت است یا خیر.گزینه ی پیشرفته هم امکان انتخاب کلمات اضافی و کمکی را به شما می دهد و با ترکیب آنها با یکدیگر لیستی از دامنه آزاد و ثبت شده را ارائه می کند.

 

وبسایت های آنالیز دامنه

۱۵) Name Station

این سایت امکان بررسی انواع اسم ها و کلمات را به شما می دهد. شاید این جمله در نگاه اول مفهومی نداشته باشد اما با وارد کردن کلمه ی مورد نظر خود در Name Station خواهید دید که این سایت با سرعت بالا مجموعه ای از واژه های مترادف و کلمات کلیدی مرتبط را به شما پیشنهاد می کند. علاوه بر این شما می توانید معنی کلمات را مورد نظر خود را در آن بیابید و به این ترتیب بهترین کلمه را برای معرفی کار خود انتخاب کنید. این سایت نیز همانند سایت های دیگر با دریافت کلمه ی مورد نظر شما به همراه پسوند و پیشوندهای مناسب ترکیب های جالبیرا به شما ارائه خواهد داد.

 

جمع بندی

با توجه به اهمیت انتخاب اسم وبسایت و نام دامنه برای ورود یک بیزینس به فضای دیجیتال و طراحی سایت، ما در این مقاله تصمیم گرفتیم به معرفی جامع ۱۵ ابزار کاربردی که به شما در انتخاب اسم دامنه کمک می‌‌کند، بپردازیم.
ممکن است با مطالعه این مقاله این سوال در ذهن شما ایجاد شود که آیا استفاده از تمام این ابزارها برای انتخاب اسم دامنه لازم است؟ خیر! چند مورد از این ابزارها همانطور که خدمت شما توضیح داده شد وظایف یکسانی داشته و به طور معمول پیشنهادات مشابهی نیز می‌دهند.

پس برای استفاده بهینه از این ابزارها چکار کنیم؟
کلمه کلیدی خود را در تعدادی از این ابزارها، که بر اساس اهمیت نیز خدمت شما معرفی شده است، وارد کنید و اسامی که توجه شما را به خود جلب می‌کند و فعال نیز هستند را در یک فایل اکسل جمع آوری کنید.
سپس با ابزارهایی نظیر moz و semrush سختی هر کلمه را به دست آورده و بر اساس آن کلماتی که سختی پایینی دارند را انتخاب کنید.
به صورت کلی با گذراندن کلمات از چنین فیلتر هایی، شما می‌توانید از بین هزاران کلمه نهایت به ۳-۴ کلمه رسیده و از بین آن با توجه به سلیقه شخصی، نظرات مشتریان، نظر کارکنان شرکت و … بهترین لسم را برای دامنه و همچنین شبکه اجتماعی خود انتخاب کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

دوره غیرحضوری طراحی و برنامه نویسی وبسایت

آموزش طراحی وبسایت به شیوه تخصصی و کاربردی با وردپرس

امروزه در هر زمینه ای دقت کنیم متوجه ورود اینترنت و تاثیر آن خواهیم شد. تعداد بسیار زیادی کسب و کار موفق دربستر اینترنت شکل گرفته است که یکی از مبانی اصلی این کسب کارها داشتن یک وبسایت کارا و موثر است. اگر کسب و کارها هرچه سریع تر نتوانند وارد اینترنت شوند قطعا محکوم به شکست خواهند بود در نتیجه امروزه داشتن یک وبسایت اینترنتی یکی از نیاز های اصلی هر کسب وکار و فعالیتی است. شما دو انتخاب پیش رو دارید، یا اینکه طراحی وبسایت خود را به دست دیگر افراد بسپارید و یا خودتان مطابق با نیازتان وبسایت دلخواهتان را طراحی و آماده کنید.
اکنون زمان آن است که شما وارد این دنیای جدید شوید. مرحله مرحله یک وبسایت را بشناسید و یادبگیرید چگونه میتوان یک وبسایت را طراحی کرد. حتی فراتر، یادبگیرید چگونه به عنوان یک متخصص حرفه ای طراحی وبسایت در بازار فعالیت کنید و از درآمد بالای این حرفه بهره مند شوید.
ادامه...

شاید به این مطالب نیز علاقه مند باشید.

طراحی وبسایت با پایتون

پایتون حتی برای طراحی وبسایت!

چرا باید پایتون یاد گرفت؟ به این سوال می‌شود جواب‌های مختلفی داد. اما بهترین و درست‌ترین جواب این است: کاربردهای پایتون درمقایسه‌با دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی آن‌قدر زیاد است که برای برنامه‌نویس…

custome web design

چرا همیشه طراحی سایت اختصاصی بهترین گزینه نیست؟

چرا وبسایت‌ داشتن تقریبا برای همه نوع کسب‌وکار و صاحب حرفه و شغل ضروری و مهم شده است؟ پاسخش را احتمالا من و شما خوب می‌دانیم. ما در عصر تجارت…

ناوبری وبسایت: راهنمای کاربران در یک سایت

ناوبری وبسایت: راهنمای کاربران در یک سایت

تا به حال به رفتار خود هنگام بازدید از یک سایت دقت کرده‌اید؟ بر اساس مطالعه‌ای، اگر کاربران نتوانند در عرض ۱۰ تا ۲۰ ثانیه اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا…

0 0 رای
امتیازدهی به مقاله
دنبال کردن
با خبر کردن از
guest
0 دیدگاه
بازخورد داخلی
دیدن همه نظرات
تهران - نارمک، خیابان آیت، پلاک ۳۵۰، واحد۴

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

امتیازشو ثبت کنید

میانگین / 5. تعداد رای

اولین نفر شما امتیاز دهید

دوره غیرحضوری طراحی و برنامه نویسی وبسایت

آموزش طراحی وبسایت به شیوه تخصصی و کاربردی با وردپرس

امروزه در هر زمینه ای دقت کنیم متوجه ورود اینترنت و تاثیر آن خواهیم شد. تعداد بسیار زیادی کسب و کار موفق دربستر اینترنت شکل گرفته است که یکی از مبانی اصلی این کسب کارها داشتن یک وبسایت کارا و موثر است. اگر کسب و کارها هرچه سریع تر نتوانند وارد اینترنت شوند قطعا محکوم به شکست خواهند بود در نتیجه امروزه داشتن یک وبسایت اینترنتی یکی از نیاز های اصلی هر کسب وکار و فعالیتی است. شما دو انتخاب پیش رو دارید، یا اینکه طراحی وبسایت خود را به دست دیگر افراد بسپارید و یا خودتان مطابق با نیازتان وبسایت دلخواهتان را طراحی و آماده کنید.
اکنون زمان آن است که شما وارد این دنیای جدید شوید. مرحله مرحله یک وبسایت را بشناسید و یادبگیرید چگونه میتوان یک وبسایت را طراحی کرد. حتی فراتر، یادبگیرید چگونه به عنوان یک متخصص حرفه ای طراحی وبسایت در بازار فعالیت کنید و از درآمد بالای این حرفه بهره مند شوید.
ادامه...